TworzymyGłos Regionu

Strażacy zakupili sprzęt do mycia i dezynfekcji (ZDJĘCIA)

Wtorek, 04 stycznia 2022 o 13:59, autor: 0 881
Strażacy zakupili sprzęt do mycia i dezynfekcji (ZDJĘCIA)

Przy wsparciu finansowym gmin Wschowa, Sława i Szlichtyngowa zakupiono urządzenie do mycia i dezynfekcji MEIKO TopClean M. Warty blisko 60 tys. zł sprzęt będzie na wyposażeniu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Wschowie.

KP PSP Wschowa:

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej we Wschowie zakupiła urządzenie do mycia i dezynfekcji MEIKO TopClean M. W skład zestawu wchodzi urządzenie bazowe, moduł GIO system odwróconej osmozy, wkład na maski oraz aparaty oddechowe i drobne elementy, środki myjąco-dezynfekujące i nabłyszczające.

Urządzenie jest przeznaczone do czyszczenia i dezynfekcji środków ochrony indywidualnej, w tym w szczególności do sprzętu ochrony układu oddechowego (OUO), w skład którego wchodzą aparaty powietrzne oraz maski i osprzęt.

Zakupione urządzenie jest sprzętem bardzo wysokiej jakości, co przełoży się przede wszystkim na profesjonalne czyszczenie i dezynfekcję urządzeń do ochrony dróg oddechowych, innowacyjny proces roboczy w warsztacie konserwacji sprzętu OUO, zoptymalizowane procesy robocze, niezawodną higienę i znacznie krótszy czas przygotowania oraz oszczędne zużycie wody.

Funkcjonariusze z tutejszej Komendy oraz druhowie z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu wschowskiego będą mogli korzystać z obsługi polegającej na przygotowaniu oraz dezynfekcji przedmiotowego sprzętu, który jest używany m.in. podczas pożarów i innych zdarzeniach, gdzie występują substancje niebezpieczne dla życia i zdrowia.

Wartość zakupionego urządzenia wyniosła 58.802,50 zł. Środki na zakup urządzenia pochodziły z Funduszu przeciwdziałania COVID19 na rok 2021 oraz ze wsparcia finansowego otrzymanego od Urzędu Miasta i Gminy w Szlichtyngowej, Urzędu Miejskiego w Sławie oraz Urzędu Miasta i Gminy we Wschowie.

Tutejsza Komenda pragnie podziękować Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wlkp. oraz Pani Burmistrz UMiG Szlichtyngowa, Panu Burmistrzowi UM Sława oraz Burmistrzowi UMiG Wschowa za udzielone wsparcie i otrzymane środki finansowe.

Źródło: KP PSP we Wschowie

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl