TworzymyGłos Regionu

22-letnia mieszkanka Gminy Sława wyłudziła 18 tys. zł!

Czwartek, 25 lutego 2021 o 11:37, autor: 2 1015
22-letnia mieszkanka Gminy Sława wyłudziła 18 tys. zł!

Wschowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem Przestępczości Gospodarczej udowodnili 22-letniej mieszkance gminy Sława wyłudzenie 18 tysięcy złotych dofinansowania na podjęcie działalności gospodarczej. Środki pochodziły z Europejskiego Funduszu UE. Lekkomyślna 22-latka przedłożyła urzędnikom podrobione dokumenty.

Wschowscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem Przestępczości Gospodarczej wschowskiej policji wpadli na trop 22 -letniej mieszkanki gminy Sława, która w ubiegłym roku postanowiła się wzbogacić. Kobieta pod pretekstem rozpoczęcia działalności gospodarczej udała się do Powiatowego Urzędu Pracy we Wschowie celem przedłożenia dokumentów kwalifikujących ją do uzyskania dofinansowania ze środków Funduszu Europejskiego UE w kwocie 18 tysięcy złotych. Kobieta działała jesienią ubiegłego roku.

Podrobione dokumenty, które okazywała urzędnikom dotyczyły faktur za zakup regałów, foteli, sfałszowanych wydruków historii rachunku bankowego. Wschowscy kryminalni udowodnili kobiecie, że zakupów dokonała z fikcyjnie uprzednio przez siebie założonych adresów internetowych kont pocztowych firm na których widniały podrobione podpisy wystawców.

16 lutego br. kobieta została zatrzymana przez wschowskich kryminalnych. W trakcie składania wyjaśnień szczegółowo opisała sposób działania.

22-letniej kobiecie grozi teraz kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

(KPP Wschowa)

REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Lechoslaw
25.02.2021 19:47

Od 3 lat do 5 kpina ! Tyle to za rower wsadzali za komuny..

avatar
~OSIEMNAŚCIE...?
26.02.2021 10:03

Podoba mi się określenie KLUCZ.... " wpadli na trop...""",,,, jak można wpaść na T R O P ew. wyłudzenia jak sądzi ta policja, bowiem Sąd Suwerennie to określi czy to było p-stwo , że ta pani nieprawnie zagarnęła te 22 tysiące???. Wynik - ..."wpadli na trop..." POWALA z nóg !!!.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl