TworzymyGłos Regionu

Wojewoda wręczył promesę na zakup samochodu dla OSP Osowa Sień

Poniedziałek, 24 maja 2021 o 18:18, autor: 0 1193
Wojewoda wręczył promesę na zakup samochodu dla OSP Osowa Sień

Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej z Osowej Sieni - Pan Krzysztof Michalewicz odebrał z rąk Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka promesę na zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego.

- W 2019 roku udało nam się zdobyć środki i zakupiliśmy nowe samochody dla Ochotniczych Straży Pożarnych we Wschowie i Konradowie. Teraz możemy cieszyć się z kolejnej informacji o dofinansowaniu zakupu następnego samochodu, tym razem dla OSP Osowa Sień. Dzięki takim działaniom strażacy ochotnicy, którzy dbają o nasze bezpieczeństwo, mogą dysponować nowoczesnym sprzętem. To z jednej strony poprawia jakość wykonywanych przez nich działań, ale co dla mnie ważniejsze zapewnia im bezpieczeństwo -mówił burmistrz Konrad Antkowiak.

Przypomnijmy, że w 2021 r. do jednostek OSP w całej Polsce trafi 314 samochodów ratowniczo-gaśniczych o łącznej wartości ok. 244 mln zł. Do Ochotniczej Straży Pożarnej z Osowej Sieni trafi średni samochód ratowniczo-gaśniczy.

W ostatnim czasie radni Rady Miejskiej podjęli uchwałę o zmianach w budżecie, w ramach której zabezpieczono 200 tysięcy złotych na zakup nowego pojazdu. Koszt jednego wozu to około 800 tys zł. 

Zakupy samochodów zostaną zrealizowane przez jednostki OSP przy dofinansowaniu:

- NFOŚiGW / WFOŚiGW – 60,7 mln zł,
- dotacji KSRG – 44,9 mln zł,
- dotacji MSWiA – 19,6 mln zł,
- środków pochodzących z odpisów z firm ubezpieczeniowych – 14,5 mln zł.

Zestawienie jednostek OSP i samochodów z dofinansowaniem w 2021 r.

Źródło/foto: fb.com/KonradAntkowiak, gov.pl, UMiG Wschowa.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl