TworzymyGłos Regionu

Basen we Wschowie zostanie wyremontowany!

Gmina otrzymała dofinansowanie

Poniedziałek, 25 października 2021 o 16:04, aktualizacja Poniedziałek, 25 października 2021 o 20:58, autor: 15 1987
Basen we Wschowie zostanie wyremontowany!

Gmina Wschowa otrzymała ponad 4,5 mln zł. na przebudowę basenu miejskiego we Wschowie. Środki przyznane zostały w ramach rządowego Programu Inwestycji Strategicznych: Polski Ład.

- W ramach zadania wykonana zostanie kompleksowa przebudowa niecek basenowych, zaplecza technicznego, w tym technologii uzdatniania wody, wyremontowane zostaną budynki szatni - tłumaczy burmistrz Konrad Antkowiak. - Dodatkowo planowane jest usytuowanie nowego obiektu gastronomicznego oraz parkingu. Oczywiście po przebudowie nie zabraknie nowych atrakcji wodnych. 

Przygotowując się do realizacji tego zadania Gmina Wschowa zleciła już wykonawstwo kompletu dokumentów projektowych. Koszt wykonania dokumentacji to ponad 160 tysięcy złotych, a całość gotowa ma być do końca tego roku.

Źródło: Konrad Antkowiak, UMiG Wschowa.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Basen dla Wschowy, przebudowa szkoły w Sławiem budowa dróg w Szlichtyngowej. Podsumowanie Polskiego Ładu.

REKLAMA

Komentarze (15)

avatar

avatar
~Kryty
25.10.2021 16:25

A dlaczego Gmina nie zrobi krytego basenu, albo obecnego albo nowego. Mógłby być użytkowany cały rok, a tak to miliony złotych praktycznie nie wykorzystane będą.

avatar
~RE:
25.10.2021 18:27

Kryty basen w mieścinie co ma 10 tyś ludzi... ponosi was fantazja ludzie. Zbudować możecie wszystko - później to utrzymajcie.

avatar
~Mieszkaniec
25.10.2021 19:00

Kryty basen jest nieopłacalny. Można dopytać sąsiada jakie są to koszty. Super, że taki kompleks będzie wyremontowany i dobrze jeszcze dodać tzw. Hostel do remontu i byłoby ok. Ale lepszy taki rydz niż nic. Świetnie

avatar
~Rybka
25.10.2021 19:26

Ja też uważam, że jak już robić, to taki, którego mieszkańcy od lat oczekują. Byłby kryty, to dzieci lekcje w-f mieliby na nauce pływania i prostowaniu kręgosłupów. Przyjemne z pożytecznym. Dorośli tak samo. Chętnie kupiłabym karnet i codziennie wieczorem chodziłabym popływać i na gimbastykę w wodzie. Chętnych byłoby dużo, bo w tym mieście byłaby to jedyna konkretna, pożyteczna rozrywka.

avatar
~Sceptyk
25.10.2021 18:22

Socjalizm w pełnej okazałości - nazywanie inwestycją coś co nie ma prawa się zwrócić. Jak basen działający przez 2 miesiące w roku ma zarobić na siebie 5 mln zł ? Gdyby ten basen był rentowny to już dawno prywatny inwestor zainwestowałby w to pieniądze. Takie rzeczy , tylko w Państwie socjalistycznym... masakra.

avatar
~red
25.10.2021 18:27

i nie byłoby basenu gdyby nie pis

avatar
~Do mieszkaniec
25.10.2021 22:09

A czy szkoły są opłacalne? Czy policja i prokuratura, którzy wyłapują nudzącą się i rozrabiającą młodzież jest opłacalna? Czy ortopedzi i fizjoterapeuci leczący krzywe kręgosłupy dzieci i schorzenia seniorów są opłacalni? Czy basen byłby tylko dla mieszkańców Wschowy? Pewnie nie bo w okolicy są tylko trzy (Leszno, Góra i Głogów). Pewnie wzrosłaby atrakcyjność naszego miasta dla turystów i może nowych mieszkańców szukających miejsc na budowę domu, ale o tym burmistrz nie pomyślał. Zrobić, aby coś zrobić.

avatar
~Greq
26.10.2021 00:29

A co z drogami i oświetleniem na Zaciszu?

avatar
~Beverly Hills
26.10.2021 15:52

Poczekajcie w kolejce jeszcze 10 lat, jak to miało miejsce na innych osiedlach.

avatar
~Greq
27.10.2021 22:18

Na Zaciszu mieszkam od 16 lat i nie ma ani drogi ani oświetlenia..

avatar
~Jan Hochwander
28.10.2021 19:38

Wybudowali się w polu to mają teraz błoto przed domem - to chyba logiczne. Trzeba było kupić dwa razy droższą działkę w mieście z pełną infrastrukturą a nie teraz narzekać.

avatar
~#AntkowiakNowyzespół
26.10.2021 16:49

Burmistrz Świebodzina Tomasz Sielicki odwołał swojego pierwszego zastępcę, a także zlikwidował stanowisko. Tym samym Przemysława Nitschka od grudnia nie będzie już zastępcą burmistrza Świebodzina. Przyczyną ma być szukanie oszczędności w samorządzie.Budżet gminy nie jest budżetem bez dna. W takiej sytuacji trzeba szukać oszczędności, a w mojej ocenie należy to robić od góry, a nie od dołu - mówi Sielicki. Jak dodaje, to właśnie pracownicy szeregowi wykonują często najcięższe, najbardziej niewdzięczne prace. Pensje burmistrzów w kontekście urzędu są jednymi z wyższych i stąd rezygnacja z jednego etatu. Czy takie rzeczy możliwe są we Wschowie?

avatar
~Urszula Chudak
27.10.2021 10:17

Największy lubuski dziennik, zamieszcza dzisiaj fotorelację z wręczenia wspomnianych czeków. Przy żadnym włodarzu nie widnieje kwota z czwórką z przodu. Nawet przy gospodarzach dużo mniejszych gmin. A na tym spotkaniu wiceminister Szefernaker twierdzi że "w przypadku gmin, przyjęliśmy zasadę proporcjonalności" I dalej mówi - współpraca wojewody lubuskiego z samorządami, może być przykładem dla wielu innych regionów". Jak ta wspomniana współpraca na linii wojewoda i nasz burmistrz wygląda, to tego nie wiem. Wiem jednak, że największa gmina w powiecie wschowskim, otrzymała najmniej i nie ma to nic, absolutnie nic wspólnego, z proporcjonalnością. Z odwrotnie proporcjonalnie - już tak. Bardzo bym chciał, by ktoś kompetentny to nam mieszkańcom, wyjaśnił.

avatar
~do pani Urszuli
28.10.2021 11:57

"Kompetentny"??? O czym Pani pisze???

avatar
~Mol
28.10.2021 10:53

Dziwna sprawa z tym basenem . W latach mej młodości czyli 50 lat temu basen zawsze latem działal i był przez dzieci oblegany . Od kilkudziesięciu lat są z nim ciągłe kłopoty a obraz po spuszczeniu wody jest straszny . Myślę ,ze Wschowa powinna miec jakiś mały basen kryty , by można było małych Wschowian uczyć tam pływać , a starsi mogli tam pływać przez cały rok .

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl