TworzymyGłos Regionu

Benefity w pracy - czyli motywacja pracownika

Środa, 17 lipca 2019 o 13:25, autor: 0 1223
Benefity w pracy - czyli motywacja pracownika

Każdy pracownik musi sprostać wymaganiom, jakie stawia przed nim rynek i wymogi firmy. Codzienna praca to ogromny wysiłek, dlatego często to negatywnie odgrywa się na jego zdrowiu i samopoczuciu. Sytuacja wygląda jeszcze gorzej, jeżeli pracodawca nie docenia jego wysiłków. Obecnie każdy właściciel firmy powinien troszczyć się o swoich pracowników, aby byli efektywni i wydajni. Nie wystarczy tutaj jednak podwyżka podstawowego wynagrodzenia, czy awans. Aby praca była profesjonalna w każdym calu, pracownik musi czuć się odpowiednio zmotywowany.

Skuteczna forma motywacji

Zmotywowanie pracownika to większego wysiłku fizycznego, czy też umysłowego to zadanie trudne. Jeżeli jednak się powiedzie, pracodawca ma pełne przekonanie, że pracownik nie tylko będzie zawsze się starał dobrze wykonywać swe obowiązki, ale także będzie wobec firmy w stu procentach lojalny.

Motywacja pracowników polega na wdrożeniu dobrych i efektywnych metod. Badania prowadzone na rynku pracy dowiodły, że znakomicie sprawdzają się w tej kwestii benefity dla pracowników. Dzięki ich zastosowaniu pracownik czuje się dowartościowany, a co za tym idzie bardziej zmotywowany do swoich obowiązków. Program benefit sprawdza się w każdej firmie, dlatego przełożeni coraz częściej korzystają z jego możliwości.

Jak odpowiednio zmotywować pracownika?

Współcześnie najlepszą formą motywacji każdego pracownika jest kafeteryjny system wynagrodzeń. Oczywiście dzieje się tak, dlatego, że jednym z podstawowych elementów dla pracownika jest adekwatne wynagrodzenie oraz stabilność zatrudnienia. Naturalnie elementy te leżą w kwestii pracodawcy, jednakże może on jeszcze bardziej zatroszczyć się o podwładnego oraz jego potrzeby. Kafeteryjny program benefit sprawdza się w każdej firmie i pozwala zaspokoić dodatkowe potrzeby. Jeżeli pracodawca koncentruje swe działania jedynie wokół wynagrodzenia i awansów pracowników, ich motywacja może powoli się wyczerpać. To oznacza gorszą, jakość pracy, a wszak właścicielowi firmy zależy, aby była wykonana profesjonalnie i zawsze na czas. Jeżeli chcesz, aby twój pracownik czuł się doceniony, a tym samym, aby jego motywacja rosła powinieneś wybrać benefity pozapłacowe – nowoczesne i skuteczne rozwiązanie.

Benefity- system na piątkę

Platforma MyBenefit oferuje zarówno dla pracodawców, jak i pracowników ogromną ilość możliwości. Platforma oferuje dostęp do ogromnej ilości form rozrywki, kultury, sportu, rekreacji. To świetna propozycja dla pracowników, którzy przyjemnie chcą spędzić wolny czas. Aby skorzystać z możliwości, jaką dają benefity pracownicze należy zalogować do swojego indywidualnego konta i dokonać rezerwacji wybranego składnika. Oczywiście, aby pracownik mógł w pełni za darmo korzystać z platformy i jej usług pracodawca musi dokonać zasilenia konta pracownika odpowiedniej wysokości środkami finansowymi.

Pracownik ma także możliwość samodzielnie zasilić swoje konto, jeżeli uważa, że kwota, jaka się na nim znajduje jest zbyt mała, aby w pełni spełnić jego oczekiwania.

Różnorodny wybór w systemie benefitów

MyBenefit to platforma, na której każdy pracownik znajdzie element idealny dla siebie, aby spędzić czas w pełni relaksując się i odpoczywając. Wybrać można swoje ulubione aspekty, jak na przykład:

  • Wybór biletów do kina na ulubiony film
  • Skorzystanie z seansu w teatrze lub w operze
  • Wyjazdy zagraniczne i na terenie Polski

Jak dowodzą statystyki platformy największą popularnością wśród pracowników cieszy się jednak Karta Multisport. Jest to jeden z najbardziej cenionych i znanych benefitów. Takie benefity w pracy powalają korzystać z różnych ośrodków sportowych, z różnych form rekreacji. W programie bierze udział ogromna ilość ośrodków sportowych i rekreacyjnych, co sprawia, że naprawdę jest, w czym wybierać.

Dostosuj motywację do oczekiwań pracownika

Nie jest tajemnicą, że obecny świat zmienia się w bardzo szybkim tempie. Zmieniają się także oczekiwania potencjalnego pracownika. Często już nie wystarcza podwyżka, premia, czy awans, pracownicy pragną czegoś więcej. Jeżeli chcesz utrzymać odpowiedni system motywacji w swojej firmie skorzystaj z możliwości, jakie daje platforma kafeteryjna MyBenefit. Dzięki temu, iż będą mogli korzystać z atrakcji platformy, poczują się nie tylko docenieni przez pracodawcę, a także w czasie wolnego atrakcyjnie spędzą czas. To doskonale przełoży się na system motywacyjny w firmie, a tym samym jakość i solidność w pracy będzie o wiele lepsza. Zadowolony pracownik, to podstawa w każdej firmie, która chce dobrze prosperować na rynku.

Autor: redakcja MyBenefit.pl

REKLAMA

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl