TworzymyGłos Regionu

Skąd ten zapach? Co warto wiedzieć o piramidzie zapachowej...

Sobota, 09 października 2021 o 22:05, autor: 0 155
Skąd ten zapach? Co warto wiedzieć o piramidzie zapachowej...

Co sprawia, że perfumy pachną tak intensywnie i głęboko? Czy sekret tkwi w tym, co nazywa się piramida zapachowa? Sprawdziliśmy dla ciebie najważniejsze informacje na ten temat.

Czym jest piramida zapachowa? 

Piramida zapachowa to kompozycja perfum składająca się z trzech elementów nazywanych wymiennie nutami bądź akordami. Możesz je wyczuć zaraz po użyciu wybranego zapachu bądź kilka godzin po. W dobrej perfumerii obsługa może zapytać cię o ulubione zapachy, by poznać twoje upodobania i dzięki temu wybrać najlepszy zapach dla ciebie. Piramida zapachowa perfum daje możliwość idealnego doboru produktu dla ciebie. Większość perfum opiera się właśnie na takiej piramidzie.

Nuta głowy, czyli istota zapachu perfum

Pierwszą nutą, którą czujesz, gdy rozpylisz zapach perfum na skórze, jest nuta głowy. Te składniki są określane jako najbardziej lotne i świeże. To właśnie je czujesz przy pierwszym kontakcie z perfumami. Składa się najczęściej z zapachów kwiatowych oraz cytrusowych, ale w nucie głowy możesz wyczuć również ziołowe czy liściaste nuty zapachowe. Choć jej zapach trwa zaledwie chwilę, to właśnie ona sprawia, że wybierasz te, a nie inne perfumy.

Nuta serca istotą zapachu

Przejdźmy teraz do środka zapachu, gdzie pojawia się nuta serca. Jest ona niezwykle trwała i na skórze będzie wyczuwalna nawet kilka godzin. Nuta środkowa zapewnia podtrzymanie zapachu. Nuty środkowe to cięższe akordy zapachowe. Wyczujesz tu akordy korzenne - pieprz, goździki oraz cynamon lub akordy drzewne. Czasem zaś możesz spotkać się nawet z zapachem owoców (brzoskwinia, jabłko, truskawka) czy kwiatów (róża, jaśmin).

Nuty zapachowe bazy - ostatni akord piramidy zapachowej

Nuta bazy znajduje się na dole piramidy. To podstawa perfum, dzięki którym mogą one na dłużej pozostać na twojej skórze. Wiele kompozycji zapachowych nie utrzymałoby się bez niej. Nuta bazy opiera się zapachach takich, jak: wanilia, kakao czy brązowy cukier. Na dole piramidy zapachowej można również wyczuć aromaty drzewne - cedr, paczulę oraz drzewo sandałowe. Znawcy wyczują w tej nucie również aromat piżma czy żywicy.

Nowa jakość robienia zakupów w perfumerii

Piramidy zapachowe i ich znajomość pozwolą ci na inne zakupy niż do tej pory. Zamiast od razu kupować flakon znanych perfum, możesz zamówić do domu próbki produktów, w których poszukasz nutę głowy czy wyczujesz coś, co nazywa się nuta głębi. Dzięki zdobytej wiedzy dany zapach nie będzie tylko kolejnym opakowaniem perfum, ale wyborem rasowego perfumiarza. Daj sobie czas i dobierz najlepsze zapachy, których niezwykle intensywne akordy zostaną z tobą na długi czas. Sprawdź na przykład próbki perfum męskich w przetestujperfumy.pl

REKLAMA

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl