TworzymyGłos Regionu

Nie dajmy się nabrać oszustom!

Bądźmy czujni!

Czwartek, 13 maja 2021 o 13:21, autor: 0 843
Nie dajmy się nabrać oszustom!

Kreatywność i błyskotliwość oszustów nie zna granic. Apelujemy o maksymalną czujność i ostrożność oraz stosowanie zasady ograniczonego zaufania. Zanim podejmiemy decyzje związane z naszymi oszczędnościami, sprawdźmy osobę zwracającą się do nas o pomoc dzwoniąc pod nr 47 79 43 211. Pamiętajmy, że policjant nie będzie żądał od nas pieniędzy w celu prowadzenia czynności policyjnych.

Stosowane przez złodziei metody wzbogacenia się cudzym kosztem stanowią już szeroki wachlarz, który z dnia na dzień rozwija się o kolejne innowacyjne pomysły. Przykładów jest mnóstwo, dlatego też zanim podejmiemy decyzję mającą związek z naszymi finansami, które niekiedy stanowią oszczędności naszego życia sprawdźmy informacje, które przekazała nam osoba kontaktująca się z nami. Nie podejmujmy szybkich i pochopnych decyzji.

Pamiętajmy, że policjant nie będzie żądał od nas pieniędzy w celu prowadzenia czynności policyjnych.

Z pewnością w takich przypadkach będzie się kontaktował osobiście, a nie telefonicznie.

W przypadku obaw i podejrzeń co do próby dokonania oszustwa, należy niezwłocznie powiadomić o tym Policję. 

Pamiętajmy, aby o takich sytuacjach, zdarzeniach rozmawiać z najbliższymi, a zwłaszcza z seniorami, którzy stanowią najlepszą pożywkę dla złodziei, którzy wykorzystują ich łatwowierność i naiwność. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny.

Apelujemy również do pracowników banków, aby przeprowadzili dłuższą rozmowę z osobami starszymi zgłaszającymi się do punktów kasowych celem wypłaty dużej sumy pieniędzy. Niekiedy taka rozmowa mogłaby uchronić oszczędności seniorów.

(KPP Wschowa)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl