TworzymyGłos Regionu

Mateusz Mikołajczak zagrał przed wschowską publicznością.

Koncert Noworoczny (RELACJA)

Poniedziałek, 03 stycznia 2022 o 12:43, aktualizacja Poniedziałek, 03 stycznia 2022 o 14:42, autor: 3 2322
Mateusz Mikołajczak zagrał przed wschowską publicznością.

Dziś (2 stycznia) w sali widowiskowej Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie odbył się Koncert Noworoczny. Zgromadzona publiczność wysłuchała godzinnego fortepianowego popisu wschowianina - Mateusza Mikołajczaka.

W repertuarze Koncertu Noworocznego we Wschowie znalazły się następujące utwory:

- F.Liszt - Sonet 104 Petrarki z Cyklu Lata Pielgrzymstwa

- W.A.Mozart - Sonata fortepianowa F dur KV332

- F.Liszt - Walc Mefisto

- S.Prokofiev - Sonata Fortepianowa nr 8 B dur z cyklu trzech sonat wojennych.

Wydarzenie poprowadził Piotr Kokorniak i Daniel Kmieciak z Centrum Kultury i Rekreacji. Zapraszamy do obejrzenia fragmentu.

Mateusz Mikołajczak (urodzony 19 września 1997 roku we Wschowie) - polski pianista, uważany za jednego z najbardziej obiecujących polskich muzyków klasycznych młodego pokolenia. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w Państwowej Szkole Muzycznej we Wschowie pod opieką Pani Joanny Łopusiewicz-Samelczak.

Jest laureat czołowych nagród na wielu międzynarodowych i krajowych konkursach i festiwalach muzycznych. Do jego ostatnich osiągnięć należy 3 nagroda podczas Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego w Busan, Korea Południowa.

Młody artysta występował w najbardziej prestiżowych salach koncertowych w Polsce m.in. w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu, Filharmonii Narodowej w Warszawie, Muzeum Chopina w Warszawie, Dworze Chopina w Żelazowej Woli, Dworze Chopina w Dusznikach Zdroju, a także w Londynie, Tblisi, Berlinie, Budapeszczcie czy Wiesbaden.

Mateusz Mikołajczak wielokrotnie uczestniczył w międzynarodowych kursach mistrzowskich, gdzie pracował z wieloma wybitnymi artystami m.in Stanislavem Ioudenitchem, Philippe Giusiano, Mananą Gotsiridze, Orlą McDonagh czy Mokhailem Voskresieńskim.

Od 2017 roku artysta został objęty programem promocji młodych talentów przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina w Warszawie.

W 2021 roku otrzymał zaproszenie od dyrektora artystycznego - Piotra Palecznego - na prestiżowe Międzynarodowe Kursy Mistrzowskie podczas Festiwalu Chopinowskiego w Dusznikach Zdroju.

Mateusz rozpoczął naukę gry na fortepianie w wieku 6 lat. Ukończył studia licencjackie w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, w klasie fortepianu prof. Grzegorza Kurzyńskiego i prof. Heleny Furmanowicz-Kurzyńskiej. Od września 2021 roku Mateusz rozpoczął studia w elitarnej Reina Sofia School of Music w Madrycie, w klasie fortepianu światowej sławy pianistów - Milany Chernyavskiej, Claudio Martineza-Mehnera oraz Denisa Losseva.

Źródło: CKiR we Wschowie

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~Ona
03.01.2022 09:38

Koncert był wspaniały poruszający

avatar
~On
03.01.2022 10:24

Zaskakująco dużo ludzi przyszło !

avatar
~Maria
03.01.2022 14:04

Gratulacje, zdolny pianista.!. Szczególne gratulacje dla Rodziców p. Mateusza, za odkrycie talentu i pielęgnowanie pasji, bo po obu stronach na pewno były chwile radosne i zarazem trudne jak to w życiu. Jeszcze raz szczere gratulacje.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl