TworzymyGłos Regionu

V Bieg Mikołajkowy wypadł na piątkę

Poniedziałek, 03 grudnia 2018 o 11:39, aktualizacja Środa, 12 grudnia 2018 o 11:21, autor: 8 2972
 V Bieg Mikołajkowy wypadł na piątkę

2 grudnia na Szlaku Bluszczowym odbył się V Bieg Mikołajkowy. Organizatorzy zawodów w tym roku wspierali akcję charytatywną Stowarzyszenia ,,Bliżej autyzmu” i Centrum Kultury i Rekreacji. Zebrane fundusze zostaną przekazane na zakup wózków akumulatorowych dla Łukasza i Adama. Jak co roku Uczestnicy Biegu Mikołajkowego startowali w trzech kategoriach: bieg dzieci, nordic walking i bieg na 2200 metrów oraz bieg główny liczący około 5 kilometrów.

Na starcie V Biegu Mikołajkowego stanęło 232 zawodników, co jest nowym rekordem tej imprezy. Rekordowa była także zebrana kwota, która ostatecznie zatrzymała się na wyniki 5 551,91 zł 5 euro i 5 funtów, czyli można powiedzieć, że V Bieg Mikołajkowy na pewno wypadł na piątkę. Poniżej prezentujemy nazwiska zwycięzców w poszczególnych kategoriach.

Bieg dzieci na 800 metrów:

Chłopcy:

 1. Dominik Dudziak
 2. Hubert Trościanka
 3. Patryk Kolman

Dziewczęta:

 1. Oliwa Piątkowska
 2. Sandra Woźniak
 3. Aleksandra Anklewicz

Bieg na 2200 metrów i Nordic Walking:

Mężczyźni:

 1. Daniel Nowak
 2. Stanisław Pańkowski
 3. Filip Janczak

Kobiety:

 1. Kornelia Milkowska
 2. Karolina Motała
 3. Katarzyna Dworkiewicz

Bieg na 5000 metrów:

Mężczyźni:

 1. Artur Mróz
 2. Dawid Lipowy
 3. Marcin Kołoszuk

Kobiety:

 1. Maria Ciemierzewska
 2. Paulina Markowiak
 3. Ewelina Przybyslka

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, wszystkim pozostałym uczestnikom i organizatorom i zapraszamy na kolejną edycję już za rok.

(red.)

REKLAMA

Komentarze (8)

avatar
~Rafał
04.12.2018 10:42

Dlaczego zabrakło pamiątkowych medali dla wszystkich kończących bieg? Cała impreza fantastycznie zorganizowana, niestety to popsuło wszystko, ta drobna blaszka, która dla starego wygi biegowego nie znaczy prawie nic, kolejna blacha, dla osoby dla której przebiegnięcie 5km jest wyczynem taka blaszka ma ogromne znaczenie, bardzo źle, że zabrakło medali właśnie dla tych osób. Mimo, że swój medal mam już nie przyjadę na bieg za rok, właśnie z tego powodu, brak szacunku dla tych najsłabszych zawodników.

avatar
~Andrzej Szczęsny - organizator
04.12.2018 14:14

Impreza od zawsze ma charakter charytatywny i wszyscy doskonale to wiedzą. Naszym celem jest pomoc osobom, które tej pomocy najbardziej potrzebują. Z tego też względu angażujemy się w zorganizowanie kolejnych Biegów Mikołajkowych. Naszym nadrzędnym celem jest to aby zebrać jak najwięcej środków, które w całości przekażemy na wybrany cel. Z tego też względu, nie ograniczamy liczby zapisanych uczestników. Pozwalamy biec wszystkim, którzy zdołają dotrzeć na Bluszczowy Szlak przed startem. Na długo przed zamknięciem ostatecznej listy startowej szacujemy liczbę uczestników i tyle też zamawiamy medali. Ułatwiają nam to zapisy internetowe, ale widzimy że jest spora grupa ludzi, która nie zapisuje się przez Internet. W poprzednich latach zostawało nam około kilkunastu medali, ale w tym roku frekwencja nas zaskoczyła. Chciałoby się powiedzieć pozytywnie, ale jak widać dla kolegi Rafała jest to bardzo negatywna sytuacja. Mogę tylko przeprosić tych, którzy nie dostali medali, ale z pewnością nie obiecam że taka sytuacja nie będzie miała więcej miejsca. Dla informacji dodam tylko, że bieg jest organizowany minimalnym nakładem finansowym z środków przekazanych przez sponsorów oraz CKiR Wschowa. Dlatego też sami obsługujemy wszelkie sprawy związane z zapisami i obsługa wyników. Nie ukrywam że wpadki nam się zdarzają, ale dla mnie bilans jest zawsze pozytywny w postaci zebranych środków i megapozytywnego przepływu energii, którego na co dzień bardzo nam brakuje. Zapraszam za rok.

avatar
~Współorganizator
04.12.2018 15:51

Panie Rafale, przykro, gdy przekreśla Pan pracę, zaangażowanie, poświęcony czas, itd.wielu ludzi, którzy pracują przy organizacji Biegu Mikołajkowego tylko dlatego, że zabrakło medali. Organizatorzy wielokrotnie za to przeprosili a w sumie to kwestia, na którą mieli najmniejszy wpływ. W każdym razie mamy nadzieję, że uszanowaliśmy wszystkich uczestników biegu. Bo właśnie z szacunku dla Adama i Łukasza oraz chęci pomagania innym została zorganizowana ta impreza.

avatar
~Do Rafała.
04.12.2018 16:30

Widać, że nie jest Pan prawdziwym biegaczem amatorem. Jest to godne pożałowania. Pisząc takie bzdury tylko się Pan ośmiesza. Prawdziwi amatorzy biegania tak nie postępują.

avatar
~Biegacz
04.12.2018 23:45

Impreza jak najbardziej na plus, najważniejsza była pomoc innym. Ja załapałem się na medal, ale rzeczywiście szkoda tych, którzy nie dostali, a jak pisze Rafał najbardziej na niego zasłużyli, bo włożyli najwięcej wysiłku w bieg. Może warto było w śród nich przeprowadzić losowanie nagród? Jak by nie było jest to najlepsza impreza biegowa we Wschowie, za co wielkie podziękowania i gratulacje dla organizatorów!

avatar
~Rafał
05.12.2018 10:19

Drodzy Państwo! Swoim postem nie miałem zamiaru nikogo obrażać, a jedynie wskazać problem, wylano oczywiście od razu na mnie wiadro pomyji. Napisałem w poście powyżej, że organizacja świetna, problem był jedynie z brakiem pamiątki dla wszystkich uczestników. Problem można rozwiązać w prosty sposób, zrobić tylko i wyłącznie zapisy elektroniczne i zapewnić taką liczbę medali, ewentualnie prowadzic zapisy w biurze zawodów do liczby do której ma sie świadczenia. Drodzy Państwo jeszcze raz powtórzę dla tych ostatnich ta blaszka ma największą wartość, bo kosztuje ich najwięcej wysiłku. Warto to uszanować.

avatar
~Andrzej
05.12.2018 11:08

Bardzo cenne "złote rady". Jestem ciekaw ile osób na przestrzeni trwania imprezy zostało by w ten sposób wyeliminowanych z udziału. I czy byli by mniej niezadowoleni. Z pewnością mniej środków trafiło by do potrzebujących.

avatar
~Młody biegacz
16.12.2018 16:10

Bieg na piątkę nie wypadł. Nie było żadnego zabezpieczenia medycznego! W trakcie biegu skręciłem dosyć poważnie staw skokowy i 2 tydzień borykam się z bólem i trudnością w chodzeniu! Nigdy więcej takiego biegu! Jeśli w przyszłym roku nie będzie zabezpieczenia medycznego zapewniam że nie wystartuję bo na trasie jest masa korzeni i niebezpiecznych rzeczy, które nawet nie są oznaczone! Chciałem pomóc, a sam potrzebowałem pomocy.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaWiadomościJan Pabierowski - zasłużony dla Województwa Lubuskiego
20.05.20191 254
Społecznicy, lokalni producenci żywności i trenerzy sportowi działający na rzecz społeczności lokalnej otrzymali Odznaki Honorowe za Zasługi dla Województwa Lubuskiego. Wyróżnie...
nazwa
Smaczna Noc Muzeów
18.05.20190 385

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl