TworzymyGłos Regionu

45. Okręgowa Wystawy Gołębi Pocztowych

w Sławie

Poniedziałek, 09 grudnia 2019 o 10:19, aktualizacja Poniedziałek, 09 grudnia 2019 o 10:26, autor: 1 1206
45. Okręgowa Wystawy Gołębi Pocztowych

Tradycyjnie grudzień to ważny miesiąc dla miłośników gołębi pocztowych. W tym roku po raz trzeci pasjonaci tych niezwykłych ptaków mieli okazję do odwiedzenia okręgowej wystawy. W hali widowiskowo sportowej przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Sławie w ramach 45. Okręgowej Wystawy Gołębi Pocztowych zaprezentowanych zostało 416 gołębi z 10 Oddziałów zrzeszonych w okręgu Zielona Góra. 

Przez dwa dni wystawione były gołębie, które osiągnęły najlepsze wyniki w tym roku. Były to różne kategorie, w zależności od wieku ptaków, pokonywanych dystansów. Dodatkowo w kategorii standard ptaki były oceniane przez sędziów z kolegium sędziów PZHGP gołębie. Podczas trwania wystawy do dyspozycji hodowców byli przedstawiciele firmy trudniącej się elektronicznym systemem konstatowania gołębi pocztowych. Oprócz tego dostępne były stoiska Coba diagnostyka, punkt z akcesoriami i gastronomia. Drugiego dnia przeprowadzone zostały licytacje blisko 50 szt. gołębi od czołowych hodowców okręgu Zielona Góra. Zebrane środki trafiły na konto fundacji Autenticon Sława, a także na rehabilitację Pani Grażyny Grys byłej nauczycielki wychowania fizycznego w Specjalnym Ośrodku Szkolno-wychowawczym we Wschowie. Na wsparcie podopiecznych sławskiej fundacji udało się zebrać ponad 9 tys. zł, taka sama kwota została przekazana na rehabilitację Pani Grażyny Grys.
Tego dnia nastąpiło uhonorowanie najlepszych hodowców, a także oficjalne zakończenie wystawy.

REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Adaś
09.12.2019 13:15

Gratuluję …… za pasję, to trudne i ciekawe hobby . Szacun za cel jaki sobie postawiliście . Adaś

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Kupię mieszkanie
Kupię mieszkanie
Mieszkania
Alufelgi
Alufelgi
Części i akcesoria
Mazda 5
Mazda 5
Sprzedam
Koła do Zafiry
Koła do Zafiry
Części i akcesoria
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl