TworzymyGłos Regionu

Absolwentka Zana odwiedziła uczniów [ZDJĘCIA]

Środa, 21 października 2020 o 10:38, autor: 4 1984
Absolwentka Zana odwiedziła uczniów [ZDJĘCIA]

W 1 Liceum Ogólnokształcącym we Wschowie, z inicjatywy nauczycieli - Agaty Karolczyk-Kozyry i Mateusza Nowaczyka, realizowany jest projekt "Spotkania z absolwentami w Zanie". Celem jest utrwalanie dobrych relacji z absolwentami, zaangażowanie ich do współpracy oraz integracja ze środowiskiem szkolnym. W tym roku szkolnym pierwszym prelegentem była Marta Golinowska.

1 LO Wschowa o wydarzeniu:

W poniedziałek 19.10. w naszej szkole rozpoczęliśmy w ramach godzin wychowawczych cykl spotkań z absolwentami naszej szkoły. Inicjatorami projektu "Spotkania z absolwentami w Zanie" są pani Agata Karolczyk-Kozyra oraz pan Mateusz Nowaczyk. Celem spotkań jest utrwalanie dobrych relacji z absolwentami, zaangażowanie ich do współpracy oraz integracja ze środowiskiem szkolnym.
Pierwszą absolwentką, która przyjęła zaproszenie na spotkanie z uczniami klasy 1a o profilu politechniczno-ekonomicznym, była Marta Golinowska. Ukończyła ona studia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie na kierunku analityka gospodarcza. Była uczennica Zana opowiedziała swoim młodszym kolegom na czym polega praca analityka finansowego oraz zachęciła do studiowania na kierunkach ekonomicznych. Zwróciła także uwagę na to, jak ważna jest nauka matematyki i języków obcych. Przedmioty te uczą bowiem samodzielnego myślenia i rozwijają wiele umiejętności przydatnych w zawodzie analityka finansowego. Jeszcze raz dziękujemy serdecznie za spotkanie oraz zachęcamy absolwentów naszej szkoły do udziału w kolejnych.
(1 LO Wschowa)
REKLAMA

Komentarze (4)

avatar

avatar
~rocznik
21.10.2020 13:59

Pomysł dobry, zdjęcia bardzo słabe.

avatar
~Ja do 1
21.10.2020 21:12

"Celem jest utrwalanie dobrych relacji z absolwentami, zaangażowanie ich do współpracy oraz integracja ze środowiskiem szkolnym" a nie dobre zdjęcia.

avatar
~Agata Karolczyk-Kozyra do ~rocznik
21.10.2020 22:36

Niestety to prawda, dlatego poprawiliśmy się i podczas kolejnego spotkania było już lepiej.

avatar
~Anka
11.11.2020 00:32

Brawo Marto! Warto pokazywać, że nasze wschowskie Liceum może wykształcić Ludzi osiągających duże sukcesy i być docenionym w Krakowie!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl