TworzymyGłos Regionu

Anna Stasiak wraca do Urzędu Gminy.

Obejmie stanowisko ds. organizacji pozarządowych w Referacie Spraw Społecznych

Czwartek, 16 stycznia 2020 o 17:02, aktualizacja Piątek, 17 stycznia 2020 o 19:10, autor: 29 4128
Anna Stasiak wraca do Urzędu Gminy.

Anna Stasiak obejmie stanowisko ds. organizacji pozarządowych w Referacie Spraw Społecznych wschowskiego ratusza. Przeszła procedurę konkursową i spełniła wymagania komisji.  Pani Anna za burmistrza Krzysztofa Grabki pracowała w Biurze Promocji gminy. Obecnie pracowała w CKiR oraz angażowała się działalność stowarzyszenia WIP znanego między innymi z akcji Kręcimy dla Wschowy z OdLOTTOwą Jazdą,  Kolorowa Wschowa czy ostatnio Wschowa Świetlną Stolicą Polski z Energa.

Do zadań na tym stanowisku należeć będzie:

 1. wykonywanie zadań z zakresu kultury:
  1. wspieranie i promocja inicjatyw kulturalnych,
  2. prowadzenie spraw związanych z przyznawaniem nagród twórcom i animatorom kultury,
  3. organizacja, tworzenie, likwidacja placówek kultury,
  4. prowadzenie rejestru instytucji kultury i nadzór nad ich działalnością,
  5. przygotowywanie i organizowanie konkursów na stanowiska dyrektorów instytucji kultury,
 2. wykonywanie zadań z zakresu sportu i rekreacji:
  1. propagowanie, planowanie oraz koordynowanie wszystkich form kultury fizycznej, sportu kwalifikowanego, masowego jak również współdziałanie w rozwoju wychowania fizycznego dzieci i młodzieży w szkole,
  2. koordynowanie, inicjowanie pomocy w organizowaniu masowych imprez sportowych oraz rozwijaniu różnorodnych form rekreacji,
  3. opracowywanie kalendarza imprez sportowych, turystycznych i rekreacyjnych,
  4. opracowywanie rocznych planów współpracy,
  5. realizacja i koordynacja czynności związanych z udzielaniem i rozliczaniem dotacji dla organizacji pozarządowych ujętych w rocznych programach współpracy i budżecie Gminy,
  6. udział w pracach zespołów przygotowujących i realizujących wnioski i projekty finansowane z budżetu własnego lub środków zewnętrznych,
  7. wykonywanie zadań z zakresu ochrony zdrowia zgodnie z przepisami prawa, w szczególności współdziałanie z publicznymi i niepublicznymi zakładami opieki zdrowotnej oraz funkcjonowaniu szkolnej służby zdrowia,
  8. prowadzenie konsultacji społecznych w zakresie współpracy i realizacji zadań publicznych z organizacjami pozarządowymi,
  9. sporządzenie sprawozdań i raportów w zakresie prowadzonych spraw,
  10. archiwizowanie wytworzonej dokumentacji zgodnie z obowiązującymi przepisami.

REKLAMA

Komentarze (29)

avatar

avatar
~pachnie czymś
16.01.2020 17:45

Pierwszy raz tak szeroko wytłumaczono przyjęcie szeregowego pracownika do UMiG. Jest nawet scan załącznika nr 5. Zastanawiające, dlaczego to tak ważna informacja, że aż portal zw.pl o tym pisze.

avatar
~do kom.powyżej
16.01.2020 19:50

Nie rozumiem Ciebie: przecież to zaskakujący wynik konkursu, na pewno nikt się tego wyboru nie spodziewał!

avatar
~wschowa_dla_wolności
16.01.2020 18:08

Wszystko układa się w logiczną całość. 1. Antkowiak przed wyborami " zwiększę wielokrotnie środki na kulturę i organizacje pozarządowe" 2.Nie będzie realizacji WBO 2019, ale za to będzie super WBO w 2020. 3. Nie będzie WBO 2020, bo nie będzie,bo nas nie stać. 4.Będzie o połowę mniej środków na konkursy dla NGO. 5. Ale zamiast środków na NGO bo nas nie stać, będzie Ania Stasiak która obejmie stanowisko ds. organizacji pozarządowych, bo na takie stanowisko nas stać. PO co ? Niedługo we Wschowie już nie będzie organizacji pozarządowych.

avatar
~W odp
16.01.2020 19:10

Będą, będą tylko warto pamiętać o tym, że organizacje mają też inne źródła finansowania niż tylko budżet gminy. To tak ku ścisłości.

avatar
~Do ~W odp
17.01.2020 09:09

Zainteresuj się jaki procent stanowi dofinansowanie gmin do działalności tych organizacji (np w 2018 i 2019 roku) a później sugeruj, iż żerują one na budżecie gminy.

avatar
~#AntkowiaknowyZespol
16.01.2020 19:12

Tak się dziwnie składa że KW Antkowiak na swoich listach wyborczych miał samych "wybitnych" specjalistów. Teraz ci "wybitni" znajdują zatrudnienie wygrywając konkursy . Zdolni do wszystkiego. Zostało już niewielu z KW Antkowiak bez pracy w Urzędzie i jednostkach podległych. Ciekawe co zrobicie po przegranych wyborach ?

avatar
~Wyborca
16.01.2020 20:42

Pani Stasiak w naszym urzedzie.Kiepski wynik do rady to kieskie wyniki w....pr... To już koniec panie Konradzie Czas na referendum....

avatar
~Śmiech na sali
16.01.2020 20:50

Pewnie piszą o tym aby zatuszować, że nie było żadnego konkursu na to stanowisko!!!!! Budżet nie został jeszcze uchwalony więc Pani Stasiak póki co nie ma nic do roboty!!!! A wynagrodzenie trzeba będzie, jej wypłacić za nic nie robienie!!!! Wschowę puszczą z torbami bądź już to zrobili!!!!!!

avatar
~do ~Śmiech na sali
18.01.2020 15:32

Konkurs na stanowisko był. Wystarczy sprawdzić w BIPie. I nie musisz tak "krzyczeć" wykrzyknikami, bo aż oczy bolą. I żeby uprzedzić wszystkie komentarze - nie jestem zwolennikiem obecnego Burmistrza, też uważam, że takie stanowisko nie jest w urzędzie potrzebne. Tym bardziej, że budżet nie jest jeszcze uchwalony. Po prostu nie lubię przekłamań i wywoływania niepotrzebnej sensacji.

avatar
~matematyka
16.01.2020 21:12

Stanowisko ds. organizacji pozarządowych w Referacie Spraw Społecznych to jest koszt dla gminy około 5-6 tysięcy miesięcznie czyli przez rok około 70 tysięcy złotych. Jak to się ma do obcięcia 200 tys czyli połowy kwoty dla organizacji pozarządowych w konkursach. Jak to wytłumaczy burmistrz jeśli zapyta o to radna Owoc-Kochańska ?

avatar
~Kumaty
17.01.2020 06:56

Czym p. Ania ma zarządzać jak na nic nie ma pieniędzy? Burmistrz musi wywiązać się z przedwyborczych obietnic wobec p. Ani? :-) Ekonomista z Pana żaden panie Burmistrzu, zmarnowane 4 lata…

avatar
~wojciech fan
17.01.2020 08:02

Szkoda że Wojciech Kuryłło nie objął tego stanowiska. Wydaje się że jest to osoba bardziej kompetentna i ma wielkie doświadczenie w tej dziedzinie. Ale cóż nie jest z tego komitetu wyborczego który rządzi w gminie, a to jest dyskwalifikujące dla przynależności do #AntkowiakNowyzespół .

avatar
~Także fan W.K
17.01.2020 12:21

Pani Aniu, poprzeczka jest zawieszona przez Pana Wojciecha Kuryłłę bardzo, bardzo wysoko.

avatar
~fan tylko W.K.
17.01.2020 13:04

Takiej osoby jak pan Wojciech nie będzie - z tego trzeba zdawać sobie sprawę , trudno będzie działać.

avatar
~Kuba
17.01.2020 13:15

Chciałbym wyznaczyć pani pierwsze zadanie - przywrócić do czynnego działania na terenie m. Wschowa STH p. Tomka Szwarca.

avatar
~Mieszkaniec
17.01.2020 14:20

Zastanawiam się po co to stanowisko ? Nie krytykuję Pani Ani że wygrała konkurs z tym że nie będzie miała dużo do zrobienia ,bo organizacje sobie odpuszczą jej koordynację . Nie będę zdziwiony jak organizacje poza rządowe przestaną co kolwiek robić na rzecz miasta , skoro UMiG na tym nie zależy . Dla Burmistrza podziękowania !!!!

avatar
~JA!
17.01.2020 22:02

Kto mi powie, kt to jest ten Wojtek K.... ?. Za cholery faceta nie kojarzę z niczym dobrym i twórczym dla Wschowy !. Ostatnio słyszałem o nim, że był rozpoznawalny w środowisku tzw. Uniwersytetu III W.... za kwiatki...... !?. Czy to on ?

avatar
~Do kom.powyżej
18.01.2020 11:31

A Ty z czego jesteś rozpoznawalny/rozpoznawalna??? Pan Wojciech -osoba na poziomie, potrafiąca z każdym porozmawiać i umiejąca się zachować , a przede wszystkim człowiek przez duże "C"!!

avatar
~do ~JA!
18.01.2020 11:01

Pan Kuryłło jest dobry i twórczy dla ludzi. Żadna sprawa, nawet błaha nie jest mu obojętna . Szanuje ludzi a ludzie szanują jego. To coś albo się ma albo nie, Pan Wojciech to ma.

avatar
~A może by tak...
18.01.2020 15:36

A może by tak poprowadził ludzi do referendum? To by było ciekawe - po jednej stronie człowiek, który ludzi ma za nic, a po drugiej - człowiek "dobry i twórczy dla ludzi".

avatar
~do-DO-JA!-
18.01.2020 11:51

Czy wam we Wschowie chodzi o to by być miłym tylko, że się jest na garnuszku Suwerena ???, czy taki urzędnik od pracownika biurowego, po przez "dyrektora", aż po burmistrza powinien wykazać się Fachowością, zaradnością, gospodarnością itd., ?. Bo jak widać tacy jak ten wasz Wojtek ( człowiek od kwiatków) doprowadzili tą Waszą Wschowę przez te trzydzieści ponad lat po 1990 roku do TOTALNEJ RUINY - Wy w porównaniu do takich miast jak Nowa Sól, Wolsztyn jesteście przez takich Waszych " Wschowskich Wojtusiów" regionalnym KOPCIUSZKIEM !!!!!. Nie wstyd Wam, że przez takich waszych samorządowców ciągle dziadujecie i nie rozwijacie się gospodarczo i inwestycyjnie ???> Nie wstyd Wam ...???. Jeśli tak jest jak pisze ten forumowicz - DO-JA!- , to Wy z tego " pierdla " nigdy nie wyjdziecie !!!!!

avatar
~do kom. "do ja"
18.01.2020 21:39

tak pełnych nienawiści osób Wschowie nie potrzeba - jadem zieje na odległość z każdego słowa - nie możesz być "człowiekiem" przez duże "C" to lepiej zostań w swoim miejscu pobytu a Wschowę omijaj z daleka, bo cię tu nie potrzebują

avatar
~do ~do-DO-JA!-
22.01.2020 12:49

W samo sedno, lepiej bym tego nie ujął.

avatar
~@-do-JA!-
18.01.2020 12:50

Hi..ha....!, co to znaczy, że ....jest twórczy dla ludzi...." ?. TWÓRCZY : Tworzenie czegoś, np. dzieł sztuki i to dotycz w większości artystów i ich dzieł. Czy tym jest ten Twój Wojtek K. dla ciebie i tych ludzi o których tu wspominasz?. A jeśli już, to czy to jest TWÓRCZOŚĆ "obiektywna", czy "subiektywna" ? - określ się co masz na myśli ?. Twórczy to znaczy również żyjący ciągle w obłokach FANTAZJI - fantazjowanie. Co by jak do Ciebie i Jego pasowało w 100%, biorąc pod uwagę co ten człowiek zrobił - zdziała w życiu realnym dla naszego miasta i ludzi !. Wy jak widać lubicie pławić się w oparach fantazji i iluzji byle jak najdalej od sprawa konkretnych, typ. wdrażanie w naszym mieście nowych inwestycji, nowych zakładów, nowych miejsc pracy, by nasza młodzież nie musiał uciekać do Wrocławia, Poznania do Niemiec w poszukiwaniu pracy i środków do życia - godnego życia !!!!. Tak TWÓRCZY w działaniu do ludzi jak to podkreśliłeś - czyli nic nie robieniu i życiu na koszt podatnika, aby jak najdłużej, aby od wyborów do wyborów......, to jest dla takich towarzyszy twórców jak wy cecha idealna !. Żyć i za nic nie odpowiadać !. Tu uśmieszek, tam uśmieszek bo jak powiedział słynny klasyk pisowski ....."a róż ten ciemny lud to kupi..." i jestem ustawiony na kolejną posadkę w samorządzie lokalnym i życie na koszt suwerena > Tak !, Wy to przez te trzydzieści lat opanowaliście do perfekcji !!!!!. Życie na koszt podatnika !

avatar
~do powyżej
18.01.2020 19:35

Jakbym słyszała Antkowiaka...Ciekawe, co napiszesz na koniec kadencji tego burmistrza???

avatar
~do "@ do ja"
18.01.2020 21:36

twoje pseudo wywody są żałosne i bardzo podobne do " znanego " z niezbyt pozytywnej strony człowieka z Wrocławia

avatar
~Wyborca
18.01.2020 14:38

Przez duże "C" - czyli CWANIAK lu CWANIACZEK ........ Czy o to Ci chodzi ?. #.pl

avatar
~:)
18.01.2020 17:01

"...czy taki urzędnik od pracownika biurowego, po przez "dyrektora", aż po burmistrza powinien wykazać się Fachowością, zaradnością, gospodarnością itd., ?. Bo jak widać tacy jak ten wasz Wojtek ( człowiek od kwiatków) doprowadzili tą Waszą Wschowę przez te trzydzieści ponad lat po 1990 roku do TOTALNEJ RUINY - Wy w porównaniu do takich miast jak Nowa Sól, Wolsztyn jesteście przez takich Waszych " ..." - ---- wypisz,wymaluj jakbym słyszała Antkowiaka. Ruszył do ataku batalion Antkowiaka, Kuryłło to nazwisko doprowadza ratuszową ekipę do szału, dostają białej gorączki na samą myśl o Wojtku. Niestety nie pocieszę was, będzie jeszcze gorzej.

avatar
~Obiektywnie
19.01.2020 12:20

W nawiązaniu do komentarzy, które wytykają innym komentatorom "sianie nienawiści" jest totalną bzdurą i próbą odwrócenia meritum sprawy. Najlepiej jest takim napisać, że coś "sieje nienawiść" itd. niż merytorycznie odnieść się do tematu i podać konkretne fakty> . Tacy forumowicze słyną na tym forum z bicia piany i chęci dowalenia komuś - komu popadnie, używając mowy nienawiści !!!!!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Chirurg przyjmuje
Chirurg przyjmuje
Oferuje usługi
Kupię mieszkanie
Kupię mieszkanie
Mieszkania
Alufelgi
Alufelgi
Części i akcesoria
Mazda 5
Mazda 5
Sprzedam
Koła do Zafiry
Koła do Zafiry
Części i akcesoria
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl