TworzymyGłos Regionu

Wschowscy kryminalni zatrzymali włamywaczy

Poniedziałek, 10 stycznia 2022 o 09:53, autor: 1 1395
Wschowscy kryminalni zatrzymali włamywaczy

W miniony weekend (8 stycznia) do policyjnego aresztu trafiło trzech mężczyzn, którzy na koncie mieli kradzieże z włamaniem do kontenera magazynowego jednego ze wschowskich marketów. Łupem sprawców padły palety piwa, artykułu spożywcze i napoje. Dzięki skutecznym działaniom kryminalnych mężczyźni zostali ustaleni i zatrzymani. Cała trójka usłyszała już zarzuty, do których przyznała się. Część skradzionego towaru udało się odzyskać.

Do pierwszego zdarzenia doszło nocą w nowy rok (1/2 stycznia). Dyżurny wschowskiej policji został powiadomiony przez pracownicę sklepu o włamaniu i kradzieży dużej ilości piwa. Skierowany na miejsce patrol policji potwierdził włamanie do kontenera magazynowego. Przybyła na miejsce grupa obsługująca zdarzenie wraz z technikiem kryminalistyki zabezpieczyła ślady i wykonała czynności. Niespełna dobę później doszło do kolejnego włamania do tego samego supermarketu. Tym razem z pomieszczeń należących do sklepu zniknęły w dużych ilościach napoje, artykuły spożywcze, ręczniki papierowe.

Zabezpieczone na miejscu zdarzenia ślady oraz intensywne działania wschowskich kryminalnych doprowadziły do zatrzymania (8 stycznia) trzech osób mających ścisły związek z tymi zdarzeniami. Zebrany w sprawach materiał dowodowy nie budził wątpliwości co do sprawstwa trzech mieszkańców powiatu wschowskiego w wieku 24,33 i 42 lat. Mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów. Część skradzionego towaru udało się policjantom odzyskać.

 

komisarz Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Greq
10.01.2022 23:15

Łapy takim poucinać!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl