TworzymyGłos Regionu

Skakanie jest tym co Kotki, Skrzaty, Jeże, a nawet Skowronki lubią najbardziej

Piątek, 02 marca 2018 o 09:25, aktualizacja Piątek, 02 marca 2018 o 09:28, autor: 0 970
 Skakanie jest tym co Kotki, Skrzaty, Jeże, a nawet Skowronki lubią najbardziej

W ramach projektu „Mówię, bo chcę. Mówię, bo mogę.” realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Autyzmem i Zespołem Aspergera „Bliżej Autyzmu”, dzieci z przedszkola „Kraina Tęczy” pojechały do Parku Trampolin Euro Jump w Lesznie.

Jest to miejsce gdzie dzieci miały okazję poczuć całe swoje ciało dzięki stymulacji układu proprioceptywnego, którego receptory zlokalizowane są w mięśniach i stawach, wspierać rozwój reakcji równoważnych, a także wymęczyć swoich opiekunów dużą dawką ruchu. To jednak nie wszystko, bo żeby wydostać się z gąszcza wielkich gąbek, do których z radością wskakiwały trzeba było głośno wołać, co stanowiło świetne ćwiczenie komunikacyjne. Po ulubionej zabawie nie mogło zabraknąć  równie ulubionego przez dzieci posiłku. Wizyta w McDonaldzie była okazją do utrwalenia zdobytych już wcześniej umiejętności komunikacyjnych oraz zachowania się przy stole.

Dotacja z Fundacji PZU to ponad 46.000zł. To, że ją otrzymaliśmy to wiele wieczorów spędzonych nad komputerem, pomysł i wiara, że jeżeli piszemy prawdę to powinno się udać. Wszyscy mogą pisać, cała Polska, a dofinansowanie otrzymuje 16-18 stowarzyszeń. Dziękujemy FUNDACJI PZU, że możemy działać, że zmieniamy świat na lepsze.  

Joanna Nowaczyk Stowarzyszenie „Bliżej Autyzmu”, Lucyna Kowalczykowska- prezes Stowarzyszenia „ Bliżej Autyzmu”, osoba pisząca projekt i koordynator projektu.

Róża Kończyk-zdjęcia.

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaWschowaŚwiąteczne spotkanie przedszkolaków.
13.12.20180 440
12 grudnia w Niepublicznym Przedszkolu Sióstr Salezjanek we Wschowie odbyło się wyjątkowe spotkanie, w którym uczestniczyły dzieci wraz z wychowawcami ze wszystkich przedszkoli na te...
nazwa
Upamiętnili Wiec Polski
12.12.20181 967

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl