TworzymyGłos Regionu

Styl eklektyczny – jak zaaranżować apartament?

Wtorek, 10 maja 2022 o 11:20, autor: 0 273
Styl eklektyczny – jak zaaranżować apartament?

Każdy z nas marzy o swoim własnym, urządzonym niepowtarzalnie mieszkaniu, które idealnie będzie oddawało jego indywidualny styl i spełniało wszelkie potrzeby, a w szczególności komfort i funkcjonalność. Kiedy już zainwestujesz w mieszkanie na rynku pierwotnym Warszawa, bądź wynajmiesz po raz pierwszy swój własny kącik, przychodzi czas na podjęcie szeregu ważnych decyzji. Jedną z nim jest oczywiście ta, w jakim stylu chcesz urządzić swoje mieszkanie. Czy będzie to Twój własny gust, czy może zdecydujesz się na urządzenie Twojego mieszkania w istniejącym już stylu? Decydując się na drugi z wariantów, nie zapomnij o istnieniu czegoś takiego jak styl eklektyczny. Koniecznie weź go pod uwagę. Jeśli zależy Ci na tym, aby w Twoim mieszkaniu panowała różnorodność, to definitywnie będzie to strzał w dziesiątkę. Jest to możliwe dzięki umiejętnie połączonym formom, stylom, czy też imponującej palecie kolorystycznej. Nie ma tu miejsca ani dla nudy ani dla monotonności. To artystyczny nieład wiedzie tu prym! Pamiętaj jednak, że wszystkie decyzje muszą być naprawdę dobrze przemyślanie, aby mieszkanie nie sprawiało wrażenia chaotycznego.

Dla kogo styl eklektyczny będzie idealny?

Styl ten ma naprawdę wiele zalet, dzięki temu jest wybierany przez mnóstwo osób, a styl większości z nich jest do siebie naprawdę niepodobny. Toteż sprawia, że nie jest on stworzony dla jednej, konkretnej grupy osób, a może jedynie dla wszystkich, których kusi eksperymentowanie z wystrojem wnętrza swojego mieszkania. Prawdopodobnie żaden inny z szeregu istniejących stylów nie będzie do tego stworzony tak bardzo, jak właśnie jest eklektyczny. Oprócz tego, równie dobrym wyborem będzie dla osób, które nie znoszą nudy w przestrzeni swojego mieszkania. W tym przypadku, jeśli będą odczuwali potrzebę zmian, mogą postawić tylko na jeden element, dzięki któremu pomieszczenia będą wyglądać w zupełnie inny, niepowtarzalny sposób, który z pewnością zachwyci wszystkich mieszkańców. Gotowa forma, ustalona z góry nie jest dla Ciebie? W takim  przypadku również radzę postawić na styl eklektyczny, tutaj nie ma miejsca na nudne schematy!

Co warto wiedzieć o stylu eklektycznym?

Styl eklektyczny posiada swoje unikalne, podstawowe zasady, bez których w tym przypadku ani rusz. Jeśli chodzi o kolorystykę, wybór jest nieograniczony, istotnym jest, aby były do siebie odpowiednio dobranie, tym samym, nie wprowadzały do mieszkania chaosu. Tak samo jest w kwestii materiałów, najlepiej jednak wybrać jeden przewodni i dostosować do niego resztę. Wzory również są nieograniczone, ważne tylko by były one spójne z resztą wystroju. Fantastycznym pomysłem jest połączenie ze sobą cegły i drewna, co często wykorzystuje się w stylu loftowym. Oprócz tego, ciekawie sprawdzić się może połączenie ze sobą dodatków w stylu glamour ze stylem boho. Efekt z pewnością będzie oryginalny!

A co z dodatkami?

Styl eklektyczny to połączeniu wielu innych stylów, dlatego też w przypadku oświetlenie rządzą tutaj kontrasty. Wybierasz dodatki w stylu minimalistycznym? Dobrym wyborem może być oświetlenie w stylu glamour. A może Twój azyl jest połączeniem stylów loftowego i boho? Co powiesz wtedy na oświetlenie w stylu klasycznym? Przechodząc do samych dodatków, nie zapomnij o dywanach! Mogą być one świetne dla otoczenia, nadadzą mu przede wszystkim ciepła. Warto aby wybrać te miękkie, puchate, w różnorodnego rodzaju wzory, czy to te geometryczny, czy może jednak antyczne. A co powiesz na metalowe półki? Ewidentnie będą świetnym elementem wystroju, będziesz mógł poustawiać na nich przeróżne, kolorowe i jak najbardziej fikuśne elementy wystroju.

REKLAMA

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl