Miało być gorąco. Było spokojnie... - materiał wideo ze spotkania protestujących z burmistrzem

Wtorek, 29 maja 2012 o 17:04, autor: 99 920
Miało być gorąco. Było spokojnie... - materiał wideo ze spotkania protestujących z burmistrzem

29 maja o godzinie 14:00 tuż przed wschowskim ratuszem doszło do nielegalnego zgromadzenia... Rodzice dzieci uczęszczających do SP1 we Wschowie spotkali się spontanicznie wyrażając swoje niezadowolenie z powodu wyboru nowego dyrektora tejże placówki. Napisałem o nielegalnym zgromadzeniu, ponieważ na koniec protestu podinsp. Eligiusz Lebedyński poinformował zebranych, że nie mają oni pozwolenia burmistrza na demonstrację. Wcześniej rodzice przez około 30 minut rozmawiali z burmistrzem Grabką

Miało być gorąco, zapowiedzi na wschowskich portalach były dość buńczuczne. Okazało się jednak, że pikieta jest pokojowa. Rodzicom udało się porozmawiać z burmistrzem i jego zastępcą. Głos zabierali również radni koalicyjni, jak i opozycyjni. Nam udało się porozmawiać z Małgorzatą Zbytniewską, jednym z niezadowolonych rodziców. Poniżej zaprezentujemy także żywe dyskusje pomiędzy protestującymi a włodarzami miasta. [nggallery id=244]
REKLAMA

Komentarze (99)

avatar
~xyz
29.05.2012 18:21

Garstka rodziców, porażka.

avatar
~rodzic
29.05.2012 18:47

Najlepiej nic nie robić, tylko siedzieć przed kompem i krytykować - to ty xyz jesteś porażką

avatar
~Jarek
29.05.2012 18:48

No i burmistrz ma problem. Jak posłucha rodziców to złamie prawo i będzie miał kłopoty, jak powoła nowego dyrektora zgodnie z wynikiem konkursu będzie miał kłopoty. Ale z drugiej strony za to mu płacą aby podejmował trudne decyzje. Na marginesie: faktycznie frekwencja nie najlepsza, ale uznanie za pokojowy i kulturalny styl ulicznej debaty.

avatar
~w-k
29.05.2012 18:48

do xyz porażka to miałeś mieć (...)

avatar
~KlaweSyn
29.05.2012 18:50

Ale ludzi! A mieli pozwolenie na zorganizowanie manifestacji? Przecież manifestujący zakorkowali miasto na kilka godzin :)

avatar
~damianosii
29.05.2012 19:06

bez urazy ale to że pani Patalas jest dyrektorem to nie znaczy że tylko ona może się witać z dziećmi remontować klasy i pozyskiwać pieniądze z unii. A pan Grabianoswki jest bardzo sympatyczny mam z nim lekcje i nie mówię tego dlatego że mnie uczy ale dlatego że byłby dobry na tym stanowisku trzeba dać się ludziom rozwijać

avatar
~HELLAwOPAŁACH
29.05.2012 19:11

Nikt przecież nie mówił, że będzie gorąco. Umawialiśmy się na spotkanie pod ratuszem o 14 i tyle. Pan zadający pytania jakoś dziwnie prowokuje do tego aby 'krzyczeć'. Po co? Wszystko można zorganizowac kulturalnie i spokojnie. Frekwencja nie mogła być większa niż 15 osób. Zgromadzenie powyżej 15 osób jest nielegalne.

avatar
~michu
29.05.2012 19:16

no te pochwały to chyba żart, takiego cyrku to jeszcze nie było.Proszę nie wypowiadać się że wszyscy rodzice są za P. dyrektor bo to nie prawda.

avatar
~mieszkaniec
29.05.2012 20:03

Dyrektor został wybrany i koniec.Tę sprawę bardziej nakręcają nauczyciele bo teraz będą się musieli wykazać wynikami i tego się boją.Więcej pracy za tak "marne" pieniądze.

avatar
~Urdith
29.05.2012 20:06

Ja się pytam: po co nam jakiś "dyrektor" z Leszna, którego nawet dzieci pewnie nie znają, skoro mamy tutaj bardzo dobrą Panią Patalas. Widzę tu jasny przekręt! Według mnie Pani Dyrektor powinna zostać na stanowisku!

avatar
~niki
29.05.2012 21:01

dzieciaki jak idą do innych szkół tez nauczycieli nie znają

avatar
~xyz
29.05.2012 21:06

do rodzic- nie obrażaj mnie,ja Ciebie nie obraziłem. Takiego szacunku uczysz rodzicu swoje dzieci? A jak nazwiesz te kilkanaście osób. Mnie ta sprawa nie dotyczy, ale uważam, że kilkanaście osób nie zrobiło większego wrażenia. A może godzina spotkania tylko dla niepracujących? W każdym bądz razie współczuję i Dyrekcji, i nauczycielom i rodzicom takiej sytuacji ale z drugiej strony nie macie żadnego konkretnego argumentu przeciwko nowemu dyrektorowi- to,że młody- super. Może będzie miał większy zapał do pracy, głowę pełną pomysłów. To,że niedoświadczony- ilu jeszcze młodszych zostaje dyrektorami i się sprawdza, to, że z Leszna- a wy gdzie jeżdzicie na zakupy, wszystkie robicie we Wschowie u wschowskich kupców? A może dobrze,że z zewnątrz- będzie bez układów. Skąd wiecie, że będzie gorzej? A może załatwi jeszcze więcej rzeczy, jeszcze więcej godzin, jeszcze lepsze projekty napisze, o klasy zawalczy.Skąd macie pewność, że nie będzie stał i witał, żegnał uczniów, klas jeszcze piękniej nie odmaluje....Strach przed nowym był zawsze i dlatego was rozumiem... Jak zawali sprawę, będzie beznadziejnym dyrektorem to już po roku będziecie mieli argumenty, aby go odwołano, ale teraz niestety ich nie macie.

avatar
~Do admu
29.05.2012 21:17

Dziecko nie mieszaj sie w ten szajs!Utrącą cie (...)

avatar
~a
29.05.2012 21:20

Po co ta p. Zbytniewska takie pretensje ma jak jej syn przecież za miesiąc skończy szkołei po wakacjach pojdzie do gimnazjum

avatar
~HELLAwOPAŁACH
29.05.2012 21:38

nie ma NIGDZIE TAK MŁODEGO i jeszcze młodszych dyrektorów w żadnej ze szkół -o układach się nie wypowiem:) - godzin nie załatwi, bo GMINA oszczędza, o klasy nie zawalczy bo nie ma dzieci - jest niż:) klas nie będzie remontował, bo już zostały wyremontowane JEŚLI NA TYM POLEGA WIZJA I FUNKCJONOWANIE SZKOŁY TO JA PRZEPRASZAM, WYSIADAM I MOJE DZIECKO TEZ

avatar
~KlaweSyn
29.05.2012 21:57

Skoro jest problem, żeby leszczyniak pracował we Wschowie to proponuję go pogonić i wszystkich pozostałych leszczyniaków pracujących we Wschowie. Ale jeżeli tak to wschowianie pracujący w Lesznie niech też wracają do Wschowy i nie szukają roboty w Lesznie. Ciekawe, których więcej? Ogarnijcie się z tymi argumentami.

avatar
~Jarek
29.05.2012 22:05

Niektórzy piszą, że jak z Leszna to niedobrze. A kto Pana Grabianowskiego zatrudnił we wschowskiej szkole? Czy nie dyrektor Herkt - wschowianin? Czy kierował się miejscem zamieszkania czy umiejętnościami i klasą którą reprezentuje Pan Maciej? Czy w sytuacji gdy byłby to najlepszy nauczyciel i najlepszy dyrektor trzeba by się go pozbyć bo nie jest ze Wschowy? Jakaś małość i zaścianek... A czy w SP1 nie pracuje przypadkiem jakiś nauczyciel czy nauczycielka z Leszna? Czy jest z tego powodu wytykana palcem przez rodziców i nauczycieli? Słyszałem, że jest dobra i ogólnie szanowana.

avatar
~Jarek
29.05.2012 22:16

Sorry, ale jeszcze jedno pytanie: co na tej manifestacji rodziców uczniów SP1 robili: Miłosz Czopek, Paweł Giezek, Janina Grzyb, Krzysztof Owoc? Dlaczego akurat na tej manifestacji Piotr Buczek (radny lewicy) czytał odezwę? Czy chodzi o Panią dyrektor, czy o zbicie kapitału politycznego?

avatar
~Krzysztof Owoc
29.05.2012 22:50

Jak to co robiłem ? Stałem i słuchałem :) No i jeszcze policjant spisał moje nazwisko.

avatar
~Jarek
29.05.2012 22:56

Gratuluję - może kiedyś otrzyma Pan legitymację kombatanta i jakiś dodatek do emerytury wpadnie...