TworzymyGłos Regionu

Patriotycznie i świątecznie - występy chóru Kantylena

Poniedziałek, 10 stycznia 2022 o 22:25, autor: 2 1095

11 listopada 2021 chór Kantylena działający przy Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie był zaproszony do Święciechowy by uczcić rocznicę Odzyskania Niepodległości.

Wykonaliśmy dwie pieśni wojskowo-patriotyczne: "Oj dziewczyno, oj niebogo" oraz "My pierwsza brygada".

Wykonanie w/w pieśni spodobały się nie tylko organizatorom, zostaliśmy zauważeni przez innych wykonawców i otrzymaliśmy zaproszenie na Przegląd Kolęd do miejscowości Lipno k. Leszna.

Przegląd kolęd odbył się 9 stycznia 2022 r., a Wschowę reprezentowały: chór kresowy "Lutnia" z Siedlnicy oraz chór "Kantylena" Uniwersytetu Trzeciego Wieku działający przy Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie. Każdy chór zaprezentował od 2 do 4 kolęd. "Kantylena" wykonała kolędy pt. "Bracia patrzcie jeno", "Narodził się", "Dziecino słodka czemu drżysz", natomiast chór "Lutnia" wykonał pięknie współczesną kolędę Zbigniewa Preisnera pt. "Kolęda dla nieobecnych", były łzy wzruszenia.

Organizatorzy przeglądu zapewnili kawę i ciasto oraz wspólny ciepły obiad. Repertuar był bardzo zróżnicowany, kolędy nie powtarzały się.

Zespół "Kantylena" przygotowywał do występów dyrygent Łukasz Hilarski.

Pragnę przytoczyć aforyzm Goethego: "Gdzie słyszysz śpiew, tam śmiało wstąp, tam dobre serca mają, bo wierzaj mi, że ludzi źli, ci nigdy nie śpiewają".

Gdyby ktoś miał chęć wspólnego śpiewania, zapraszamy na próby do Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie.

Chciałbym jeszcze zaznaczyć, że najstarszy uczestnik chóru "Kantylena" ukończył 83 lata. Szacunek dla Pań, które przyjeżdżają na próby z miejscowości Przyczyna Górna, nie zważając na warunki atmosferyczne. Przyjeżdżają z pasji do śpiewania.

Z poważaniem,

Chórzysta chóru "Kantylena"

Tadeusz Kołosionek

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Wioletta
11.01.2022 11:58

Brawo, po prostu brawo dla Państwa.

avatar
~Malutkie pytanie?
11.01.2022 12:14

Co to znaczy " patriotycznie i świątecznie ?. Czy nie może być po prostu normalnie --- N O R M A L N I E i radośnie !!!!!!!-?. W tym kraju , albo coś jest patriotyczne , albo narodowe !!!!-?, takie sztuczne nabijanie rangi czegoś czym nie jest !!!!!.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl