TworzymyGłos Regionu

W Osowej Sieni stanęło serce na nakrętki [ZDJĘCIA]

Sobota, 10 kwietnia 2021 o 09:15, aktualizacja Sobota, 10 kwietnia 2021 o 09:50, autor: 0 910
W Osowej Sieni stanęło serce na nakrętki [ZDJĘCIA]

W Osowej Sieni ustawiono pojemnik na plastikowe nakrętki w kształcie serca. Stoi w miejscu dawnego kiosku. Serce ufundował Pan Fabian Chuchla, pomysłodawczynią była Pani Małgorzata Sowińska. 

Sprawny montaż instalacji nie odbyłby się bez pomocy lokalnej społeczności. W ustawieniu instalacji pomagali panowie Krzysztof Jaśkowiak, Bartosz Mruk i Krzysztof Wiśniewski.

- Nakrętki będziemy gromadzić i pod koniec roku wspólnie uzgodnimy, na jaki cel je przeznaczymy - czytamy na grupie Sołectwo Osowa Sień.

To już czwarte serce na nakrętki w Gminie Wschowa. Pierwszy pojemnik stanął we Wschowie we wrześniu 2020 r. na ul. Niepodległości. W kolejnych miesiącach - październiku i marcu - pojawiły się dwie dodatkowe instalacje. Operatorem zbiórek zostało Stowarzyszenie "Bliżej Autyzmu".

Pierwsza pomoc trafiła do Piotrusia Nowaka - podopiecznego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, cierpiącego na Zespół Angelmana. Z radością możemy zawiadomić, iż udało się zebrać 800 zł. Pieniądze zostaną wpłacone na turnus rehabilitacyjny dla chłopca, którego całkowity koszt waha się w granicach 6-7 tys zł.

W międzyczasie, na wyjątkową prośbę Rodziców Piotrusia Nowaka, zmieniono cel zbiórki. Od ponad tygodnia środki ze sprzedaży nakrętek przekazywane będą dla malutkiej Marysi Drożdżyńskiej, u której zdiagnozowano SMA.

- My dla Piotrusia walczymy o poprawę jakości życia. Rodzice Marysi walczą o Jej życie  - argumentuje mama Piotrka Nowaka.

Małej Marysi bezpośrednio pomóc można tutaj.

W pomoc dla podopiecznych Stowarzyszenia "Bliżej Autyzmu" zaangażował się także UMiG Wschowa - Cieszę się, że zainicjowana przez mieszkańców wraz z Urzędem Miasta i Gminy Wschowa inicjatywa rozszerza się o kolejne punkty, w których w prosty sposób możemy wesprzeć potrzebujących - napisał Burmistrz Konrad Antkowiak. 

We Wschowie dostępne są trzy serca na nakrętki:

  • przy Klubokawiarni "Piętro", ul. Niepodległości,
  • przy I Zespole Szkół, ul. Kościuszki,
  • przy Szkole Podstawowej nr 1, ul. Kazimierza Wielkiego.

Podobne inicjatywy zrealizowane zostały również w Jędrzychowicach i Sławie.

Źródło/foto: Sołectwo Osowa Sień, Stowarzyszenie Bliżej Autyzmu, Konrad Antkowiak

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl