TworzymyGłos Regionu

Wybory Prezydenckie 2020 w powiecie [WYNIKI]

Niedziela, 28 czerwca 2020 o 12:08, aktualizacja Poniedziałek, 29 czerwca 2020 o 13:06, autor: 130 9964
Wybory Prezydenckie 2020 w powiecie [WYNIKI]

Punktualnie o 7:00 rozpoczęła się pierwsza tura głosowania w wyborach prezydenckich 2020. We Wschowie wygrał Andrzej Duda z wynikiem 47,43%. Drugi okazał się Rafał Trzaskowski, który zdobył 28,09%. Podobnym wynikiem głosowanie zakończyło się w Sławie, gdzie dwaj główni kandydaci zdobyli kolejno 46,94% i 26,28%. W Szlichtyngowej urzędujący prezydent zdeklasował rywali i zdobył aż 57,35% głosów.  

Wyniki wszystkich kandydatów w naszym powiecie prezentują się następująco:

WSCHOWA

  1. Andrzej Duda - 47,43% (4453)
  2. Rafał Trzaskowski - 28,09% (2637)
  3. Szymon Hołownia - 13,16% (1236)
  4. Krzysztof Bosak - 5,66% (531)
  5. Robert Biedroń - 2,52% (237)
  6. Władysław Kosiniak-Kamysz - 2,34% (220)
  7. Marek Jakubiak - 0,23% (22)
  8. Stanisław Żółtek - 0,19% (18)
  9. Mirosław Piotrowski - 0,14% (13)
  10. Waldemar Witkowski - 0,13% (12)
  11. Paweł Tanajno - 0,11% (10)

Frekwencja 57,76%

Liczba kart ważnych 9 409

Liczba uprawnionych 16 289

SŁAWA

  1. Andrzej Duda - 42,97% (2588)
  2. Rafał Trzaskowski - 29,27% (1763)
  3. Szymon Hołownia - 16,15% (973)
  4. Krzysztof Bosak - 6,04% (364)
  5. Władysław Kosiniak-Kamysz - 2,76% (166)
  6. Robert Biedroń - 2,04% (123)
  7. Stanisław Żółtek - 0,30% (18)
  8. Mirosław Piotrowski - 0,17% (10)
  9. Marek Jakubiak - 0,15% (9)
  10. Waldemar Witkowski - 0,10% (6)
  11. Paweł Tanajno - 0,05% (3)

Frekwencja 59,94%

Liczba kart ważnych 6 046

Liczba uprawnionych 10 086

SZLICHTYNGOWA

  1. Andrzej Duda - 57,35% (1319)
  2. Rafał Trzaskowski - 18,43% (424)
  3. Szymon Hołownia - 12,04% (277)
  4. Krzysztof Bosak - 7,30% (168)
  5. Władysław Kosiniak-Kamysz - 2,43% (56)
  6. Robert Biedroń - 1,91% (44)
  7. Paweł Tanajno - 0,13% (3)
  8. Stanisław Żółtek - 0,13% (3)
  9. Marek Jakubiak - 0,13% (3)
  10. Waldemar Witkowski - 0,09% (2)
  11. Mirosław Piotrowski - 0,04% (1)

Frekwencja 58,98%

Liczba kart ważnych 2 308

Liczba uprawnionych 3 913

źródło: wybor.gov.pl

REKLAMA

Komentarze (130)

avatar

avatar
~Wschowianka
28.06.2020 15:30

No to idźmy na wybory i trzaskajmy!!!

avatar
~wschowiak
28.06.2020 21:19

ALE NAtrzaskALISĆIE. A miało być tak pęknie. Niektórym w ratuszu żyłka pęknie.

avatar
~Trzaskowski i ścieki w Warszawie
29.06.2020 16:02

Jesteś w POtrzasku .

avatar
~Studentka III wieku
28.06.2020 21:09

Wschowscy obywatele znowu wykazali się rozumem. Mamy wielki udział w zwycięstwie Andrzeja Dudy w pierwszej turze. Duda zwyciężył z poparciem 42 %. Kolejną porażkę zanotowała akcja frustratów z Platformy Obywatelskiej "murem za rafałem". Niedługo będą "murem za murem". Niestety poziom agresji tego środowiska znowu prowadzi do niedemokratycznych zachowań w postaci niszczenia materiałów wyborczych innych komitetów. #stopmowienienawsci.

avatar
~do ~Studentka III wieku
29.06.2020 08:47

Przy tym szambie jakie się wylewało z TV za dwa miliardy złotych i tych przekupstwach to powinien A.D wygrać przynajmniej w 120 % . Jak widać przekupstwo lepiej działa od własnego rozumu .

avatar
~do ~Studentka III wieku
29.06.2020 11:26

Gdyby ludzie mieli rozum i się nim posługiwali ? . A o służbie zdrowia która jest w zapaści to ludzie pamiętają ? . A o inflacji i galopujących cenach to ludzie pamiętają ? A o obiecanych mieszkaniach to ludzie pamiętają ? . A o recesji w gospodarce to ludzie pamiętają ? . Tak to rozum i pamięć działają na ludzi .

avatar
~Obywatel Wschowy
28.06.2020 21:10

BUM! Jeeeest ! Dziękuję sobie i obywatelom Wschowy za mobilizację i właściwy wybór. Mądrzejemy. W poprzednich wyborach było 34,76% do 33,77% dla Dudy. Dzisiaj to jest nokaut w POrównaniu z tamtym wynikiem. dla Dudy. Jest moc. Dzięki.

avatar
~Do do student ...
29.06.2020 17:10

Trzask prask a kasa w ścieki poszła .

avatar
~BOOT
28.06.2020 21:12

Moja obywatelskość jest lepsza niż twoja. "Dołączcie do obywatelskiej akcji :) Weźcie stare prześcieradła, tkaniny, spraye, farby, pędzle, róbcie banery." Wzieliśmy ,zrobiliśmy , napisaliśmy co myślimy o Rafale. Niestety w ciszy wyborczej lepsi obywatele zerwali prawdę o Rafale. Brawo obrońcy konstytucji i demokracji. NIECH MOCZ BĘDZIE Z WAMI. Dawidek , komsomolcu i co ty na to ?

avatar
~wschowa_dla_wolności
28.06.2020 21:21

Jak to miało być ? trzask i po długopisie, a wyszło długoPIS w ręke, idziemy na wybory i PO Trzaskowskim.

avatar
~Obywatelska Wschowa
28.06.2020 21:31

Jest pięknie <3 Dziękujemy za każdy głos ✌️???? Walczymy o lepszą Polskę, przed nami ciężka i brudna kampania, ale damy radę, bo kto jak nie MY ?! My Obywatelska Wschowa ubrudzimy wszystko co stanie na drodze trzaskowskiego. Tacy jesteśmy.

avatar
~FWS
28.06.2020 21:48

Ciekawe jak wschowskie głosowania. W poprzednich wyborach kandydat PO wygrywał we Wschowie 10 % nad pisiorem Dudą. Każdy wynik poniżej tego poziomu dla Trzaskowskiego będzie zapowiadał POrażkę w II turze.

avatar
~UWAGA UWAGA
28.06.2020 21:53

PO już liczą że wszyscy POprą ich kandydata Trzaskowskiego w drugiej turze i wychodzi im 60%. Niestety Trzaskowski będzie musiał rozliczyć się ze swojej wiarygodności z obietnic wyborczych w Warszawie. A to wygląda gorzej niż zle. I jeszcze akcja obywatelska #rafalnieklam

avatar
~zmartwiony mieszkaniec
29.06.2020 02:30

Radzę przestać trzaskać w komentarzach "#rafałniekłam", bo takie tanie zagrywki wyborcze są bardziej niż żenujące - co pięknie obrazuje poziom intelektualny elektoratu jaśnie nam panujących -.- Grunt to obrzucić przeciwnika błotem, wrzucić składankę wyciętych z kontekstu zdań sklejonych tanim kosztem w marne wizualnie wideo, wyglądające jak rodem z ubiegłego stulecia. Brak słów... Tanie chwyty na miarę śmieszkującego gimnazjalisty. PiS upada na dno.

avatar
~do ~zmartwiony mieszkaniec
29.06.2020 08:39

Halo tu ziemia obudź się bo żyjesz w jakimś trzaskowym maraźmie. Jak piszesz o obrzucaniu błotem i bądź obiektywny bo widzę to co zawsze u zwolenników KO... My możemy ale wam nie wolno tzn cały czas czytam jak plują na PiS i to jest ok ale jak odwrotnie to wielkie larum. co tam na ZW przypomnij sobie autobus obwoźny który jeździł za panem Dudą i pluł na niego publicznie na poważnych wystąpieniach dotyczących tragedii ludzkiej. Nie lubię oblewania się pomyjami nie lubię przezywania się różnymi przezwiskami, ale nie lubię tego bez względu z której strony one by padały...trochę kultury ale po obu stronach a Ty jak zwykle nam wolno, ale żeby na nas coś mówić ooo co to to nie , to zaraz wielkie larum

avatar
~do Uwaga Uwaga
29.06.2020 08:52

A co obieca zrobić z Warszawy Nowy York ? czy wypłacić każdemu warszawiakowi po dwa tyś zł miesięcznie ? . Powiedz mi co on ma zrealizować w tej stolicy żebyś ty mieszkaniec Wschowy był zadowolony ? .

avatar
~Do "do zmartwionego mieszkańca"
29.06.2020 19:59

A ja nie toleruję denializmu dotyczącego ekologii, a co najbardziej molestowania seksualnego nastoletnich dziewczyn przez mężczyzn w średnim wieku z kręgu "Duda2020". Nie zgadzam się na chamstwo ze strony żadnych wyborców, ale ataki na dzieciaki ze Strajku klimatycznego?! Kandydat powinien zaapelować do swych wyborców o zaprzestanie takich działań, tymczasem ucieka od trudnych pytań, a dzieciaki są okładane flagą, popychane, albo ostentacyjnie zasłaniane, jak zaraza! Nie chcę takiej Polski, pełnej nienawiści, nie chcę narzucania pseudopoglądów, niepodpartych nauką, tylko emocjami :( Nigdy nie będzie idealnego kandydata, ale nie oddam głosu na obecnego prezydenta.

avatar
~Borysław Budka
28.06.2020 22:17

Trzaskowski nawet nie dorósł do pięt sondażowego wyniku Kidawy. Ona miała 70% w sonadaąch wewnętrznych PO, a ten Trzsakwoski . POsmiewisko. Z czym do ludzi ?

avatar
~Obywatel
28.06.2020 22:37

PIS rusza do akcji, Stachu pisz pisz :)

avatar
~PiS wyygra
28.06.2020 22:57

Zła wiadomość dla tzw. Obywateli Wschowy. DUDA wygra. A wy do lasu.

avatar
~Bezcenne
28.06.2020 22:49

Widziałem bezcenne miny Tomczyka i Kierwińskiego w TV. Warto było to zobaczyć. Chciałbym jeszcze zobaczyć miny naszych domorosłych polityków (...) NIECH MOCz BĘDZIE Z WAMI.

avatar
~mec.Krzysztof Ko
28.06.2020 23:09

Jestem wyborcą PO, ale to co się dzieje teraz w naszej gminie to woła o POmstę do nieba. Jak zagłosowałem za pieniędzmi na ulicę Daszyńskiego to wylała się na mnie fala hejtu że popieram PIS. A teraz PO tym jak skakałem z komsomolcami PO słupach to mówicie że słabo. Aj a mam 70 lat, isjasz i inne choroby współistniejące i jóż nie ma siły. Proszę POmóżcie rafałowi, bo jak on niebędzi prezydentem to ja nie POwsadzam swoich ludzi do wymiary sparwiedliwości.

avatar
~Wyborcs
28.06.2020 23:09

Ale się pisiorki rzuciły do kompów. Po ile macie za wpis?:)

avatar
~HA,HA,HA
28.06.2020 23:11

A co to jest wschowska platforma ? Komsomolec,dziekan, bórmiszcz i kto ich POpiera ?

avatar
~Dobry wieczór
29.06.2020 02:34

Intelektualisto. "Burmistrz" <-- pisze się tak. :) Polecam najpierw poczytać słownik ortograficzny, lepiej zawyżyć poziom swojego elektoratu :)

avatar
~Wschowianka
29.06.2020 07:04

Twój " Dóda" ani rozumem ani wzrostem nie sięga do Trzaskowskiego. Bliżej mu do Kaczora. A bez niego to nawet w toalecie sobie nie poradzi. A my i tak bez takich jak ty, zagorzałych pisiorow zwyciężymy. I będzie żegnaj Duda.

avatar
~Józia
28.06.2020 23:38

Obywatelska Wschowa podziękowała za wygraną i POszła spać. A tymczasem życie toczy się gdzie indziej. Wybory wygra Duda. Na te trudne czasy potrzeba spokoju, a nie walki o pierdoły. Zobaczcie co wyczynia tzw, trzecia osoba w państwie Grodzki. Chcecie takiej jazdy w stylu "kopertnika" ? (...)

avatar
~Kłamczuch
29.06.2020 00:13

Mówi w TV że odwiedził każdy Powiat!!! Ja się pytam kiedy był w Naszym powiecie? Ludzie otwórzcie OCZY!!! ,, Ja Chcę ZMIANY!!! "

avatar
~Xxx
29.06.2020 08:13

Naucz się dobrze słuchać bo była mowa że w czasie obu kampanii odwiedził każdy powiat

avatar
~Cezary Burzyński
29.06.2020 00:32

Dziękuję Wszystkim, którzy oddali głos na Krzysztofa Bosaka. W drugiej turze poprę Andrzeja Dudę.

avatar
~do ~Cezary Burzyńsk
29.06.2020 09:02

Czyli Bosak to kopia pisu ? .

avatar
~GodLord
29.06.2020 06:01

Wspaniale informacje

avatar
~mórem za rafałem ?
29.06.2020 06:45

Mina Obywatelskiej Wschowy bezcenna.

avatar
~Ania
29.06.2020 06:48

Kto glosuje na zlodziejaszkow z PO! Wystawili Trzaskowskiego ze niby nowa twarz - krasc beda znowu! Tylko Duda ta Polske jakos bedzie jescze trzymal ! Dajcie mu szanse a nie zmieniacie wladze co kilka lat przyjda inni i beda tylko krasc , Duda jakos sie wywiazuje z obietnic !

avatar
~do Ania
29.06.2020 09:06

Z tymi złodziejaszkami to raczej bym nie przesadzał . Za jakiś czas okaże się kto tu tak naprawdę jest złodziejaszkiem lub raczej zawodowym złodziejem .