TworzymyGłos Regionu

Rozpoczyna się przebudowa odcinka drogi powiatowej Stare Strącze - Lipinki

Wtorek, 18 stycznia 2022 o 09:01, aktualizacja Wtorek, 18 stycznia 2022 o 10:32, autor: 5 1708

Wraz z Wicestarostą Waldemarem Starostą podpisaliśmy umowę z wykonawcą zadania firmą COLAS Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Palędzie. Koszt wykonania dokumentacji i robót wyniesie 6 455 026,31 zł, z czego 3 000 000,00 zł to wartość dofinansowania z Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze. Pozostała część zgodnie z Porozumieniem Inwestycyjnym pochodzi ze wsparcia Gminy Sława i budżetu Powiatu - informuje Starosta Wschowski Andrzej Bielawski.

Inwestycja ma powstać w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Zakres prac na odcinku drogi powiatowej nr 1017F od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 319 w Starym Strączu do byłego przejazdu kolejowego w kierunku miejscowości Lipinki obejmuje m.in. przebudowę istniejącej jezdni i chodników, przebudowę istniejącego skrzyżowania z drogą gminną, zjazdów, rowów i przepustów melioracyjnych, przebudowę kanalizacji deszczowej, budowę urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego, humusowanie i obsianie trawą terenów i pasów zieleni. Wykonawca zrealizuje zadanie w terminie 17 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Poprawa bezpieczeństwa, dostępności i stanu technicznego infrastruktury drogowej na terenie Powiatu Wschowskie to dla nas priorytet – mówi Starosta Wschowski Andrzej Bielawski.

Dziękujemy Wicemarszałkowi Województwa Lubuskiego Panu Stanisławowi Tomczyszynowi oraz Dyrektorowi Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich Panu Arkadiuszowi Dąbrowskiemu za wsparcie kolejnej inwestycji w naszym Powiecie - dodaje Wicestarosta Wschowski Waldemar Starosta.

(Starostwo Powiatowe we Wschowie)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (5)

avatar

avatar
~Do autorów
18.01.2022 10:08

A kto pokrywa wkład własny, powiat czy Gmina Sława? i kto dorzuca brakujące pół miliona, bo jeszcze rok temu starosta informował, że inwestycja ma kosztować niecałe 6 milionów?

avatar
~MAREK
18.01.2022 17:29

i znowu ta sława

avatar
~widz
18.01.2022 23:08

A kiedy taki model finansowania Pan Waldemar Starosta zastosuje na drodze powiatowej w Łupicy. Do tej pory jest bardzo aktywny ale na południu Gminy Sława.

avatar
~POWTÓRKA+
21.01.2022 13:09

Panowie jak długo będziecie nam udowadniać, że potraficie coś tam cos tam podpisywać ????. Co chcecie nam przez to udowodnić ????.

avatar
~xxx
22.01.2022 19:42

Panie Starosto kiedy rozpocznie się przebudowa drogi powiatowej wraz z chodnikiem w Lginiu

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl