TworzymyGłos Regionu

Upamiętnią ofiary niemieckiego terroru

Poniedziałek, 17 stycznia 2022 o 10:31, autor: 0 795
Upamiętnią ofiary niemieckiego terroru

Za tydzień spod sławskiego magistratu wyruszy Marsz Pamięci. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w żywej lekcji historii. Uczestnicy marszu upamiętnią więźniarki, ofiary filii niemieckiego obozu Gross-Rosen, które w czasie II Wojny Światowej mieściły się nieopodal Sławy. Oto zaproszenie od organizatora Marka Grzelki:

"Halo Sława i okolice!

Czujecie Państwo nadal potrzebę upamiętnienia ofiar filii obozu Gross-Rosen pod Sławą i marszu śmierci ze stycznia 1945 roku?
Rok temu spotkaliśmy się na niedługim marszu ze Sławy do Spokojnej pod pomnik w lesie upamiętniającym śmierć 20 dziewczyn z marszu ze Schlesiersee do Volar. I zaznaczaliście, że chętnie po raz drugi uczcicie pamięć ofiar w taki właśnie sposób. W tym roku chciałbym Was zaprosić na równie krótki marsz: ze Sławy na teren byłego folwarku, gdzie dziś stoi obelisk upamiętniający ofiary nazistowskiego terroru.
Na taką formę upamiętnienia niewyobrażalnie przerażających czasów zapraszam Was w nadchodzącą sobotę - 22 stycznia.
Spotykamy się o godz. 10:00 przy Urzędzie Miejskim w Sławie, ul. Pobożnego 10, skąd pójdziemy na miejsce dawnego obozu.
Nasz marsz i powrót powinien zając około dwóch - trzech godzin.
Dziękuję za wsparcie w realizacji tego pomysłu Tomkowi
Krzymińskiemu, dyrektorowi SCKiW Sława, który do tej idei zapalił się już po chwilowej rozmowie i zadba o to, by ta informacja dotarła do mieszkańców w jak najszerszym zakresie.
Zapraszam również nowosolan, którzy tę straszną historię znają, ale nie mieli dotychczas okazji zobaczyć, jak wygląda teren po dawnym obozie pod Sławą."
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl