TworzymyGłos Regionu

Spotkanie w sprawie wejścia w życie ustawy o Ochotniczych Strażach Pożarnych

Piątek, 07 stycznia 2022 o 10:50, autor: 0 1290
Spotkanie w sprawie wejścia w życie ustawy o Ochotniczych Strażach Pożarnych

W dniu 4 stycznia 2021 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Wschowie odbyło się spotkanie w sprawie omówienia zapisów Ustawy z dnia 17 grudnia 2021 roku o Ochotniczych Strażach Pożarnych, która weszła w życie z dniem 1 stycznia 2022 roku.

Podczas spotkania omówiono kwestie, które zostały przekazane podczas wideokonferencji w dniu 30 grudnia 2021 roku przeprowadzonej przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej pod przewodnictwem nadbryg. Andrzeja Bartkowiaka Komendanta Głównego PSP. Podczas wideokonferencji Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej przekazał informację o trwających pracach nad aktami wykonawczymi do ustawy o Ochotniczych Strażach Pożarnych. 

Podczas spotkania omówiono zapisy zawarte w powyższej ustawie oraz zwrócono uwagę na szereg informacji, które są korzystne dla strażaków ratowników OSP. Skupiono się w szczególności na sprawach związanych z świadczeniem ratowniczym, które przysługuje strażakom ratownikom OSP po spełnieniu określonych kryteriów. W trakcie spotkania wywiązała się bardzo merytoryczna dyskusja mająca na celu podjęcie wspólnych działań oraz deklaracje wzajemnego wsparcia w zakresie sprawnej obsługi składanych wniosków.

W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście: Pani Jolanta Wielgus – Burmistrz Miasta i Gminy Szlichtyngowa, Pan Cezary Sadrakuła – Burmistrz Sławy oraz pracownicy zajmujący się sprawami ochrony przeciwpożarowej i Komendanci Gminni Ochrony Przeciwpożarowej z terenu powiatu wschowskiego.

(KP PSP we Wschowie)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl