TworzymyGłos Regionu

Sławski Budżet Obywatelski – GŁOSOWANIE

Wtorek, 13 sierpnia 2019 o 12:13, aktualizacja Środa, 14 sierpnia 2019 o 07:40, autor: 3 1288
Sławski Budżet Obywatelski – GŁOSOWANIE

Zaczął się najważniejszy etap Sławskiego Budżetu Obywatelskiego. Dziś rusza głosowanie! W dniach 13.08-3.09 można oddawać głosy na projekty zgłoszone przez mieszkańców. Mieszkańcy zgłosili 18 projektów, z czego 16 pozytywnie przeszło proces weryfikacji.

WAŻNE! Głosować można osobiście, wrzucając kartę do głosowania do urny w Urzędzie Miejskim lub elektronicznie wysyłając skan karty na adres budzetobywatelski@slawa.pl, lub pocztą, z zastrzeżeniem, że liczy się data wpływu do UM. Głosowanie kończy się 3 września o północy. Na kartach do głosowania muszą zostać wypełnione wszystkie pola.
Podobnie jak w zeszłym roku obszar gminy i kwota budżetu zostały podzielone na strefy w zależności od liczby mieszkańców: I okręg to miasto Sława (136 tys. zł), II okręg duże sołectwa powyżej 450 mieszkańców (176 tys. zł), III okręg to małe sołectwa do 450 mieszkańców (88 tys. zł). Zgodnie z Uchwałą nr VII/87/19 Rady Miejskiej w Sławie z 25 kwietnia 2019 r. projekty ocenione pozytywnie zostały przyporządkowane do jednego z okręgów i ułożone w kolejności wpływu do Urzędu Miejskiego w Sławie.
Nie ma znaczenia okręg zamieszkania, czyli mieszkańcy miasta mogą oddać głos na projekty wiejskie i odwrotnie. Ogłoszenie wyników nastąpi 30 września.
Załączamy listę projektów oraz kartę i zachęcamy do głosowania.

REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~Aszer
13.08.2019 14:30

Brawo Sława. Pani Antkowiak widzi Pan?! Można!

avatar
~były radny
13.08.2019 14:50

ja myślę, że burmistrzowi jest cały czas głupio, jak czyta doniesienia z okolicznych samorządów. Niestety, nie udała się nam władza.

avatar
~Raczej nie
13.08.2019 16:52

Gdyby Burmistrz rozumiał sytuację to nie brnąłby w nonsensy np. zatrudnienie bardzo młodego człowieka do spraw przedsiębiorczości. O czym przedsiębiorcy mają z nim rozmawiać, skoro wymagano wiedzy z zakresu ustawy o swobodzie działalności gospodarczej, która nie obowiązuje od ponad roku. Wymagania też nie były wygórowane np. wykształcenie średnie. W dzisiejszych czasach urzędy wymagają już wykształcenia wyższego, bo Polacy to wykształcony naród. A tak we Wschowskim ratuszu nadal petent mądrzejszy od urzędnika tylko oczywiście nie w ich mniemaniu.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Chirurg przyjmuje
Chirurg przyjmuje
Oferuje usługi
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl