TworzymyGłos Regionu

Obchody 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja [ZDJĘCIA]

Poniedziałek, 03 maja 2021 o 14:46, aktualizacja Poniedziałek, 03 maja 2021 o 14:56, autor: 14 1434
Obchody 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja [ZDJĘCIA]

W tym roku, podobnie jak w roku poprzednim, z uwagi na panującą epidemię świętowanie obchodów 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, nie mogły odbywać się w tradycyjnej, znanej nam dotychczas formie. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną i ograniczenia dotyczące m.in. gromadzenia się, uroczystości w Powiecie Wschowskim miały charakter symboliczny.

O godz. 12.00 w Kościele pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika odbyła się Msza Św. podczas której w intencji Ojczyzny modlili się m.in. Poseł na Sejm RP Pan Marek Ast, Starosta Wschowski Andrzej Bielawski, Członkowie Zarządu Powiatu Wschowskiego Tomasz Urbański oraz Wojciech Szadel, radny Powiatu Wschowskiego Wojciech Kuryłło, burmistrz Miasta i Gminy Wschowa Konrad Antkowiak, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej we Wschowie bryg. Krzysztof Piasecki, Komendant Powiatowy Policji we Wschowie nadkom. Tomasz Szuda, Prezes Oddziału Związku Piłsudczyków RP Królewska Wschowa Jan Pabierowski oraz dyrektorzy szkół Piotr Wieland i Jakub Ślipko. W uroczystości wzięli udział również uczniowie Oddziału Przygotowania Wojskowego I Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie.
  
Po Mszy Św. złożono kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym 100 – lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości.
 
Podobne uroczystości odbyły się w Sławie oraz Szlichtyngowej. Udział w nich wzięli Pan Waldemar Starosta Wicestarosta Wschowski oraz Pani Halina Szuman radna Powiatu Wschowskiego.
 
(Starostwo Powiatowe we Wschowie)
REKLAMA

Komentarze (14)

avatar

avatar
~WSCHOWA
03.05.2021 16:52

I DWIE POLSKI ............@@

avatar
~LOCKDOWN
03.05.2021 20:19

SZKOŁY TO POZAMYKANE, ale jak trzeba ich uczniów wykorzystać do swoich celów to im to jak widać nie przeszkadza ...... &

avatar
~Autor 1
04.05.2021 22:53

XD

avatar
~Lud
03.05.2021 20:50

Świętować mogą tylko wybrani, żenada. Pabierowski z Przyjemskim w mundurach Piłsudczyków, śmiesznie i żałośnie, ogólnie słabo to wygląda. Teraz wam pospolity lud nie potrzebny, obudzicie się za dwa lata przed wyborami, będziecie kokietować i kiełbę wyborczą serwować.

avatar
~PAMIĘĆ+
04.05.2021 07:35

PYTANIE DO WYBORCÓW WSCHOWY i POWIATU WSCHOWSKIEGO: - dlaczego w "delegacji pis" delegacji Powiatu Wschowskiego , w takim dniu jak 3 Maja dniu Święta Polskiej Konstytucji nie ma innych przedstawicieli grup zawodowych i społecznych naszego POWIATU ?, - Czy tak zwana "grupa rekonstrukcyjna x2 osoby " stanowi z urzędu własność jednej partii na terenie Powiatu Wschowskiego, bowiem nie widać jej udziału w delegacjach, np. Pana Burmistrza Miasta i Gminy Wschowy i Pana Burmistrza Miasta Sławy ?, - jak można jednego dnia "łamać Polską Obecną Konstytucję" , a drugiego dnia jak gdyby nic uczestniczyć w "delegacji" upamiętniającą Konstytucje 3 Maja , która już nie obowiązuje ?????, - jak można coś takiego nazwać językiem Polskim powszechnie uważanym za kulturalny ????.

avatar
~Wyborca
05.05.2021 11:44

Widziałem ostatnio dwóch Panów z jakiejś grupy rekonstrukcyjnej którzy byli pod pomnikiem 1 marca przebrani w mundury :) . Myślę że stworzyli by jakąś oprawę ????. Znam grupę rekonstruktorów ale to trzeba chcieć ich zaprosić na taką uroczystość . Byłem na paru takich uroczystościach było na co popatrzeć razem z orkiestrą .No ale to Wschowa po co komuś grupa rekonstrukcyjna ??????

avatar
~OCZKO*
04.05.2021 09:35

A czy te ciemne okulary to kamuflaż tak zwanej Wschowskiej grupy rekonstrukcyjnej ???, czy kamuflaż osobisty tych panów ???, bo jakoś sobie nie przypominam aby historycznie to odpowiadało ówczesnym czasom !!!.

avatar
~lobo
05.05.2021 13:29

Ten pan pułkownik z urzędu powinien zostać generałem, a może nawet marszałkiem w stanie spoczynku! A co?

avatar
~Ha,Hi..Hi,Ha!!!!!
05.05.2021 16:24

Ty tak poważnie, czy jesteś w gorączce potrunkowej ???. A te OKULARY* mają zapewne przypominać czasy pewnego pana - też mundurowego- ze Stanu Wojennego, ,,,,,zapewne ????. Czyli przerost ambicji nad treścią ---- pamiętam tego pana w wielu innych wcześniejszych ugrupowaniach ---- jak to się mówi trzeba mieć TWARZ !!!!!.

avatar
~Bobo
06.05.2021 00:22

ILE TRZEBA MIEC w sobie bufonady i braku posiadania osobistego poczucia wstydu i honoru by tak myśleć, czynić i publicznie zachowywać !. Co ludzie są w stanie z siebie zrobić dla tak zwanego przysłowiowego STOŁKA !. W tak małym środowisku jak WSCHOWA każdy z nas pamięta co, kto i gdzie wcześniej był, robił i co mówił - w jakich organizacjach działał i co sobą w nich reprezentował, by osiągnąć " POLITYCZNY STOŁEK" i teraz takie scenki i ten kamuflaż jest żenujący !!!!!!!

avatar
~DO- >Lobo<
06.05.2021 20:11

Forumowiczu "Lobo", jak można świętować Święto Konstytucji 3 Maja jak się łamie Obecną Konstytucję Naszego Demokratycznego Państwa ?. Czy to kumasz?. To prawie tak jak to ongiś powiedziała pewna posłanka w te słowa ....STANIE w ROZKROKU..." - tak , to jak stanie w "Rozkroku do obecnej konstytucji" !.

avatar
~lobo
07.05.2021 14:18

Pan generał dobrze się prezentuje.

avatar
~Panie "Lud"
08.05.2021 04:46

FAKTYCZNIE ŻENADA, ŻENADA i ZENADA.... !!!. A Z TYM FASCYNATĄ "Lobo" TO POWIEM TAK ( JAKI "Lobo" TAKI I POMYSŁ...), a na końcu wyjdzie tak jak z tymi awansami na generałów w straży ---- :):):) awanse z klucza partyjnego (:(:(:......

avatar
~REKONSTRUKCJA ,,,,?
08.05.2021 08:00

W Lesznie upamiętniono UŁANÓW.... proszę porównać sobie tą dwuosobową grupę rekonstrukcyjną 1+1 HZZ z Grupą Rekonstrukcyjna Ułanów w Lesznie i zwrócić uwagę na jeden ZASADNICZY SZCZEGÓŁ tej jakże GODNEJ GRUPU w UNIFORMACH UŁANA !!!!. Co ich różni od grupy pana prezesa HZZ +. TO DAJE NAM DO MYŚLENIA Z KIM MAMY DO CZYNIENIA we Wschowie pod kierownictwem pisu !. O zgrozo .....+

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl