TworzymyGłos Regionu

Z Papierem Przez Dwa Tysiąclecia w MZW [VIDEO]

Piątek, 09 października 2020 o 18:44, aktualizacja Piątek, 09 października 2020 o 23:13, autor: 0 544
Z Papierem Przez Dwa Tysiąclecia w MZW [VIDEO]

W Muzeum Ziemi Wschowskiej odbył się wernisaż wystawy "Z papierem przez dwa tysiąclecia". Prezentację wystawy i warsztaty czerpania papieru poprowadził jeden z jej twórców – pan Marcin Wyszyński. Zgromadzeni goście mieli okazję własnoręcznie wytworzyć kartkę papieru. Od 10 października do 17 stycznia 2021 r. wystawę będzie można zobaczyć w przy pl. Farnym 3.

Muzeum Ziemi Wschowskiej o wystawie:

Historia papieru, rękodzieło papiernicze i współczesne papiernictwo, ciekawe eksponaty związane z technikami produkcji papieru i służące do badania jego właściwości – to wszystko już od 10 października w Muzeum Ziemi Wschowskiej! Zapraszamy na wystawę, która przyjechała do nas z zabytkowego młyna papierniczego, czyli z Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju.

Niezaprzeczalną atrakcją wystawy są towarzyszące jej warsztaty czerpania papieru i lekcje muzealne o historii papiernictwa. Każdy odwiedzający, indywidualnie lub w grupie, będzie miał możliwość wyprodukowania własnoręcznie kartki papieru tradycyjną metodą.

„Z papierem przez dwa tysiąclecia” to wystawa wędrująca. Autorami ekspozycji są dr hab. Maciej Szymczyk – dyrektor Muzeum Papiernictwa, Jan Bałchan i Marcin Wyszyński z Działu Papiernictwa dusznickiej instytucji oraz z ramienia International Paper Kwidzyn: Sława Szwajkowska, Agnieszka Kuniec oraz Oliwia Romaniuk. Partnerami wspierającymi projekt są International Paper oraz Stowarzyszenie Papierników Polskich.

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Chirurg przyjmuje
Chirurg przyjmuje
Oferuje usługi
Kupię mieszkanie
Kupię mieszkanie
Mieszkania
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl