TworzymyGłos Regionu

Jak zaplanować wyjątkowe przyjęcie urodzinowe?

Czwartek, 12 maja 2022 o 22:35, aktualizacja Wtorek, 17 maja 2022 o 11:37, autor: 0 179
Jak zaplanować wyjątkowe przyjęcie urodzinowe?

Urodziny są świetną okazją do zorganizowania spotkania w większym gronie, które umiejętnie zaplanowane, zapadnie w pamięć na długie lata. Na każdym etapie przygotowań ważne jest, by oprócz własnych preferencji kierować się również upodobaniami gości, co zwiększy prawdopodobieństwo fantastycznie spędzonego czasu.

Jak zorganizować urodziny – planowanie

Niezależnie od tego, czy impreza odbędzie się w domu, czy w wynajętym lokalu planowanie będzie wyglądało podobnie. Spisanie poszczególnych elementów ułatwi systematyczne ich realizowanie i zapewni, że o niczym nie zapomnimy. Jak zorganizować urodziny – plan działania:

  • wybór daty;
  • ustalenie listy gości i dobór odpowiedniego wielkością lokalu;
  • rozesłanie zaproszeń;
  • przygotowanie menu z uwzględnieniem potraw wegetariańskich, czy wegańskich (preferencje gości);
  • zadbanie o dekoracje lokalu, biorąc pod uwagę ewentualny motyw przewodni;
  • zapewnienie oprawy muzycznej;
  • potencjalnie – prezenty na do widzenia;

Jeśli chcemy, żeby organizowana przez nas impreza kierowała się motywem przewodnim, dobrze jest dostosować do niego również design kartek z zaproszeniem, które warto rozesłać sporo wcześniej, żeby każdy z ewentualnych gości zdążył się przygotować.

Jak zorganizować urodziny – pomysły

Ustalenie motywu przewodniego to zabawny dodatek, dzięki któremu urozmaicamy nie tylko samą imprezę, ale również okres przygotowań. Ubiór, dekoracje, rodzaj drinków czy muzyki zachowujące ten sam charakter to wartość dodana do smacznego menu i znakomitego towarzystwa. Na motyw przewodni dobrze jest wybrać coś przełamującego schematy jak cofnięcie się o 100 lat, styl Bollywood, motywy science-fiction, czy postaci z komiksów.

Prezenty – na do widzenia, to kolejny pomysł jak zorganizować urodziny, żeby były atrakcyjną imprezą godną zapamiętania. Dzięki niewielkim upominkom goście poczują się docenieni, a podarowany im gadżet prawdopodobnie będzie cieszył ich oczy przez długi czas. W zależności od tego, jakich gości zaprosiliśmy i jaki wybraliśmy motyw, dobrze jest dopasować również pożegnalne upominki. Rynek prezentów jest bardzo nasycony, więc zakup nie powinien sprawić trudności.

Jeśli zdecydujemy się na własnoręczne wykonanie prezentów dla gości, możemy posiłkować się stronami DIY w internecie, których jest bardzo dużo. Sposoby  wykonania konkretnych gadżetów w formie instrukcji zdjęciowej czy filmowej pomogą w wyselekcjonowaniu odpowiedniego dla naszych umiejętności i ilości wolnego czasu gadżetu. Prezenty pożegnalne handmade, w których wykonanie wkładamy serce, to sposób na sympatyczne podziękowanie gościom za przybycie.

Jak zorganizować urodziny – podsumowanie

Jedni lubią siedzieć przy stole i pić drinki, inni wolą spędzić imprezę na parkiecie, ale wszyscy, otwierając zaproszenie na urodziny, liczą na wybornie spędzony czas w doborowym towarzystwie. Podpowiadamy więc jak zorganizować urodziny i zapewnić niezapomniane chwile na szalonej zabawie wszystkim uczestnikom. Wystarczy poświęcić trochę wolnego czasu i włożyć serce w planowanie i przygotowania, a potem pozostaje już tylko czekać na gości.

 

REKLAMA

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl