TworzymyGłos Regionu

Mikołajkowe sukcesy wschowskich szachistów

Wtorek, 12 grudnia 2017 o 13:02, aktualizacja Piątek, 15 grudnia 2017 o 09:34, autor: 1 1784
 Mikołajkowe sukcesy wschowskich szachistów

Grudzień to miesiąc wyjątkowo obfity w rozmaite imprezy sportowe dla dzieci. Dzień świętego Mikołaje stał się doskonałą okazją do organizowania zabaw, biegów czy też turniejów piłki nożnej. Nie zabrakło również atrakcji dla naszych szachistów. W okolicy przygotowano ciekawe wydarzenia, w których najmłodsi zawodnicy ze Wschowy mogli się wykazać. Na początku grudnia w Głogowie odbył się Mikołajkowy Turniej Szachowy dla dzieci do 12 lat, a w ubiegły weekend wschowscy juniorzy razem ze św. Mikołajem walczyli o swoje pierwsze kategorie szachowe we Włoszakowicach.

Turniej dla dzieci do 12 lat

Siedmioletni Igor Michalski niedawno – właśnie w Głogowie – rozegrał swój pierwszy w życiu turniej. 2 grudnia pojechał tam ponownie, by poprawić i tak świetny wynik z ubiegłego miesiąca. W turnieju dla dzieci do 12 lat zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie, wygrał aż cztery partie, zajmując drugie miejsce w swojej grupie wiekowej i szóste miejsce w ogólnej rywalizacji. Uzbierał prawie dwa razy więcej punktów niż ostatnim razem, dzielnie stawiając czoła wszystkim przeciwnikom. Postępy, jakie czyni młody Igor, nie pozostawiają wątpliwości, że już niedługo zacznie on zajmować miejsca na podium w podobnych turniejach, a nawet dużo starsi zawodnicy nie będą mogli lekceważyć tego, że ten żywiołowy chłopak siada po drugiej stronie ich szachownicy.

Mikołaj rozdaje kategorie

9 grudnia, Oliwer Pilarowski oraz Staś Przepiórkowski z klubu szachowego Hetman Wschowa udali się do Włoszakowic, by zdobyć swoje pierwsze kategorie, a tym samym poczynić pierwsze oficjalne sukcesy. Kategoria szachowa, która ma określać poziom zawodnika, zostaje przyznawana przez Polski Związek Szachowy, a jej zdobycie – oprócz motywacji do dalszej pracy – daje między innymi możliwość uczestnictwa w coraz to lepszych turniejach. Na dystansie 6 rund, Oliwer uzbierał 4 punkty, zdobywając normę na V kategorię, a Stanisław aż 5 punktów, zajmując trzecie miejsce w całym turnieju. Za ten wyczyn otrzymał IV kategorię szachową. Obaj chłopcy zapowiadają się na świetnych szachistów, dla których zdobycie kolejnych kategorii (trzeciej, drugiej i w końcu pierwszej) to jedynie kwestia czasu.

Zainteresowanie podobnymi turniejami pokazuje, że popularność szachów wśród dzieci i ich rodziców stale wzrasta. Stają się one okazją do dobrej zabawy, nie wspominając już o korzyściach, jakie królewska gra przynosi najmłodszym. Dla ciekawych – zajęcia szachowe dla dzieci odbywają się w każdy poniedziałek i piątek w Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie przy ulicy Niepodległości 1. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej klubu Hetman Wschowa.

(dk)

REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~A.
12.12.2017 16:01

Gratuluję chłopaki!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl