TworzymyGłos Regionu

Uroczystości 3-go Maja we Wschowie [ZDJĘCIA]

Poniedziałek, 03 maja 2021 o 14:22, aktualizacja Poniedziałek, 03 maja 2021 o 14:38, autor: 5 1091
Uroczystości 3-go Maja we Wschowie [ZDJĘCIA]

Dzisiaj w 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go Maja Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa Konrad Antkowiak wraz z zastępcami oraz przedstawicielami Rady Miejskiej, na czele z Przewodniczącą Hanną  Knaflewską – Walkowiak uczcił pamięć wielkich Polaków, którzy podjęli się trudu przygotowania reform, mających na celu uratowanie podupadającej Rzeczpospolitej.

Tuż przed południem złożyli kwiaty pod  pomnikiem przy ulicy Łaziennej, a następnie uczestniczyli we Mszy Świętej w intencji Ojczyzny, sprawowanej przez księdza dziekana Dariusza Ludwikowskiego we wschowskiej farze.

Po Mszy wraz z przedstawicielami Starostwa Powiatowego złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą setną rocznicę odzyskania Niepodległości przy cmentarzu parafialnym. 

Konstytucja 3-go Maja jako pierwsza w Europie, a druga na świecie  ustawa zasadnicza miała na celu zmianę oblicza ówczesnej Rzeczpospolitej. Intencją ustawodawców były głębokie reformy kraju,  który u schyłku XVIII w. był w głębokiej zapaści gospodarczej i  politycznej. Zapisy polskiej konstytucji były nowatorskim podejściem do  funkcjonowania państwa. Niestety jak wiemy z kart historii, nasz kraj nie miał szans przeprowadzić reform, ulegając w kilku następnych latach kolejnym rozbiorom i ostatecznie znikając na 123 lata z mapy świata.  

- Naszym zadaniem jest przekazywanie historii młodym pokoleniom i dbałość  o pamięć o tych, dla których Ojczyzna zawsze była najważniejsza – mówił Burmistrz.

(UMiG Wschowa)

REKLAMA

Komentarze (5)

avatar

avatar
~WSCHOWA
03.05.2021 16:51

I DWIE POLSKI..............@

avatar
~Do Wschowa
03.05.2021 21:20

Akurat chyba nie, burmistrz także wziął udział w uroczystościach organizowanych przez stowarzyszenie piłsudczyków

avatar
~PYTEK
03.05.2021 20:36

SZANOWNY PANIE BURMISTRZU, SZANOWNA PANI PRZEWODNICZĄCA Rady Miejskiej dlaczego WASZEJ DELEGACJI - TAK DONIOSŁEJ i SZCZYTNEJ Dla Naszego Miasta nie zaszczyciła "Grupa rekonstrukcyjna p. Jan P. z HZZ" ???, - czym to jest spowodowane, że ta "Grupa" zawsze jest przy p. pośle Ascie, a nie ma jej jak WYSTĘPUJE DELEGACJA Naszego Miasta ???. Czyżby takie "Grupy rekonstrukcyjne" był tylko własnością jednej "słusznej" partii w naszym mieście - powiecie ????. Co na to ich STATUT jako organizacji rekonstrukcyjnej ????. Jakoś tak to wygląda NIEPATRYIOTYCZNIE i Statutowo !!!!!.

avatar
~Urszula Chudak
04.05.2021 11:37

Dla uważnych obserwatorów życia publicznego naszej gminy i powiatu jest jasne, że między tymi samorządami, chemii nie ma. Wczorajsze obchody są tego kolejnym dowodem. Myślę, że nasi mieszkańcy byliby wdzięczni np. redakcji, gdyby spróbowała wyjaśnić ten problem. Z grubsza się domyślamy, ale byłoby jednak dobrze, gdyby szefowie tych samorządów przypomnieli sobie, że nie jest to ich prywatna firma - przenoszenie dużej polityki na nasz wschowski grunt, absolutnie nam mieszkańcom a Waszym pracodawcom, wcale się nie podoba. Bardzo nie podoba! Ale czy oni się tym przejmują? Ważne zbieranie prywatnych plusów gdzie trzeba, na "po kadencji".

avatar
~TEKS Ok. !
04.05.2021 13:38

Przypomnę, że wszyscy ci panowie i panie z grupy rządzącej od sześciu lat naszym krajem są opłacani Z PIENIĘDZY SUWERENA, a zachowują się jakoby to były ich prywatne FOLWARKI !!!!!. Pamiętajmy, że w 2023 roku - jeśli pis i Nowogrodzka nie postanowi inaczej - dojdzie do kolejnych wyborów i czas aby ich za to wszystko rozliczyć !!!!!!. Każda OBŁUDA się kiedyś przeje !!!!!!.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl