TworzymyGłos Regionu

Wschowskie przedszkolaki w Wiadomościach TVP 1 (VIDEO)

Poniedziałek, 22 listopada 2021 o 09:57, aktualizacja Poniedziałek, 22 listopada 2021 o 10:35, autor: 21 4681
Wschowskie przedszkolaki w Wiadomościach TVP 1 (VIDEO)

W niedzielę (21 listopada) w głównym wydaniu "Wiadomości" emitowanych na antenie Telewizji Polskiej pojawiły się dzieci z Niepublicznego Przedszkola S.Salezjanek we Wschowie. Nagranie ze wschowskiego przedszkola wykorzystane zostało w materiale dotyczącym akcji "Murem za polskim mundurem".

Przedszkolaki podziękowały polskim służbom mundurowym za ich trud i ofiarną służbę na polskiej granicy. Dzieci z radością wyśpiewały ,,Piechotę" i zapewniły mundurowych o swojej pamięci.

Dzieci w ramach akcji przygotowały również okolicznościowe kartki, które ozdobiły ilustracjami. Na kartkach znalazły się także życzenia i podziękowania dla polskich żołnierzy stojących na granicy polsko-białoruskiej.

Grupa z entuzjazmem podjęła zaproponowaną przez nauczycieli inicjatywę. Ze wzruszeniem czytamy w jednej z kartek ,,życzę wam KOCHANI żołnierze byście byli zdrowi i szybko wrócili do domu".

Przedszkolaki same z siebie wykonały wielkie serduszko z zabawek na dywanie, mówiąc, że to jest prezent dla dzieci migrantów, które tam nie mają zabawek. Wzrusza ten gest solidarności małych przedszkolaków wrażliwych na drugiego człowieka.

(S.Lucyna Bieńkowska)

REKLAMA

Komentarze (21)

avatar

avatar
~FWS
22.11.2021 10:18

Jeszcze dzieci to to nie rozumieją, że to wstyd pokazać się w TVP.

avatar
~Asia
22.11.2021 11:11

Bo?

avatar
~Gekon
22.11.2021 13:50

FWS - ogarnij się totalniaku to są dzieci. Nie masz umiaru?

avatar
~pws
22.11.2021 19:11

FWS proponuje użyj maści na ból ...

avatar
~ Modliszka
22.11.2021 11:13

Jaki wstyd. Dla dzieci frajda że byli w telewizji. Żal że cb nie było

avatar
~lechwoj
22.11.2021 12:11

Każda obecność wschowskiego akcentu w TV jest dobra. Nieważne czy TVN czy TVP. A co do zawodowych ujadaczy z Platformy, przecież TVP nikt nie ogląda.

avatar
~Urszula Chudak
22.11.2021 14:31

z dwoma pierwszymi zdaniami lechwoja, trudno jest się nie zgodzić - nie ukrywam, iż mnie się wczoraj zrobiło bardzo miło, gdy usłyszałam na ogólnopolskiej antenie, nazwę mego miasta. Tak, oglądam TVP, TVN oraz Polsat. By móc wyrobić swoje zdanie. Jak na dłoni widać, że przedstawiciele od lewa do prawa mówią, że polskiej granicy trzeba skutecznie bronić, a robią to właśnie ludzie w mundurach; różnych mundurach. Agresywne zachowanie migrantów dowodzi, że nie jest to ani proste, ani bezpieczne. I za to te dzieciaczki im dziękowały. Niech się uczą miłości do Ojczyzny, patriotyzmu - na podziały społeczne, mają jeszcze czas. Bo to, że przyjdą, jest pewne. I o tym świadczy ostatnie zdanie lechwoja.

avatar
~do FWS
22.11.2021 14:55

na szczęście dzieci są dużo mądrzejsze od dorosłych i nie mają na uwadze polityki itp. Brawo dla przedszkolaków! piękna akcja!

avatar
~Fiksum Dyrdum (do FWS)
25.11.2021 07:12

Piszesz tak o dzieciach jakby to One same to wymyśliły nie będąc "narzędziem" w rękach sfrustrowanych dorosłych !!!. Pytanie; - co to za mundur, który trzeba, aż bronić przy i z udziałem małych nieświadomych dzieci ????. Tak jak obraz "munduru" policjanta z użyciem pałek teleskopowych i gazu wobec bezbronnych Kobiet i Młodzieży pozostanie na wieki w naszej pamięci!!!!!, Tak i obraz "munduru" wojskowego targającego małe dzieci i odbierające ich matka na granicy Polskiej pozostanie w całym świecie jako Bezduszne i Nieczułe na krzywdę ludzką !!!!. Coś takiego nigdy nie obronią dzieci !!!!!

avatar
~Wschowianin
22.11.2021 17:21

Jestem na granicy już prawie miesiąc, codziennie jak idziecie spać to ja czuwam. Dziękuje za każdy gest wsparcia to małe gesty ale wielka mobilizacja dla każdego z nas.

avatar
~WSCHOWIANIN+
22.11.2021 21:29

...że ty jesteś na granicy to ci za to płaca bo to twój zawód i sposób na życie !, inni muszą czuwać i chronić nasze życie i zdrowie , nas karmic i żywić aby tacy jak ty i tobie podobni mogli spokojnie na tej granic - rzekomo mieć środki do życia i spania !!!. I nikt z nich - nas się z tym tak nie obnosi z tym jak ty - wy !!!. Jakoś jak donoszą wolne media BBC i CNN to wasz wulgaryzm i targanie dzieci i ich matek po lasach zapewne nie przynosi chluby Nam Polakom i temu mundurowi, który ty - wy nosicie !!!. Tak więc więcej pokory do tego co tam robicie !!!!!. Historia współczesna podaje nam wiele przykładów kiedy top tzw. władza dyktatorska zawsze wykorzystywała do wybielania swoich czynów właśnie dzieci !. Oby tak nie było.....???? . szanujmy wszystkie nasze dzieci i te na granicy również, bowiem ktoś je urodził, ktoś je tak samo kocha jak my swoje !!!!!!. Czy nosząc ten mundur przestrzegasz tego ??????

avatar
~Też z granicy .
23.11.2021 10:09

Na twoim miejscuu wstyd się przyznawać do tego . Przecież wy nie pilnujecue granicy ,wy robicie polowania na ludzi .Dalej traktujecie migrantów gorzej niż zwierzęta łowne . Ale cóż ....wykonujecie rozkazy.Historia lubi się powtarzać ,już byli tacy co to tylko wykonywali rozkazy ...

avatar
~Urszula Chudak
22.11.2021 22:37

Do naszych wschowskich przedszkolaków, dołączyli dzisiaj radni wojewódzcy - a tam, to już naprawdę polityka rozdaje karty. Otóż mimo to, na dzisiejszej sesji Sejmiku, przyjęto apel w sprawie wsparcia pograniczników. Czytamy w nim między innymi: "Mając na względzie wyjątkowo trudną służbę pracowników mundurowych, pragniemy docenić ich poświęcenie i zaangażowanie". Czyli to, o czym pisze w ostatnim komentarzu "wschowianin".

avatar
~do p. U.Ch.
24.11.2021 19:52

"Пограничники" proszę szanownej Pani to są na Białorusi. W Polsce granicy pilnuje Straż Graniczna. Sejmik niech się lepiej zainteresuje sprawami lokalnymi, bo granica leży w gestii rządu, który ma do tego służby mundurowe i jak widzimy radzą one sobie dobrze, mimo zmasowanego hejtu w tzw. "wolnych mediach", wystąpieniach "celebrycko-aktorskich" oszołomów i "totalnych" europosłów. Póki co, to mamy końcówkę roku 2021 a kanalizacja w Tylewicach nie zrobiona i droga 278 leży odłogiem, bo sejmik zajmuje się kryzysem humanitarnym na Białorusi.

avatar
~Tomasz
22.11.2021 23:56

Granicy broni straż graniczna i policja. To im należą się podziękowania. Wojsko stoi w drugim rzędzie...

avatar
~Dziękuję - CO?
25.11.2021 07:21

@ ... Tomaszku... @ Jak można dziękować komuś kto łamie prawo krajowe i Praw Obywatelskich wynikających z konwencji Międzynarodowych ???, kto nadużywa siły wobec kobiet i małych dzieci w imię partyjnej propagandy????. W tym samym czasie setki - miliony Polaków - MIGRANTÓW przebywa na całym świecie Z A R O B K O W O i nikt ich tam nie gania po lasach i stawia zasieki z drutu ??? - !.

avatar
~Mieszkaniec
23.11.2021 07:55

Przedszkole Sióstr Salezjanek i TVP- pasuje (....). Tylko dzieci żal

avatar
~Ja i tylko ja.
23.11.2021 09:30

Podwyżki za wywóz śmieci dla nieruchomości niezamieszkałych 300% . Dziękujemy !!!!!!!!!!

avatar
~A.
23.11.2021 10:58

To miłe, że chociaż dzieci są prostolinijne w swoich intencjach. Nie to co większość dorosłych.

avatar
~Wrogowie naszej ojczyzny sa b.krytyczni wobec wojska
23.11.2021 12:02

Za swoje dzieci odpowiadają rodzice .Tak lekkomyśnie wzięli je na granice w zimno,niepewnośc.Uczestnicza w prowokacji za pieniądze i to się nazywają rodzice?Nie ma zadnego wytłumaczenia na takie działanie.Bomby im na głowy nie spadają tylko chęc zycia na koszt innych ich do tego pcha.

avatar
~@stanislaw
24.11.2021 10:02

To pewnie totalniak z PO

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

PRACA
PRACA
Oferty
Grunty rolne
Grunty rolne
Pozostałe
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl