TworzymyGłos Regionu

Akty wandalizmu na ścieżce pieszo – rowerowej wzdłuż DK nr 12

Środa, 27 maja 2020 o 12:41, autor: 7 1671
Akty wandalizmu na ścieżce pieszo – rowerowej wzdłuż DK nr 12

Mija ponad półtora roku od oddania do użytkowania ścieżki pieszo – rowerowej w ciągu drogi krajowej nr 12, łączącej Górczynę z Jędrzychowicami. Długo wyczekiwana inwestycja zrealizowana z programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych przez GDDKiA przyniosła wiele korzyści dla Mieszkańców naszej Gminy.

Podążając za trendami aktywnego i bezpiecznego przemieszczania się pomiędzy oddalonymi od siebie miejscowościami cieszyliśmy się, że taka ścieżka powstała. Nie wszyscy jednak szanują nasze wspólne dobro. Notorycznie w ciągu ścieżki pieszo – rowerowej dewastowane są ławki i kosze na śmieci.

Poniżej można obejrzeć zdjęcia zniszczonej w ubiegłym tygodniu ławki. Ze wszystkich ławek pozostały dwie nadające się do używania, pytanie na jak długo?

Gmina przeznaczając nieplanowane środki finansowe na koszty naprawy zniszczonych urządzeń, zmuszona jest zawsze zrezygnować z innych, ważnych z punktu widzenia dobra społecznego, przedsięwzięć.

W związku z powyższym apelujemy do wszystkich mieszkańców o reakcję w takich przypadkach, gdyż wspólnie musimy dbać o dobro naszej gminy. Prosimy, aby mieszkańcy będący świadkami niszczenia gminnej infrastruktury, informowali o tym fakcie policję lub Urząd Miasta i Gminy.

Wspólnie dbajmy o nasze dobro.

żródło: Gmina Szlichtyngowa

REKLAMA

Komentarze (7)

avatar

avatar
~Wuja
27.05.2020 14:23

Debil- to bardzo łagodne określenie...

avatar
~Renata
27.05.2020 20:26

A ja mam pytanie gdzie jest policja i rodzice?

avatar
~Ja
28.05.2020 11:02

Policjanci mają w nocy siedzieć na tych ławkach żeby ich nie zniszczyli? Sądzisz że aż tylu policjantów jest na służbie w ciągu nocy żeby w każdym punkcie gminy przebywać? Jest wiele miejsc w których coś się dzieje niedobrego ale niestety nie da rady być w każdym miejscu na raz.Zastanów się a potem dopiero komentuj.

avatar
~korzystający ze ścieżki
28.05.2020 15:56

Kultura osobista tego "jełopa" wychodzi zapewne z jakiejś patologii bądź chęci przypodobania się towarzystwu-zapewne testosteron buzuje. Złapac takiego i mu nakopać to za mało...trzeba by go chyba pozbawić tego źródła testosteronu ,,,.. wtedy krew przestanie mu buzować jak jakiemuś byczkowi i oczy przesłaniać!

avatar
~Do powyżej...
29.05.2020 07:20

CO do rodziców to nie zbyt trafnie, ponieważ to oni też mogą być również tymi sprawcami jak wpadną w szał po spożyciu "płynu szczęścia"......?. Co do policji to strzał w dziesiątkę i myli się ten forumowicz od "Ja" twierdząc, że oni są tak bardzo zajęci - pytanie czym? - a może pisaniem mandatów wg widzi mi się za nieprzestrzeganie obostrzeń, zakazów i nakazów w związku z pandemią, których to jak media pokazywały w kraju i na całym świecie sami ci co je podpisywali NIE PRZESTRZEGALI jak premier, prezydent i poseł z Nowogrodzkiej!. Tak więc zamiast chować się i bawić w "ciuciubabkę z kierowcami" mogli by pospacerować dla swojego zdrowia po tej ścieżce i przy okazji popilnować tych ławek ......!. Jakoś tych wielu miejsce gdzie ich tak potrzeba u nas nie widzę !!!!. Od JA to WY do "Ja" !

avatar
~Ja
29.05.2020 21:23

Tak. Dokładnie tak. Powinni się zajmować pisaniem mandatów tym co nieprzestrzegają obostrzeń. Po to one są żeby ich przestrzegać. Niech każdy nawet z Nowogrodzkiej który nie przestrzega zachoruje, będzie sam sobie winny. Nie będę go żałował. Ale irytuje mnie to że ja stosując się do wytycznych chodzę w maseczce widzę drwinę na twarzach tych co nie noszą. Personel sklepów i stacji benzynowych też na to nie zwraca uwagi , a powinien . Ja w tym przypadku myślę o moich rodzicach którym w razie czego nic i nikt nie pomoże.Obyście kiedyś nie żałowali . Nie ważne że nie znam nikogo kto był, jest chory. W Polsce jest niewiele ofiar ale ja w to nie wierzę.Na świecie zmarło setki tysięcy ludzi. Ja uważam że to nie jest żart.

avatar
~Ja
29.05.2020 23:56

Te ławki były chyba z ikeły.Takich nie montuje się w miejscach publicznych tylko u babci w ogródku.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl