Skakanie jest tym co Kotki, Skrzaty, Jeże, a nawet Skowronki lubią najbardziej

Piątek, 02 marca 2018 o 09:25, aktualizacja Piątek, 02 marca 2018 o 09:28, autor: 0 562
 Skakanie jest tym co Kotki, Skrzaty, Jeże, a nawet Skowronki lubią najbardziej

W ramach projektu „Mówię, bo chcę. Mówię, bo mogę.” realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Autyzmem i Zespołem Aspergera „Bliżej Autyzmu”, dzieci z przedszkola „Kraina Tęczy” pojechały do Parku Trampolin Euro Jump w Lesznie.

Jest to miejsce gdzie dzieci miały okazję poczuć całe swoje ciało dzięki stymulacji układu proprioceptywnego, którego receptory zlokalizowane są w mięśniach i stawach, wspierać rozwój reakcji równoważnych, a także wymęczyć swoich opiekunów dużą dawką ruchu. To jednak nie wszystko, bo żeby wydostać się z gąszcza wielkich gąbek, do których z radością wskakiwały trzeba było głośno wołać, co stanowiło świetne ćwiczenie komunikacyjne. Po ulubionej zabawie nie mogło zabraknąć  równie ulubionego przez dzieci posiłku. Wizyta w McDonaldzie była okazją do utrwalenia zdobytych już wcześniej umiejętności komunikacyjnych oraz zachowania się przy stole.

Dotacja z Fundacji PZU to ponad 46.000zł. To, że ją otrzymaliśmy to wiele wieczorów spędzonych nad komputerem, pomysł i wiara, że jeżeli piszemy prawdę to powinno się udać. Wszyscy mogą pisać, cała Polska, a dofinansowanie otrzymuje 16-18 stowarzyszeń. Dziękujemy FUNDACJI PZU, że możemy działać, że zmieniamy świat na lepsze.  

Joanna Nowaczyk Stowarzyszenie „Bliżej Autyzmu”, Lucyna Kowalczykowska- prezes Stowarzyszenia „ Bliżej Autyzmu”, osoba pisząca projekt i koordynator projektu.

Róża Kończyk-zdjęcia.

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

nazwaPomalowali i usmażyli jajka
20.03.20180 5
Święta Wielkanocne tuż tuż a co za tym idzie coraz częściej w przestrzenni publicznej pojawiać się będą symbole tych świąt. Jednym z najważniejszych jest jajko. W Sławie po raz drugi urz...
nazwa
Kolizja na Kamiennej
19.03.201817 7285
nazwa
Wybierać mądrze
19.03.20180 67

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl