TworzymyGłos Regionu

Frisbee na sławskiej plaży

Sobota, 04 lipca 2020 o 16:52, autor: 0 465
 Frisbee na sławskiej plaży

Frisbee na sławskiej plaży. Dziś na nowopowstałej plaży, wczasowicze mogli wypoczywać aktywnie. Wszystko za sprawą Wild Grapes Zielona Góra oraz Frisbee Ultimate Sława - Czyli pasjonatów sportu Ultimate. Latające dyski wzbudziły zainteresowanie wielu turystów. Na specjalnie wyznaczonym boisku odbywały się mecze, a w przerwach zawodnicy uczyli przechodniów techniki rzutów i zasad. Wielu z nich czynnie włączyło się w to wydarzenie. Dzięki Dyrekcji Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku - najmłodsi otrzymali pamiątkowy dysk z logotypem Sławy. Jednak widowisko skradła Chelka, pies rasy Border Collie, która wraz z instruktorką Wiolą zaprezentowały pokaz Dog Frisbee.

Ultimate - Drużynowy sport bezkontaktowy oparty na Spirit of the Game - zasadach, dzięki którym gracze mogą w duchu fair play regulować sytuacje sporne i dbać o bezpieczeństwo na boisku. Zadaniem zawodników jest wymiana podań do momentu złapania dysku w strefie przyłożeń, wtedy zdobywa się punkt i rozgrywa kolejny. W wersji plażowej gra się 5 vs 5 na boisku o wymiarach 75 x 25 m. Turnieje i mecze można rozgrywać w wielu dywizjach, jednak w odróżnieniu od innych sportów, oryginalnie Ultimate rozwijało się głównie jako dyscyplina koedukacyjna.

(wg)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl