TworzymyGłos Regionu

26 finał WOŚP. W niedzielę pomogą wyrównać szansę w leczeniu noworodków

Piątek, 12 stycznia 2018 o 15:47, autor: 18 1176
26 finał WOŚP. W niedzielę pomogą wyrównać szansę w leczeniu noworodków

W pobliskich gminach wszyscy są już przygotowani na 26 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Sławie, Wschowie i Wijewie od godzin porannych wolontariusze będą kwestować na rzecz WOŚP. W tych trzech gminach zaplanowano również dodatkowe atrakcje wraz z licytacjami przedmiotów. W tym roku celem WOŚP jest zbiórka pieniędzy ,,Dla wyrównania szans w leczeniu noworodków".

14 stycznia 2018 roku od godzin porannych niemal w całej Polsce wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kwestować będą na rzecz wyrównania szans w leczeniu noworodków. Nie inaczej będzie na terenie gmin Sławy, Wschowy i Wijewa.

W Sławie 58 wolontariuszy zgłosiło się do kwestowania na terenie gminy. Od godziny 17:00 na boisku przy Gimnazjum w Sławie przy ul. Odrodzonego Wojska Polskiego rozpoczną się licytacje. Będzie można wylicytować między innymi pianino marki Belarus. Cena wywoławcza - 800 złotych.

We Wschowie 40 wolontariuszy w godzinach od 8:00 do 20:00 kwestować będzie na rzecz WOŚP. Natomiast na wschowskim rynku od godz. 14:00 organizatorzy zapraszają na wielkie granie na rynku. Wszystko rozpocznie się od występu przedszkolaków. Będzie również Zumba i występ między innymi zespołu Queens Music.

W Wijewie od godziny 10:00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury zaplanowano Zumbę, a o godzinie 15:00 w sali sportowej przy szkole w Brennie mieszkańców czeka szereg atrakcji. Między innymi będą to pokazy sekcji akrobatycznej UKS Sokolik, występy uczniów z SP w Wijewie, układy taneczne zespołu ,,Alebabki", czy taniec Mikołajów.

(rak)

REKLAMA

Komentarze (18)

avatar
~Kotwicki Jan
12.01.2018 22:32

Wschowianie będą wrzucać datki zalewając się łzami z wrażenia! Niech no tylko ktoś wyrazi najmniejsze wątpliwości! Zostanie nazwany okrutnikiem, ksenofobem, moherem, konopielką a serce jego będzie jak puste pudełko po zapałkach!

avatar
~R8
13.01.2018 15:41

A mnie się wydaje, że tych 24 sponsorów którzy widnieją na dole plakatu więcej wpłaci na organizację tej prywatnej imprezy "owsika", niż te dzieciaki zbiorą do puszek pod kościołami. Większa by była korzyść z tych pieniędzy gdyby wpłacili ja na fundusz celowy do wschowskiego szpitala bez pośrednika ze "złotego melona"

avatar
~Do Kotwickiego i RS
13.01.2018 19:32

Zamiast krytykować zróbcie coś sami ,zorganizujcie imprezę choć w dziesięciotysięcznej części jaką tworzy Owsiak.My fani Owsiaka i WOŚP będziemy wam wdzięczni ,wpłacimy do waszych puszek ,na konto stowarzyszenia jakie utworzycie .Nawet nie będziemy mieli pretensji jak wam zostanie trochę kasy na wasze wydatki- wycieczki ,mieszkania i przyjemności.

avatar
~Jan Kotwicki
14.01.2018 06:07

I znowu zmuszony jestem do przechwalania się! Ostatnie 10 lat to aktywne moje działanie. Zorganizowałem ok 60 spotkań z ważnymi osobami. Uczestniczyłem w 100 różnych spotkaniach w całej Polsce, relacjonowałem procesy Grzegorza Brauna - ok 30 rozpraw we Wrocławiu z kamerą, dyktafonem i aparatem fot, zorganizowałem trzy pielgrzymki na Jasną Górę i trzy razy zawiozłem młodych chłopaków na Marsz Niepodległości. Czy kogoś to interesuje? Niestety, działalność patriotyczna, katolicka, prawicowa i narodowa jest bojkotowana. Najlepszy przykład - o mnie pewnie nawet nie słyszałeś!? Należę do 8 różnych organizacji, ale nie we Wschowie. W naszym miesteczku wszystkie instytucje opanowane są przez lewaków a w szkołach obowiązuje narracja eurokołchozowa. A potem dziwicie się że we Wschowie jest tak siermiężnie!

avatar
~R8
14.01.2018 13:25

Proszę "was" o czytanie ze zrozumieniem. Nikogo nie krytykuję. Wydatki na wycieczki, mieszkanie i przyjemności pokrywam ze swoich pieniędzy. Interesuje mnie tylko czy koszty organizacji "imprezy" nie przewyższa zawartości "puszek".

avatar
~Znudzona Kotwickim
13.01.2018 21:55

CZY TEMU KOTEICKIEMU ZAWSZE SIĘ musi coś nie podobać.

avatar
~Do Kotwickiego
14.01.2018 00:00

Ależ dlaczego od razu moher , nie wrzuć , podziękuj bo dałeś przed chwilą "czarnemu" i przed wszystkim nie hejtuj. Sam sobie dodajesz siły i wiary a jesteś jak mol , pstryk i plama .

avatar
~:)
14.01.2018 09:01

Uważam że ( póki co :))każdy może przekazywać swoje pieniądze i czas na rzecz organizacji jaka go przekonuje. Ja wspieram WOŚP bo mam dług wdzięczności. Sprzęta przez nich zakupiony ratował życie i zdrowie mojego dziecka. Mam dług, bo jako nauczyciel za darmo zostałam przeszkolona, doatałam sprzęt i uczę ratować życie moich uczniów( uwaga nigdy na zajęciach nie mówię i nie podkreślam skąd mam książeczki, manekina ratowniczego, nikt mnie do tego nie namawiał i nie zmuszał) Jeśli ktoś wybiera Caritas czy Radio Maryja i im wysyła pieniądze nic mi do tego. Ja akurat nie skorzystałam nigdy z pomocy tych instytucji. Jeśli chodzi O kościół sam w sobie, który dzisiaj z ambon wiwlokrotnie zniechęci bądź zabroni wiernym pomocy dla WOŚP przypominam że za pogrzeby, za śluby musimy zapłacić, na komunie i bierzmowanie kupuje się prezenty. Nie przeszkadza mi to bo wiem, że kościół to nie ksiądz i nie biskup. Każdy pomaga jak może, jak potrafi , jak chce i niech każdy robi to we własnym zakresie, nie obrażając innych, nie pozujac dumnie w koszulce " Nie daję Owsiakowi" itd. Ludziom którzy tak robią proponuję raczej pokazanie pozytywnych dzieł innych organizacji. Pozdrawiam

avatar
~brawo
14.01.2018 10:08

Moje pieniądze, więc nikomu do tego, że wspieram WOśP. Moje dzieci też korzystały ze sprzętu J.Owsiaka. Też mam dług wdzięczności.

avatar
~do Kotwickiego
14.01.2018 11:12

I wszystko to czym się chwalilisz zrobiłeś za pomocą pieniądzy ze sprzedaży ojcowizny. Nic sam w życiu nie osiągnął a próbuje uczyć innych.

avatar
~Kotwicki Jan
14.01.2018 16:55

Mam pytanie: To jak, żle czy dobrze?

avatar
~Biniu
14.01.2018 22:01

Trochę lektury dla "fanów" Owsiaka na zimowe wieczory. (http://kontrowersje.net/8_wyrok_w_potwierdzaj_cych_e_owsiak_i_wo_p_ami_prawo_i_ukrywaj_faktury) a poza tym mniej TVN i GW to może i stan umysłu się poprawi.

avatar
~Do Biniu
14.01.2018 22:25

Ty naprawdę wierzysz w te bzdury i jeszcze innym polecasz? Przeciwnicy Owsiaka zazdroszczą mu tego co robi ,dwoją się i troją ,aby obrzydzić ,obrzucić błotem i w tym celu wymyślają idiotyzmy. I dobrze,bo to nas zwolenników tej cudnej imprezy mobilizuje i z każdym rokiem jest nas więcej .

avatar
~Biniu
14.01.2018 23:11

Oj poleciałeś "zwolenniku" babcią Pawlakową, że hoho!

avatar
~Jan Kotwicki
14.01.2018 23:10

W TV Republika jest taki program p.t. Wywiad z chuliganem. Red Piotr Lisiewicz rozmawia z opozycjonistami czasów komuny. Dzisiaj była rozmowa z Piotrem Wielguckim /bloger "Matka Kurka"/- on sądownie położył na łopatki Owsiaka. Ja tą wiedzę znam od lat. Koniecznie trzeba obejrzeć ! Biniu pozdrawiam - tak trzymaj!

avatar
~Do Jana Kotickiego i Binia
14.01.2018 23:48

A kwiczcie i wyjcie sobie ile chcecie ,ale ani tacy jak wy ani jakiś matka kurka czy ojciec indyk nic nie zrobicie , nie obrzydzicie nam tej pięknej idei niesienia pomocy.

avatar
~Lila
15.01.2018 00:03

Byłam Wolontariuszką zbierałam pieniądze do puszek chodź cała zmarzłam to naprawdę jestę szczęśliwa że mogłam pomóc ...Pomoc dla innych się opłaca może i ty kiedyś będziesz potrzebował tej pomocy .Więc te głupie komentarze zostawcie dla siebie .Nie pozdrawiam .

avatar
~Jan Kotwicki
15.01.2018 07:23

Gdyby tak dało się oddzielić dobroczynność i poświęcenie wczorajszych wolontariuszy od upodlenia, demoralizacji i kopulacji w błocie w Kostrzyniu to ja nawet poparł bym to "granie". Jednak cała manipulacja polega na tym że zło jest przykrywane niewątpliwym dobrem. Dła wsparcia lewackiego deprawowania młodzieży wymyślono dobroczynność i młodzi dają się na to nabierać. Wasza naiwność i dobroć serca jest wykorzystywana do promowania szkodliwych nieprawości. Jednym słowem - dwa w jednym ale w innym czasie i miejscach.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaWschowaWigilia z WSTK
15.12.20180 114
15 grudnia w sali wiejskiej w Przyczynie Górnej WSTK zorganizowało wigilię, w której uczestniczyli zawodnicy, trenerzy i rodzice. Spotkanie rozpoczęło się od modlitwy i wspól...

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl