TworzymyGłos Regionu

STASZICJADA – Święto Patrona w I Zespole Szkół (ZDJĘCIA)

Sobota, 28 maja 2022 o 10:33, aktualizacja Niedziela, 29 maja 2022 o 12:46, autor: 1 1643
STASZICJADA – Święto Patrona w I Zespole Szkół (ZDJĘCIA)

26 maja w I ZS we Wschowie już po raz kolejny odbyła się „ Staszicjada” – wydarzenie mające na celu upamiętnienie Patrona oraz integrację społeczności uczniowskiej.

W tym roku impreza miała charakter pikniku, w trakcie którego odbywały się konkursy, gry, zabawy i konkurencje sportowe np. paintball, łowienie jabłek w wodzie, loteria balonowa. Można było postrzelać na szkolnej strzelnicy, zatańczyć belgijkę, poleżeć na kocu i pograć w Uno czy Mafię. Amatorzy sportów wysiłkowych mogli wykazać się w podnoszeniu sztangi pod okiem pani Marzeny Wierzbickiej z Taurus Gym- Fitness- Cross.

W ramach imprezy odbył się quiz o Patronie Szkoły Stanisławie Staszicu.  Quiz miał formułę teleturnieju 1 z 10, a jego organizatorzy zadbali nie tylko o wysoki poziom pytań, ale również dobrą zabawę dla uczestników i publiczności. Pierwsze  miejsce zdobyła Oliwia Knop z klasy III TEI, drugie Nikodem Ciesielski z klasy III TŻ/8 , a trzecie Filip Pytliński z klasy I LO.

W konkursie na plakat o patronie szkoły  laureatami zostali: 
Miłosz Wegiera z klasy II TEEL, Maja Trzciołek z klasy III TEI, Izabela Dłubak z klasy III TŻ oraz Jakub Matuszewski z klasy I TŻ.

W ramach rozgrywek sportowych odbyły się następujące  konkurencje:

Bieg na  Bluszczowym  Szlaku

Dziewczęta z klasy III TŻ/8:

I miejsce Sandra Bujnowska

II miejsce Wiktoria Drobińska

III miejsce Daria Mikołajczyk,

Chłopcy  
I miejsce Patryk Kolman  I LO

II miejsce Kamil Bardziński  I TEI

 III miejsce Jacek Kostrzewa klasa III LO/8

Rozgrywki w siatkówkę

I miejsce zajęła szkoła branżowa

II miejsce 3 TEI/LS

III miejsce IIILO/8

Rozgrywki w  koszykówkę

I miejsce zajęła klasa III TŻ/ III LO

II miejsce 3LO/8

III miejsce klasa IIILS/8 i III TI/8

W ramach poczęstunku uczniowie mogli się posilić zapiekankami, naleśnikami i kiełbasą z grilla przygotowanymi przez uczniów klas gastronomicznych oraz spedycyjnej  pod opieką nauczycieli. Była też wata cukrowa, popcorn i ciasto. 

Z inicjatywy organizatorów i uczniów „Staszicjady” pozostałe jedzenie zostało przekazane do lodówki społecznej przy ulicy Garbarskiej.

Pogoda nam dopisała, wszyscy z zaangażowaniem uczestniczyli  w konkurencjach, grach i zabawach.

Organizatorzy dziękują wszystkim uczniom i nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie tego wyjątkowego dla całej społeczności szkolnej dnia.

(I ZS) 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~BRAWO !!!!!!
29.05.2022 15:00

BRAWO DLA MŁODZIEŻY !!!!!. I DZIĘKI.... DZIĘKI ZA ZMIANĘ TEJ CZOŁWKI ze zmianą upolitycznionej straży na MŁODZIEŻ !!!!!!. BRAWO MŁODZIEŻ !!!!!!.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl