TworzymyGłos Regionu

Leśny Dogtrekking w Sławie

Środa, 11 września 2019 o 09:42, aktualizacja Piątek, 20 września 2019 o 21:54, autor: 0 928
Leśny Dogtrekking w Sławie

Na polanie rekreacyjnej w Świętoborze odbył się "Leśny Dogtrekking". Jest to w skrócie bieg z psem po wyznaczonych trasach leśnych. Uczestnicy w tym roku mieli do wyboru dwa dystanse 5 lub 15 km. Podczas biegu dodatkowo trzeba było wykazać się wiedzą przyrodniczo-leśną, ponieważ na trasie na biegaczy czekały punkty kontrolne w postaci zadań do wykonania. 

Jednym z takich zadań było oszacowanie wysokości drzewa a innym podanie wieku drzewa na podstawie krążka i ilości słojów rocznych. Prócz samego biegu, przez cały czas trwania imprezy osoby towarzyszące mogły pogłębić swoją wiedzę na stoiska edukacyjnych Nadleśnictwa Sława Śląska, bartnika Rafała Liśkiewicza Miodowy Spichlerz Bartnictwo Pasieka Noclegi Kolsko. Na stoisku Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUS była możliwość zakupu cegiełki, za którą później były losowane nagrody. Dzięki uczestnikom udało się zabrać aż 800 zł. Na polanie była z nami firma Farmina Pet Foods Polska, która udzielała porad żywieniowych dla psiaków.
Dla najmłodszych wraz z Przedszkolem im. Czesława Janczarskiego w Sławie przygotowaliśmy zajęcia plastyczne. Dzieci tworzyły tam różne arcydzieła a możliwość zbicia swojego karmika i następnie pomalowanie go cieszyła się największym zainteresowaniem. Oczywiście nie można nie wspomnieć o pysznym jedzeniu przygotowanym przez Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet w Gminie Sława. Pierogi, paszteciki, krokiety, ciasta i wiele innych smakołyków cieszyło podniebienia uczestników.

Tuż przed ogłoszeniem wyników organizatorzy przygotowali jeszcze jedną niespodziankę, pokaz dogfrisbee w wykonaniu Oh Dog. W związku z pogodą, którą niestety pokrzyżowała plany, zakończenie wydarzenia zostało przyspieszone i już przed 16:00 nastąpiło ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.

Zwycięzcami na trasie 5 km zostali:
Maćkowiak Adrian
Dec Jakub
Tkaczyk Bartosz

Trasę 15 km najlepiej pokonali:
Nagórna Paulina
Orkowska Aleksandra, Papierniak Jarosław
Duda Małgorzata

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

(Nadleśnictwo Sława Śląska)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Chirurg przyjmuje
Chirurg przyjmuje
Oferuje usługi
Kupię mieszkanie
Kupię mieszkanie
Mieszkania
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl