TworzymyGłos Regionu

Radni obniżyli wynagrodzenie Elżbiety Rahnefeld

Wtorek, 30 grudnia 2014 o 19:23, autor: 92 5460
Radni obniżyli wynagrodzenie Elżbiety Rahnefeld

10 335 złotych brutto - tyle miało wynosić wynagrodzenie burmistrza Szlichtyngowej Elżbiety Rahnefeld według projektu uchwały, który został przygotowany na III sesję Rady Miejskiej. Byłaby to pensja identyczna do wynagrodzenia poprzedniego burmistrza Jana Wardeckiego. Radni przygotowali jednak osobną uchwałę, która przewidywała miesięczne wynagrodzenie w kwocie 8870 złotych brutto. I właśnie ten projekt został przez radę przyjęty. W środę (31 grudnia) zamieścimy dyskusję o wynagrodzeniu burmistrza. (rak)
REKLAMA

Komentarze (92)

avatar
~hary
30.12.2014 20:31

no to jednak poprzedni burmistrz nie miał takiej pensji jak pisali w gazetce S.O.S. i teraz zaczynają wychodzić te oszczerstwa co były pisane. Teraz pani burmistrz ma tyle co pan maćkowiak.

avatar
~xxx
30.12.2014 20:34

PiS jej dołoży za podróż służbową do miejsca pracy :)

avatar
~mieszkaniec
30.12.2014 20:40

Brawo!!!! Jestem pozytywnie zaskoczony...

avatar
~do mieszkańca
30.12.2014 21:33

no ale przygotowała sobie taki, jak burmistrz miał w 3 kadencji urzędowania a ona na start już taki by chciała obłuda

avatar
~...
30.12.2014 21:36

No nareszcie brawa dla przewodniczącego i radnych!!!!zreszta pani burmistrz na pewno tez zadowolona przecież z jej wypowiedzi wynikało,ze nie zależy jej na pieniądzach a nawet odebrałem wrażenie, ze najchętniej pracowalaby społecznie m.in.dostala dlatego glosy

avatar
~mieszkaniec
30.12.2014 21:41

Zgadzam się, brak doświadczenia a wygórowane wymagania patrząc nawet na burmistrza Wschowy czy Starostę. Szlichtyngowa nie dysponuje podobnym budżetem

avatar
~obserwator
30.12.2014 22:49

Dobry przyklad też powinni dać sami radni i też sobie obniżyć tak jak radni powiatu wschowskiego .czekamy tez na wasz ruch radni

avatar
~haha-do obserwator
31.12.2014 08:36

A z czego radni maja obniżyć-z 380 zł???? Z tego co usłyszałem z wypowiedzi p.burmistrz-skoro jej obniżyli to teraz ona obniży pracownikom jej podległym,więc sznureczek z obniżkami zaczyna się rozwiązywać:-)

avatar
~K_o_j_o_t
31.12.2014 09:55

No a co społecznie nie można być radnym, ok ustawa przewiduje widełki, ale mogą się dogadać i diety przekazywać na jakiś szczytny cel, a z tego co ja słyszałem to nie była wypowiedź burmistrz tylko Pana Sekretarza kim on by nie był bo do dzisiaj nie wiem kto to jest nigdzie ani wzmianki o gościu.

avatar
~do Kojota
31.12.2014 10:52

Zdecydowanie radni mogą przakazać dietę na schronisko dla zwierząt , a p. Rahefeld jest teraz bardzo zaskoczona że tak mało ? Zdecydowanie za duzo jak na start , przecież nic nie umie ? nie mówiąc o jej deklaracji o obniżeniu wynagrodzenia, ale to tylko deklaracje. Teraz wyszło szydło z worka , co jest najważniejsze , tylko kasa. Jeszcze nic dobrego nie zrobiło dla gnimy , żadnego stanowiska pracy nie utworzyła , jeszcze cierpliwie czekamy , ale ciemno to widzę .

avatar
~do haha obserwator
31.12.2014 11:49

Nazwałbym to inaczej, ząb za ząb. To będzie dla Szlichtyngowy najtrudniejsza kadencja w dziejach powojennych, chciwość , niekompetencja kontra rozwój, przyszłość. Zapytam o wynik , jak sądzisz ?

avatar
~K_o_j_o_t
31.12.2014 12:06

No właśnie zaskoczona, a taka rada miała być przychylna :) Bardzo dobrze się stało, i tak jak napisał "do haha obserwator" jest to ząb za ząb nie mam ja to nie ma nikt inny, ciekawy jestem jakie wynagrodzenia ma i czy to jemu jako pierwszemu pensyjka pójdzie w dół szanowny Pan Sekretarz.

avatar
~Adaś
31.12.2014 15:47

Teraz niejako karty zostały odkryte, bez obłudy, burmistrz pokazała o co w tym wszystkim chodzi ? Mieszkańczy St. Drzewiec są w szoku, bo tu nie o obywatela chodzi a o kasę . Natomiast jestem pod wrażeniem (pozytywnym) w jaki sposób zachowała się Rada Miasta i sam przewodniczący Rady. To bardzo odważny obywatel o wyrobionym stanowisku i politycznie ukształtowanym kręgosłupie. Nie dał się złamać "nowemu nabytkowi" z Głogowa, pani burmistrz (też PiS) , super gość. Nie ma też mowy o bezmyślnym poparciu dla decyzji p. Rahnefeld, jedynie dwóch , kobieta-radna i p. Krygiel nie mogą się znaleść lub partyjny nacisk przygniótł ich racjonalność myślenia. Obecny styl pracy jaki jest w Waszym urzędzie jest niepokojący, bo kto nie ze mną będzie surowo "karany" za brak lojalności. To nie "bajka" jak za p. Wardeckiego, gdzie było miło i przyjemnie, teraz wejdą "nowe czasy" które oby nie zbliżyły Szlichtyngowy do szybkich nowych wyborów. Mówią mi wyborcy, dzisiaj zagłosowałbym inaczej.

avatar
~do Kojota
31.12.2014 16:35

Jak Pan sądzi , czy referendum w Szlichtyngowie jest możliwe ? Czy obecna burmistrz uzyskałaby wotum nieufności ?

avatar
~K_O_J_O_T
31.12.2014 16:43

Jezeli tak dalej bedzie, bede jedna z pierwszych osob ktora zrobilaby wszytko aby referendum przeprowadzic.

avatar
~xyz
31.12.2014 17:37

Jeszcze dobrze nie zaczęła pracy nowa burmistrz a juz tak lewica/czyt, poprzednicy/krytykują. Nie wiem , ale odpowiada mnie taki styl , bo przede wszystkim mozna prosić , a nie uzyskać, rada pracuje widac,a co najwazniejsze w urzędzie nareszcie widac dyscyplinę i jakoś urzednicy milsi, przyjemniejsi.A na gorze oj ...widac nareszcie prace a nie pogaduszki wice , sekr, itd-niestety tak było.Pani nowej burmistrz dzieki.

avatar
~benek
31.12.2014 17:47

A w kampanii Pani Burmistrz tak było źal tych ludzi , którzy pracowali przy obieraniu cebuli, chciała po prostu występując o taką pensję połowę przekazać dla nich. Chciała w ten sposób walczyć z ubóstwem i wykluczeniem.

avatar
~w szoku
01.01.2015 04:52

Pełen szacun dla całej Rady, tak dojrzałej i odpowiedzialnej politycznie Szlichtyngowa jeszcze nie miała. liczymy na mądre działania prowadzace do zdyscyplinowania pani Burmistrz w kwesti interesu publicznego Gminy Szlichtyngowa i skutecznego rzadania zbilansowania i rozliczenia niegospodarności i bezprawnych posunięć poprzedniej ekipy. To jest nasza gmina a nie ICH.

avatar
~do benka
01.01.2015 17:02

Masz 100% rację , na pewno by tak zrobiła, to bardzo dobra kobieta, przekazywałaby większą część wynagrodzenia na potrzeby "cebulowych" ha........ha.......... Szał pał, tak samo jak to robi ojciec dyrektor ?

avatar
~Marek
02.01.2015 11:29

Pani burmistrz odgraża się, że obniży pensje pracownikom. Oprócz pensji burmistrza, skarbniczki i sekretarza to nie ma z czego obniżać! Część pracuje na poziomie najniższej krajowej, część nieco powyżej. Takie pensje to już wstyd dla gminy. Na miejscu pracowników złożyłbym wypowiedzenie lub oddał sprawę do odpowiedniego sądu. A referendum? Czemu nie! Poczekajmy, dajmy pani burmistrz szansę ale jeżeli będzie nieudolna to nie bójmy się przeprowadzić referendum.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl