TworzymyGłos Regionu

Beskid Sport Arena - rozrywka i latem, i zimą!

Piątek, 10 września 2021 o 10:19, aktualizacja Piątek, 10 września 2021 o 10:49, autor: 0 122
Beskid Sport Arena - rozrywka i latem, i zimą!

Szczyrk kojarzy się przede wszystkim z zimową jazdą na nartach. Warto jednak wiedzieć, że i w ciepłych miesiącach jest tam co robić. Zobaczmy co Beskid Sport Arena zlokalizowany w Szczyrku ma do zaoferowania latem, a co zimą.

Ośrodek narciarski w Szczyrku

Beskid Sport Arena to ośrodek narciarski w Szczyrku położony na północno-wschodnim zboczu Beskidu w Beskidzie Śląskim. To kompleks oferujący:

  • wypożyczalnie sprzętu narciarskiego i snowboardowego, 
  • serwis sprzętu narciarskiego i snowboardowego, 
  • szkółkę narciarską i snowboardową, 
  • wyciągi narciarskie,
  • trasy zjazdowe, 
  • najbardziej cenione przedszkole narciarskie w Szczyrku,
  • restauracje. 

Trasy narciarskie i wyciągi

Ośrodek posiada trasy przystosowane zarówno dla doświadczonych narciarzy, jak i tych, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w sportach zimowych. Aktualnie w Beskid Sport Arena znajdują się 4 trasy zjazdowe o łącznej długości 3200 metrów i powierzchni 8 ha. Każda z nich ma inny poziom trudności. Wszystkie trasy narciarskie w ośrodku są wyposażone w nowoczesną, ledową instalację oświetleniową.

Ośrodek posiada trzy komfortowe wyciągi narciarskie. Głównym jest nowoczesna i komfortowa, sześcioosobowa kanapowa kolej linowa, wyposażona w osłony przeciwwiatrowe. Oprócz tego w Beskid Sport Arena są jeszcze dwa wyciągi narciarskie - sportowy i widokowy.

Łączna przepustowość kolei i wyciągów wynosi aż 4 tysiące osób w ciągu godziny.

Szkoła narciarska w Szczyrku i przedszkole narciarskie w Szczyrku

Beskid Sport Arena oferuje szkolenia narciarskie i snowboardowe zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych i młodzieży. Zespół szkoleniowy składa się z ekspertów: instruktorów, animatorów oraz koordynatorów, którzy dopasowują plan szkolenia do umiejętności, predyspozycji i wieku kursanta. Do wyboru są zajęcia grupowe lub lekcje indywidualne.

Ciekawą opcją jest przedszkole narciarskie działające w Beskid Sport Arena. Jest to nauka jazdy dla najmłodszych dzieci - już od 3 roku życia. Kurs połączony jest z zabawą, aby każdy maluch czuł się komfortowo i dobrze. Zajęcia odbywają się w wydzielonym, bezpiecznym terenie.

Na dzieci od 6 roku życia, młodzież i dorosłych czeka w BSA najlepsza szkoła narciarska w Szczyrku i okolicy. Oferuje zarówno kursy w małych grupach, jak i lekcje indywidualne dla osób na każdym poziomie zaawansowania.

Wypożyczalnia nart w Szczyrku

Aby jeździć na nartach lub snowboardzie trzeba mieć odpowiedni sprzęt. W Beskid Sport Arena brak własnych nart to nie problem. Na parterze, w głównym budynku stacji Beskid Sport Arena znajduje się najlepiej wyposażona wypożyczalnia nart w Szczyrku oraz serwis sprzętu zimowego. Jest ona otwarta w godzinach pracy wyciągu. 

Niniejsza wypożyczalnia oferuje najwyższej jakości firmowy sprzęt narciarski i snowboardowy. Profesjonalna obsługa pomoże dobrać odpowiedni model i rozmiar nart i desek do umiejętności i oczekiwań nawet najbardziej wymagającego klienta. Warto wspomnieć, że uczestnicy szkoły narciarskiej i snowboardowej Beskid Sport Arena otrzymują 10 % rabat w wypożyczalni.

Wypożyczalnia rowerów w Szczyrku

Szczyrk jako miasto o charakterze turystyczno-wypoczynkowym leży w malowniczym Beskidzie Śląskim. Rejon ten charakteryzuje się nie tylko wspaniałymi trasami narciarskimi i snowboardowymi. Ma on również wiele do zaoferowania jeśli chodzi o wycieczki piesze i rowerowe. 

W letnich, ciepłych miesiącach szczególnie polecane są te drugie. Dla miłośników jednośladów dobrym rozwiązaniem jest wypożyczenie rowerów na miejscu. Wypożyczalnia rowerów w Szczyrku zlokalizowana w budynku ośrodka Beskid Sport Arena to jedno z najlepszych tego typu miejsc w okolicy. Owa wypożyczalnia oferuje klientom szeroką gamę rowerów: od turystycznych po specjalistyczne górskie. 

W wypożyczalni rowerów idealny pojazd znajdą dla siebie zarówno dorośli, jak i mali pasjonaci górskich wycieczek. Oprócz tego, wypożyczalnia posiada na miejscu również rowerki biegowe oraz akcesoria (m.in. kaski, ochraniacze i foteliki dla dzieci).

Beskid Sport Arena

Ośrodek sportu Beskid Sport Arena zlokalizowany jest przy ul. Grzybowej 1 w Szczyrku (43-370).

Można skontaktować się z nim:

REKLAMA

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl