Muzyka i dobra kuchnia, czyli co nas czeka podczas Dni Wschowy

Piątek, 15 czerwca 2012 o 14:21, autor: 92 2487
Muzyka i dobra kuchnia, czyli co nas czeka podczas Dni Wschowy

Dni Wschowy połączone z Mieszczańskim Jarmarkiem Produktów Regionalnych trwać będą od 3 do 7 lipca. Muzyka żydowska, francuska, prezentacje sekcji CKiR, dzień młodzieży, a także Karol Okrasa, bluesowe kapele i Hania Stach, znana między innymi z Idola - to główne atrakcje 5-dniowego święta Wschowy

Wszystko zacznie się 3 lipca (we wtorek) na skwerze przed Ratuszem koncertem muzyki żydowskiej o godzinie 21, wystąpi zespół Shalom z Poznania. Dzień później w tym samym miejscu o godzinie 17.00 zaprezentują się sekcje CKiR, a o godzinie 20.00 twórczość Jacquesa Brela przybliży nam Janusz Zbiegieł, znany z doskonałych interpretacji utworów francuskiego barda. 5 lipca natomiast przenosimy się z rynku na Plac Kosynierów, gdzie w ramach Dnia Młodzieży od godziny 17 usłyszymy wschowskie kapele - MożeMy, Lemon Tree oraz Okład z Bagna. Od godziny 19 na scenie pojawi się Zjednoczony Ursynów, który - jak piszą na swojej oficjalnej stronie - jako pierwsi w Polsce poświęcili całą swoją twórczość krzewieniu patriotyzmu na scenie rap. Poprzez muzykę rap o mocnym zabarwieniu patriotycznym staramy się docierać do młodego pokolenia Polaków z przesłaniem idei wielkiej Polski - piszą o sobie. Od 20.30 zespół Ewka - poniżej materiał z ich występu. Od 6 lipca, również na Placu Kosynierów, zaczyna się Mieszczański Jarmark. Start o godzinie 16.00. Jak w poprzednim roku w kuchni będzie rządził mężczyzna, czyli Karol Okrasa, pojawią się wystawcy i nie zabraknie dobrej muzyki. Tym razem w klimatach Woogie-Boogie oraz bluesa, wystąpią między innymi Zydeco Flow i Szulerzy - znani choćby z występów na Festiwalu Las, Woda&Blues. Koncerty od godziny 19.30 7 lipca również na Placu Kosynierów od godziny 14.00 organizatorzy przygotowali atrakcje dla dzieci. Od 16 na scenie ponownie zachęci do gotowania Karol Okrasa, a gwiazdą wieczoru będzie Hania Stach z zespołem, znana między innymi z występów w Idolu. Na koniec zespół Trio British Music zachęci publiczność do wspólnej zabawy. Całość programu w załączniku. (rak)
REKLAMA

Komentarze (92)

avatar
~polcia
15.06.2012 14:56

I to mają być Dni WSCHOWY!!! Panie BURMISTRZU czy tylko na to pana stać??? Przecież to co jest zaprazentowane wyżej to jest dla osób w podeszłym wwieku, i kilka strakcji dla dzieci.A gdzie coś dla młodzieży?? Mic dla młodziezy, chcecie zeby młodzież wyjechała do innych państw, i zostawiała tam swoje pienadze?? Będzie tak poniewaz nic w tej WSCHOWIE nie ma dla młodych ludzi..

avatar
~Basia
15.06.2012 15:14

Naprawdę nic specjalnego z tym programem na Dni Wschowy...masakra...i na dodatek połączone z Jarmarkiem :((

avatar
~dex85
15.06.2012 15:29

Zjednoczony Ursynów może być jeszcze do posłuchania, ale za resztę dziękuje.

avatar
~buuu
15.06.2012 15:32

wstyd i chanba co to ma byc zal co to ma byc sami robiciie to ze mlodziec z tad ucieka i piej po parkach

avatar
~Wschowianka...
15.06.2012 15:32

Buuuuuuu.. widzę, że nie mam co załować, że w tym czasie nie będzie mnie we Wschowie..

avatar
~koza
15.06.2012 15:34

Wymienionych zespołów nie mogę znaleść nigdzie,chciałam posłuchać ich wykonań.A Okład z Bagna to już jest cios poniżej pasa dla mieszkańcow Wschowy,gorszej kichy dawno nie słyszałam!!

avatar
~zenek
15.06.2012 15:39

o co chodzi z tym panem Zbiegłym ? Wystąpi 3 raz w ciągu roku ( dwa razy Wschowa, raz Lgiń). Nikt w Polsce, oprócz tego pana nie śpiewa piosenki francuskiej ?

avatar
~do dex85
15.06.2012 15:41

zaproszenie takiego zespołu,który gra min. po marszach NOP i prezentuje klasyczny szowinizm to wstyd i hańba dla organizatorów.

avatar
~Lula
15.06.2012 15:44

Po co w ogóle robicie Dni Młodzieży skoro nic się na nich nie dzieje (nie urażając wschowskich kapel - fajnie, że gracie, super mieć utalentowanych młodych ludzi w tej dziurze) ale nie ma żadnej gwiazdy wieczoru jak 3 lata temu choćby ten Happysad, który ściągnął mnóstwo ludzi z okolic i nie tylko. I żeby nie wyszło, że wszystko hejtuję, ale pierwszy raz chyba się z kimś zgodzę, także podpisuję się pod poprzednimi komentarzami ; )

avatar
~Wschowianin na saksach
15.06.2012 15:46

A co wam wszystkim tak nie pasi ten program.Mnie pasuje.Będę akurat na urlopie we Wschowie i nie będę płakać, że was nie będzie.Zespoły są ok.

avatar
~HB
15.06.2012 15:56

Ładna lipa... Takie dni Wschowy, że szkoda gadać. W sąsiadujących miastach wszystko o wiele lepiej zorganizowane dla przykładu Dni Wolsztyna które niedawno się odbyły i naprawdę było godnie. No ale cóż to tylko Wschowa miasto w którym po 22 nie ma życia.

avatar
~lalallalla
15.06.2012 15:59

Nikt nie przyjdzie na te dni Wschowy....

avatar
~oj!
15.06.2012 17:04

Lipa!

avatar
~18 Wstk
15.06.2012 17:20

To mają być dni wschowy to przedszkola w innych miastach robią lepsze festyny

avatar
~Ona
15.06.2012 18:12

Żenada ...z roku na rok Dni Wschowy są co raz gorsze...

avatar
~tylko ja,,
15.06.2012 21:20

co to za atrakcje????totalna klapa!!wschowa schodzi na psy!!!zadnej organizacji..jedyna atrakcja to jak co roku wesole miasteczko_____luna park!!!!

avatar
~witek
16.06.2012 00:29

choć mieszkam we Wschowie to patrząc i poróbwnując nadal się zastanawiam dlaczego co rok Dni Sławy są 1000 razy lepsze od marnych Dni Wschowy.. znaczy Wschowej jak to większość tych wielkich artystów na scenie wypowiada :)

avatar
~polcia
16.06.2012 14:42

LIPA!!!!!!!!!!! co to wszystko jest, myślałam ze coś sie zmieni a yu niccc jezu co za obłudne miasto. Sa jakieś inne imprezy po za dniami wschowy???

avatar
~mm
16.06.2012 19:49

Poza WSCHOWĄ jest impeza w Sławie. 7 lipca TURBO I FUCKTORY. Plaza SŁAWA O 20. normalnie za darmo

avatar
~truskawka!!!!
16.06.2012 22:19

dni truskawki...zaje,,,, impreza/...lepsze niz dni wschowy!!!!!