TworzymyGłos Regionu

Antkowiak przedstawia nową ulicę Bohaterów Westerplatte. Ma to być ciąg pieszo-rowerowy i miejsce spotkań

Piątek, 05 października 2018 o 17:06, aktualizacja Czwartek, 11 października 2018 o 11:59, autor: 118 6200
Antkowiak przedstawia nową ulicę Bohaterów Westerplatte. Ma to być ciąg pieszo-rowerowy i miejsce spotkań

Ulica Bohaterów Westerplatte stanie się ciągiem pieszo-rowerowym, zamknięta dla ruchu samochodowego. Ma to być miejsce spotkań mieszkańców Wschowy i nie tylko. - Są we Wschowie miejsca, gdzie mieszkańcy robią zakupy, my chcemy zaproponować mieszkańcom takie miejsce, gdzie będą mogli rodzinnie odpocząć w weekendy, jak i po skończonej pracy  - mówi kandydat na burmistrza Wschowy Konrad Antkowiak.

5 października podczas konferencji prasowej, Konrad Antkowiak przedstawił koncepcję zagospodarowania ulicy Bohaterów Westerplatte. Wizualizację tego, co może się wydarzyć na tej ulicy przedstawiał kandydat na burmistrza.

- To jest nasz pomysł na Wschowę, a wynika on z Lokalnego Programu Rewitalizacji, który mówi, że Wschowa musi wykorzystać swój potencjał przestrzenny i urbanistyczny, który nam pozostawiły dawne pokolenia - mówi Konrad Antkowiak - Musimy to wykorzystać i w tym upatruję szansę dla Wschowy i ożywienia tego miasta. Ulica Bohaterów Westerplatte jest o tyle ciekawa, że jest to stara ulica. Patrząc z odpowiedniej perspektywy na tę wizualizację, widać trzy wieże. To jest doskonałe miejsce, aby zamknąć tę część miasta, zrobić z niej ciąg pieszo-rowerowy. Tym samym ulica może się stać miejscem spotkań, miejscem aktywnego spędzania czasu. Mam nadzieję, że to zaktywizuje wschowian, że będzie to miejsce nie tylko dla mieszkańców gminy, ale również dla tych osób, które przyjeżdżają do Wschowy, żeby odwiedzić swoje rodziny. To będzie również miejsce dla turystów. Dlaczego? Bo w tej chwili, nie ma takiego miejsca we Wschowie, gdzie można się spotkać, porozmawiać, wspólnie spędzić czas.

Czy rzeczywiście jest to możliwe w sytuacji, kiedy ta część miasta od dawna przeżywa swój schyłek, a mieszkańcy - podobnie, jak w dużych miastach - spędzają czas tam, gdzie znajdują się dyskonty. 

- To jest koncepcja, którą trzeba realizować przez lata. Tego nie uda się zrobić w ciągu pięciu lat. Proponujemy zacząć proces, który spowoduje, że mieszkańcy, ale również przedsiębiorcy przekonają się do samorządu, jeżeli zobaczą, że stwarzamy warunki, gdzie można się spotkać, porozmawiać, zjeść - wtedy mam nadzieję, to miejsce zacznie żyć, nastąpi ożywienie. W ciągu kilku lat we Wschowie nie da się nadrobić pewnych zaległości, które moim zdaniem ciągną się od co najmniej 30 lat. 

Zdaniem Konrada Antkowiaka zmiany na ulicy Bohaterów Westerplatte mogą sprawić, że Wschowa stanie się miastem, do którego warto będzie przyjechać, zwiedzając wschowskie zabytki, a jednocześnie będzie miała miejsce, gdzie można się spotkać, porozmawiać, odpocząć, ale również skorzystać z oferty kulinarnej. Całość rozmowy z kandydatem dostępna w materiale filmowym, który zamieszczamy poniżej.

(rak)

REKLAMA

Komentarze (118)

avatar
~Wyborca
05.10.2018 17:19

SWIETNA INICJATYWA DZIEKI TEMU MA PAN MOJ GLOS

avatar
~Sławek
07.10.2018 00:15

Już widzę, że jak po wygranych wyborach realizuje ten projekt. Takiego kitu jeszcze nikt nam nie wciskał. Podobne chwyty jak wcześniej u pani Patalas..

avatar
~WM
08.10.2018 11:28

"To jest koncepcja, którą trzeba realizować przez lata. Tego nie uda się zrobić w ciągu pięciu lat." - ale magik, dlaczego nie obiecał jak ktoś kiedyś 100 mln dla każdego. Od razu potwierdził że tego nie zrobi. Stan Tymiński bis. Żenada

avatar
~linkoln
08.10.2018 14:22

Ona jest bardzo dobra ta koncepcja. Ona odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest koncepcja na skalę naszych możliwości.

avatar
~Ada
05.10.2018 17:20

Jestem zachwycona oby się Wam udało powodzenia ! Jestem za

avatar
~Ninka
06.10.2018 15:27

Jestem zachwycona tym panem na rowerze ......,.

avatar
~Klaudia
05.10.2018 17:21

Popieram Wschowa potrzebuje takiego miejsca

avatar
~Zawiedziony
05.10.2018 17:24

Przeciez obok sa dwa spore parki. To jest naturalne miejsce wypoczynku. Ręce opadają

avatar
~inna wschowa
05.10.2018 17:30

Nie dość że sprawny PRowiec to jeszcze bajkopisarz. Panie Konradzie oczekuję od pana jako absolwenta Akademi Ekonomicznej wskazania żródeł finansowania tego wspaniałego projektu. Szkoda że nie wykorzystał pan powerpaintowego programu dla Dubaju, jest on równie wspaniały jak wschowski powerpaint waszego komitetu. Widzę na zdjęciach wybitne specjalistki od rewitalizacji ,specjalitskę od kina HEL i wieloletnią radną powiatową. Rozumiem że jest to Wasz wspólny projekt. A teraz może przenieśmy się oczami wyobrażni o rok w przód. Wybory wygrał pan Konrad ,przychodzi czas realizacji przedwyborczych obietnic. I co teraz? Jak panu nie wstyd taką ciemnotę wciskać ludziom, no chyba że pan od razu zakłada że pan nie wygra.

avatar
~do inna wschowa
05.10.2018 23:05

Widzę że to nie pan Konrad jest bajkopisarzem i dobrym PRowiec . Widzisz na zdjęciach wybitne specjalistki od rewitalizacji i wieloletnią radną powiatową . A ja się pytam na jakiej podstawie tak twierdzisz ? . Czy były jakieś publikacje na ten temat czy to tylko twoja wyobraźnia tak działa ? . No i jeszcze ten zarzut o bajkopisarstwie ? . A kto te bajki pisze " A teraz może przenieśmy się oczami wyobrażni o rok w przód. Wybory wygrał pan Konrad ,przychodzi czas realizacji przedwyborczych obietnic. I co teraz? Jak panu nie wstyd taką ciemnotę wciskać ludziom, " . Ja widzę że ty nie tylko bajki piszesz ale jeszcze jesteś wizjonerem . A co do pieniędzy to się znajdą reorganizując stanowiska w samym ratuszu i kancelarii prawniczej . Dosyć jest tam pociotków ,kumpli i znajomych królika .

avatar
~Ja
05.10.2018 17:32

Nikt wam tyle nie da, co ja naobiecuje!

avatar
~Maja
05.10.2018 17:32

Po drugiej stronie miasta owoc działalności Pani Owoc - mowa o kinie Hel. Pan Antkowiak nie wie z kim przystaje

avatar
~Waldek
05.10.2018 17:34

Powiem szczerze dlugo nie bylem przekonany, balony mnie nie zachwycily ale widze ze pan Antkowiak ma jakiś pomysł ma to miasto. Nie odgrzewa starych obietnic tylko przedstawia nowe pomysly, szczególnie ten z pozyczkami dla wspolnot wydaje sie ciekawy. Zycze powodzenia i ma pan moj głos

avatar
~JOLA
05.10.2018 17:38

Świetnie!

avatar
~Ja
05.10.2018 17:39

Nikt wam tyle nie da, co ja naobiecuje!

avatar
~:)
05.10.2018 17:39

I fajnie może to trochę kosmos, ale z przyjemnością zobaczyłbym taką Wschowę. to nawet koreluje z propozycją kandydata Czopka dotyczącą "rewitalizacji" parków, to się aż prosi. W tych wyborach to jedyne konkretne i fajne propozycje.

avatar
~AS
05.10.2018 17:42

Ma pan muj głos i mojej rodziny. To pisał Jarząbek. Wpisy o uwielbieniu Konrada są rozwalające.

avatar
~Słownik
06.10.2018 08:28

,, mój'

avatar
~:)
05.10.2018 17:46

O matko i przynajmniej nie ściemnia, że pojedzie do Ikei i że tu będzie jakiś super biznes, bo wiadomo, ze nie będzie . Plus

avatar
~Wojtek
05.10.2018 17:58

No grubo widać że gość nie stąd przecież pani konserwator na 100% nie wyrazi zgody na takie zmiany.Panie Konradzie daj se pan spokuj z tymi wyborami zostań pan radnym pomieszkaj tu z 5 lat i wtedy startuj , jedyny wjazd na rynek , pocztową herbergera i wiele innych zmienimy całą infrastrukturę drogową skąd kasa moze jakieś datki !!

avatar
~do Wojtek
05.10.2018 19:04

Konserwator zabytków nic nie ma do postawienia takiej koncepcji ulicy . Nikt ścian ani okien nie zamierza przestawiać więc twoje spostrzeżenie jest chybione . Przecież jest powiedziane że to jest przedsięwzięcie na parę lat . Popatrz ile dzisiaj burmistrz zmarnował kasy miejskiej na odszkodowania na kary dla Sanepidu i na występy na Kaczych Dołach . To jest sumka ponad dwóch milionów . A ile się jeszcze ukrywa przed radnymi i społeczeństwem ? .

avatar
~Do do wojtek
06.10.2018 10:07

Matolku jak nie wiesz to sie nie wypowiadaj. To scisla strefa koserwatorska i jakbys chcial wyciagnac jedna kostke z drogi to musisz uzgodnic z konserwatorem. Wiec nie masz racji.

avatar
~Do Wojtka
05.10.2018 18:19

Antkowiak to bajkopisarz który jak Stan Tymiński chce być burgerem Wschowy. Mogę kupić panu bilet do Wroclawia.Dlaczego nie startuje pan we Wrocławiu ?

avatar
~Rzecznik albo bajkopisarz
05.10.2018 22:27

Bo we Wrocławiu nikt go nie zna, we Wschowie jego łasi na urzędowe posadki klakierzy. Na szczęście to garstka. A pomysł zaiste wystrzelony w kosmos. Myślę, że dla równowagi charyzmatyczny kandydat może zrobić termy przed ratuszem. Ja kcem, badzio mocio kcem :)

avatar
~hmm
05.10.2018 18:32

Kto pamięta strefę tylko pieszą wokół rynku - łapaka w górę.

avatar
~W.
05.10.2018 18:46

Ciekawi mnie w takim rozwiązaniu dojazd do Urzędu Miasta i Gminy. W połączeniu z imprezami, które odbywają się przy Rynku, dojazd staje się utrudniony w 100%

avatar
~Logik
05.10.2018 18:52

Panie Konradzie, stosuje Pan typową technikę wpływu na ludzi. Udaje Pan przedsiębiorczego, a to co Pan przedstawił, to typowe zagranie na pokaz. Proszę zobaczyć: 1 - Na lokale na tej ulicy nie ma Pan wpływu - będą tam takie sklepy, na jakie zdecydują właściciele lokali. Przecież już teraz wystarczyłoby zamknąć z 2 stron ruch i tyle. Nie sądzę, żeby właściciele sklepów byli z tego zadowoleni. 2- "Nie uda się zrealizować tego w ciągu 5 lat" - czy można to rozumieć jako JUŻ TERAZ wymówka, że nie będzie to zrobione? 3 - Nie sądzę, żeby był to dobry pomysł, ze względów komunikacyjnych - zablokuje to ruch za okolicznych ulicach. Myślę, że też Pan to wie. Moim zdaniem - pomysł wymyślone tylko po to, żeby "ładnie wyglądał".

avatar
~Logik-wschowiak
05.10.2018 20:21

Właśnie to jest we Wschowie najgorsze "Panie Konradzie nie da sie". A co się we Wschowie da? Ikei nie da sie, inwestycji nie da się, kanalizacji na wsiach od lat nie da sie. Skonczymy z tym wiecznym narzekaniem albo zaorajmy ta gmine. Juz chyba koniec czasow rzadzenia ludzi ktorzy tylko biezaco zarzadzaja gmina bez wizji rozwoju...

avatar
~do Logik Wschowiak i Logik
05.10.2018 20:43

Masz rację, skończmy z tym nie da się. Dopiero zaczniesz mówić a już Ci przerywają, że nie da się. Więcej wiary, i nie tylko w tej kwestii. Ogólnie. Więcej otwartości do siebie nawzajem. Przestrzeń do rozmów jest potrzebna, bo ludzie wreszcie powinni ze sobą zacząć rozmawiać a nie przed sobą uciekać.

avatar
~Logik
05.10.2018 23:18

Jasne, ja to wszystko rozumiem, ale nie zaśmiecajmy ludziom oczu takimi obietnicami. Namalowana w paincie Wschowa, tylko po to, żeby ładnie wyglądało przed wyborcami.. jeszcze jawnie ujęte, ze nie jest to plan na następne 5 lat - to na kiedy? O czym my w ogóle mówimy..

avatar
~Marek
05.10.2018 18:55

I bardzo dobrze że wreszcie nastanie nowy burmistrz i nie z tego zaściankowego środowiska . Facet ma wizje i trochę inaczej patrzy na to miasto które już zaczęło umierać . Potrzeba nam człowieka z inną psychiką i innym nastawieniem niż tym że się nie da . Może wreszcie się da , może to miasto się ożywi a i myślenie niektórych się zmieni . Brawo panie Antkowiak trzeba patrzeć trochę inaczej niż widzieć czubek własnego nosa i ciepłą posadkę dobrze płatną w ratuszu .

avatar
~elektryk
05.10.2018 19:14

Myślę ze następna bajka z mchu i paproci będzie o ekologii ,stawiam na pojazdy elektryczne dla mieszkańców albo ogniwa słoneczne dla każdego. Kto przebije Antkowiak ?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl