TworzymyGłos Regionu

Obchody 75-lecia działalności HZZ Osowa Sień [ZDJĘCIA]

Sobota, 12 września 2020 o 21:02, aktualizacja Sobota, 12 września 2020 o 22:36, autor: 24 3314
Obchody 75-lecia działalności HZZ Osowa Sień [ZDJĘCIA]

Hodowla Zwierząt Zarodowych Osowa Sień świętuje 75-lecie działalności. Z okazji jubileuszu odbyła się oficjalna uroczystość dożynkowa połączona z Mszą Świętą, którą celebrował ks. bp Tadeusz Lityński. Podczas obchodów poświęcony został sztandar ufundowany przez pracowników Spółki. Odsłonięty i poświęcony został także pomnik św. Izydora Oracza - patrona rolników.

Prezes Jan Pabierowski w wywiadzie dla Zw.pl przybliżył historię HZZ Osowa Sień

W uroczystości brali udział znamienici goście. Zarząd Spółki i pracownicy na czele z prezesem Janem Pabierowskim gościli m.in. wspomnianego wcześniej ks. bp Tadeusz Lityńskiego, Posła Marka Asta, Wicewojewodę Lubuskiego Wojciecha Perczaka, Zastępcę Dyrektora Generalnego Krajowego Ośrodka Wspierania Rolnictwa Małgorzatę Gośniowską-Kolę, Starostę Wschowskiego Andrzeja Bielawskiego oraz przedstawicieli wojewódzkich i lokalnych służb mundurowych.

Aż 13 pracowników Spółki uhonorowanych zostało odznaczeniem "Zasłużony Dla Rolnictwa", które przyznał Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak.

Korowód dożynkowy do Kościoła pw. św. Jerzego w Przyczynie Górnej poprowadziła działająca przy Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie Młodzieżowa Orkiestra Dęta pod batutą Remigiusza Kuropki. Uroczystą dziękczynną Mszę Dożynkową odprawił Ks. bp Tadeusz Lityński . W koncelebrze brali udział ks. kan. Dariusz Ludwikowski i ks. Krzysztof Maksymowicz.

Jubileusz uświetnił koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej CKiR we Wschowie. Po oficjalnej części zebrani goście zaproszeni zostali do sali konferencyjnej na poczęstunek.

Wkrótce opublikujemy materiał wideo.

REKLAMA

Komentarze (24)

avatar

avatar
~Zaciekawiony
12.09.2020 22:33

Czy oficjele zaproszeni na uroczystość odwiedzili pomnik byka ilon? To przecież duma HZZ.

avatar
~Tadek
14.09.2020 06:27

A zaprosili byłych pracowników?

avatar
~miss
14.09.2020 11:14

Jak zwykle na uroczystości byli sami rządzący nie mający nic wspólnego z tym zakładem. A gdzie są emeryci i renciści którzy przez długie lata pracowali tam poświęcając swje zdrowie? Nawet nie zostali powiadomieni o obchodach, a przecież to nie są ludzie rozsiani po całej Polsce do ktorych trudno dotrzeć. Jak widać emerytów i rencistów w tym zakładzie pracy nie traktuje się poważnie.

avatar
~do miss
14.09.2020 15:44

Dlaczego takie wielkie zdziwienie taką sytuacją ? . Przecież panująca nam partia dba o nową historię polski . Mówiąc prościej P.O.H.Z dopiero teraz nastąpił rozkwit i ranga zakładu . Wcześniej było tylko zwykłe małe i siermiężne P.G.R . Proszę iść tą stroną historii to trochę mniej boli .

avatar
~emerytka
14.09.2020 16:02

Część emerytów mieszka po drugiej stronie ulicy obecnej siedziby i nigdy nie byli ani zaproszeni,ani powiadomieni.A pracowaliśmy w tej firmie dziesięciolecia.O jakimś drobnym wsparciu chociażby z okazji świąt o emerytach -sąsiadach nawet nie pomyślą.A inne zakłady pamiętają o swoich emerytach.

avatar
~Maruś
14.09.2020 11:30

Kiedy będzie udostępniony materiał wideo ?

avatar
~do maruś
14.09.2020 13:50

Wkrótce!

avatar
~do miss
14.09.2020 15:11

Nie masz się co dziwić, że nie zaprosili byłych pracowników. Jak ktoś się burakiem urodził to mimo, iż został prezesem, burakiem nadal pozostanie!

avatar
~Jan Kotwicki
14.09.2020 13:43

Szlachta jerozolimska w komplecie.

avatar
~do JK
14.09.2020 17:35

Spokojnie p. Janie, czosnkiem ani tym bardzie ruskimi onucami tam nie zalatywało a i wdzianka stosowne do okoliczności. Byli ci co mieli być a odznaczono tych, którym się to należało.

avatar
~JAREK
14.09.2020 15:01

Co ma KPP i PSP wspólnego z HZZ? Chyba panowie Komendanci chcieli się pokazać przed posłem...

avatar
~Panie JARKU
14.09.2020 20:17

Takie stwierdzenie, że ...."Co ma KPP i PSP wspólnego z HZZ?"..... jest, jak pan sam zapewne pomyśl bardzo krzywdzące dla dużej części zwykłych funkcjonariuszy KPP i PSP, bowiem jak się dobrzy temu przyjrzeć czy to emeryt, czy to obecnie awansowany funkcjonariusz policji przez pis wspierali tą organizację w ostatnich kampaniach wyborczych w naszym regionie i to do nich można bezpośrednio skierować pańskie słowa !. To jest żenujące jak mundurowi "przyklejają" się do kolejnych partyjnych, którzy dochodzą do władz!. Pytanie i odpowiedź w jakim celu - co widać, słychać i cz..... w myśl staropolskiego polskiego przysłowia ....pszczoły lgną do miodu......> odp.

avatar
~ILON
15.09.2020 07:53

DO forumowicza """do miss""" SŁUSZNA JAKŻE TRAFNA UWAGA !!!!. NIC UJĄĆ NIC DODAĆ W TYM TEMACIE ----- można, by tylko uzupełnić stwierdzeniem " po trupach do ...."!!!!!. Zatroskany Ilon.

avatar
~autor
15.09.2020 09:21

W uroczystości brali udział znamienici goście. Zarząd Spółki i pracownicy na czele z prezesem , Zastępcę Dyrektora Generalnego Krajowego Ośrodka Wspierania Rolnictwa Małgorzatę Gośniowską-Kolę, ???????

avatar
~Jan Kotwicki
15.09.2020 11:51

Kluby Konfederacji w całej Polsce protestują przeciwko ustawie PiS przewidującą bezkarność urzędników państwowych, którzy popełnili przestępstwa finansowe podczas zwalczania pandemii.

avatar
~DO JANA KOTWICKIEGO!
15.09.2020 15:35

Jak pan myśli?, PO i PSL nie potrafili rozliczyć Ziobry i Kaczyńskiego i innych pisowców za ich naruszenie przepisów będąc ponad dwa lata w rządzie przez 10 lat swoich rządów!, czy jak tacy jak pan i panu podobni dojdą do władzy - co jest pewne patrząc na słupki statystyczne - za trzy lata, to Wy jesteście w stanie rozliczyć tą fatalną prawicową koalicje pis+Ziobro+Gowin????. Czy już zbieracie w tym celu dowody ich "przestępczej" działalności?, czy ta ich fatalna ustawa o BEZKARNOŚCI za czyn zawinione jest w stanie Wam w tym przeszkodzić ??????. Czeka na szczerą - dowodową odpowiedź od pana !!!!!!. Wyborca+

avatar
~Jan Kotwicki
16.09.2020 11:20

Po pierwsze gdyby chcieli to jedni drugich rozliczyli by do kaleson. Jednak obowiązuje niepisana zasada: wy nie ruszacie naszych, my nie ruszamy waszych. Kopią się po kostkach, nie wyżej. Co się tyczy ewentualnych rozliczeń w przyszłości to z wypowiedzi Brauna jasno wynika że jest taka wola w Konfederacji. Jednak wszystko zależy od poparcia przez społeczeństwo w wyborach. Tu nie ma co oglądać sie na słupki poparcia tylko wstępowac do klubów konfy lub do którejś z partii. Tego ruchu już nikt nie zatrzyma no może jakieś "przypadkowe" ciężarówki ze żwirem. Dzisiaj jest sądny dzień w naszym sejmie. Wiele spraw sie wyjaśni - szczególnie kto jest kto. Destrukcja władzy zbliża sie wielkimi krokami PiS-ory mogą tej próby nie przetrzymać. Tematy rzucane Polakom pod debatę publiczną służą do zakamuflowania czegos czego nie wiemy napewno , no więc domyślajmy się. p

avatar
~osowa
15.09.2020 17:03

No niestety dla elektoratu platformy, POHZ Osowa Sień nadal jest w czołówce firm rolniczych w Polsce. Może malkontenci antyPISowi, wymienicie jakieś sukcesy firm pod zarządem działaczy Platformy. Mogą być z naszego terenu, mogą być np. z Warszawy ( zarząd MPWiK) to ci specjaliści od CZAJKI.

avatar
~DO "osowa"
18.09.2020 07:30

Zamiast się zajmować "Czajką", o której nie posiadasz zielonego pojęcia zajmij się lepiej SMRODEM w Osowej Sieni i we Wschowy po tygodniami CAPI jak w KLOPIE !!!. Takiego smrodu jak Wschowie i Osowej Sieni nie mówiąc o Przyczynie Górnej to nigdzie nie uświadczysz !!!. Przyjrzyj się jak w dniu wczorajszym Polski Rolnik, Polski Hodowca i Wiejski Przedsiębiorca indywidualny został ZROBIONY przez pis w "Małego Karolka" wprowadzając tą propagandową Ustawę niby w obronie i ochronie zwierząt !!!!. Czy kiedykolwiek w ostatnich trzech WYBORACH ( a zwłaszcza ostatniej dot, wyborów na prezydenta IIIRP) wyborca pisu, wyborca wsi słyszał od kandydata na prezydenta pis+, od kandydatów na posłów pis, radnych pis o projekcie tej USTAWY ????. To po wczorajszym jej uchwaleniu głosami partii Kaczyńskiego dostał ja w prezencie na Dzień Dobry od Kaczyńskiego !!!!!. Głosuj tak dalej, a twoja ręka nigdy nie wyjdzie z "NOCNIKA" !!!!. Narka

avatar
~Wschowianka
16.09.2020 17:05

Gratulacje dla p.Pabierowskiego, bardzo dobry gospodarz. HZZ pieknieje i osiąga lepsze wyniki pod Jego ręką. Właściwy człowiek na właściwym miejscu.

avatar
~Wschowianka
16.09.2020 17:06

Gratulacje dla p.Pabierowskiego, bardzo dobry gospodarz. HZZ pieknieje i osiąga lepsze wyniki pod Jego ręką. Właściwy człowiek na właściwym miejscu.

avatar
~wschowianka
16.09.2020 20:58

To co pani Wschowianka pisze , to się nazywa "tekst sponsorowany" .

avatar
~POHZ c.d .....
21.09.2020 13:33

Super wpis pana/pani forumowicza "do miss".... natomiast forumowiczka "wschowianka" pomyliła uczciwość, rzetelność z bycie w grupie BMW a la Nepotyzm, Kolesiostwo, Szwagier+, Rodzina +, Bezczelność+, itd., itp. pisowskie plusy na swoim co widać jak na dłoni w obecnej sytuacji Ziobro, a la Kaczyński i to ich medialne pseudo zamieszanie - pisowska rodzina w walce o stołki ........!!!!.

avatar
~MOŻNA i TAK.....
21.09.2020 16:21

Jeden wielki psycho-dramat obecnej wielkie grupy rządzącej w naszym kraju kosztem zwykłego obywatela - suwerena co powoduje, iż powstała wielka MGŁA ( CIEŃ MGŁY) symbol kampanii wyborczej prezydenta Dudy, który skutecznie odsunął nas od pisowskich afer i braku ich rozliczeń !!!!!, a jest ich po tych pisowskich sześciu latach rządów DZIESIĄTKI, a może i więcej !!!!!!. Taka gra Kaczyńskiego, Ziobry i Gowina, a miała być REKONSTRUKCJA RZĄDÓW PIS BIS + !!!!.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl