Awaria systemów. W Urzędach nie załatwimy zbyt wiele

Wtorek, 12 czerwca 2018 o 11:13, autor: 4 972
Awaria systemów. W Urzędach nie załatwimy zbyt wiele

Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało o awarii kilku serwisów i systemów rządowych. W związku z tym do czasu usunięcia awarii w żadnym urzędzie w Polsce nie uzyska się odpisów z Urzędu Stanu Cywilnego, zgłoszenia urodzin, uzyskania aktu zgonu itp. Dla zwykłego mieszkańca oznacza  to tyle, że dzisiaj w urzędach nie załatwimy za wiele.

Jak informuje Ministerstwo Cyfryzacji od godzin porannych trwają prace nad usunięciem awarii.

 „Informujemy, że dziś od godzin porannych niedostępne są serwisy Obywatel.gov.pl, Pz.gov.pl, Cepik.gov.pl, Epuap.gov.pl. Niedostępne są także systemy SRP, CEPiK oraz ePUAP. Trwają intensywne prace nad usunięciem awarii. Przepraszamy za utrudnienia.”

W praktyce brak dostępu do tych serwisów skutkuje brakiem możliwości uzyskania jakichkolwiek odpisów z urzędu stanu cywilnego, zgłoszenia narodzin, uzyskania aktów zgonu, złożenia oświadczenia o ojcostwie i tym podobne. Nie ma możliwości złożenia zamówienia dowodu osobistego, nie działa elektroniczna skrzynka podawcza. Problemy występują ze sprawami dotyczącymi rejestracji pojazdów, praw jazdy itp. Praktycznie wszystkie działy wymagające połączenia z centralną bazą danych nie funkcjonują. Co gorsza nie wiadomo co spowodowało usterkę i jak ją usunąć. Polecamy rozważyć czy warto wybierać się dzisiaj do urzędu.

(olek/rak)

REKLAMA

Komentarze (4)

avatar
~Marek
12.06.2018 11:59

No oczywiście, że warto. Szczególnie, że tam siedzi taka jedna ładna, zawsze uśmiechnięta Pani. Więc rozważyłem i się wybieram.

avatar
~Pani z urzędu
12.06.2018 13:17

Nie tylko jedna!

avatar
~A.
12.06.2018 14:27

Panie Marku nie jedna a dwie! :)

avatar
~Zenek
12.06.2018 13:10

No pięknie. Jesteśmy niewolnikami elektroniki. Ciekawe do czego to doprowadzi.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl