100 litrów krwi na 100-lecie odzyskania niepodległości. Zaczynają 9 listopada

Piątek, 13 października 2017 o 13:55, aktualizacja Wtorek, 17 października 2017 o 10:50, autor: 0 770
100 litrów krwi na 100-lecie odzyskania niepodległości. Zaczynają 9 listopada

W przyszłym roku obchodzić będziemy 100-lecie odzyskania niepodległości. Komenda Powiatowa Policji we Wschowie postanowiła upamiętnić 100 lat niepodległej Polski zbiórką 100 litrów krwi. Pierwsza tego rodzaju akcja rusza już 9 listopada.

„100 litrów krwi na 100–lecie Niepodległej Polski"- tak brzmi hasło przewodnie akcji wschowskiej Policji. 

- Cel jest dla wszystkich jeden - zebrać 100 litrów krwi dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę równo w setną rocznicę, którą świętować będziemy 11 listopada 2018 roku. Zapraszamy wszystkich do włączenia się w ten szczytny cel - mówi Maja Piwowarska Oficer Prasowy KPP Wschowa.

Do akcji przyłączyli się partnerzy wschowskiej policji: Starostwo Powiatowe we Wschowie, Urzędy Miasta i Gminy we Wschowie, Sławie, Szlichtyngowej, Straż Pożarna, Straże Miejskie ze Wschowy i Sławy, sławski WORP, Ratownictwo Wodne ze Sławy, Nadleśnictwo Sława Śląska, Straż Rybacka, Gospodarstwo Rybackie w Sławie, uczniowie I Zespołu Szkół we Wschowie, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sławie, w tym klasy mundurowe, wschowskie LO, Jednostka Strzelecka 4047 we Wschowie.

- Biorąc pod uwagę ideę naszej akcji liczymy również na mieszkańców powiatu wschowskiego dla których ten przyszłoroczny, narodowy jubileusz będzie kluczowy - mówi Maja Piwowarska - Z pierwszą zbiórką ruszamy już 9 listopada br. o godz. 9.00. Mobilny Punkt Poboru Krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze zatrzyma się przed siedzibą Komendy Powiatowej Policji we Wschowie. Zapraszamy osoby chętne.

(rak)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

nazwaSławaDzieci zmierzyły się w Aquathlonie
21.07.20181 319
Już po raz 21. na terenie Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku rozgrywane są zawody w Triathlonie. 21 czerwca, w sobotę, ci najmłodsi i trochę starsi zmierzyli się w aquathlonie. Zmagania po...

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl