TworzymyGłos Regionu

Bullmastiff - co musisz wiedzieć o tej rasie?

Środa, 28 kwietnia 2021 o 09:42, autor: 0 149
Bullmastiff - co musisz wiedzieć o tej rasie?

Bullmastiffy były swego czasu partnerami kłusowników w XIX wiecznej Anglii. Nazywane są wiernymi i odważnymi obrońcami, oraz znane są z przyjacielskości, rozwagi oraz łagodności. Z pozoru wielkie i groźne, dobrze wychowane będą nie tylko wspaniałym przyjacielem rodziny, ale również jej honorowym członkiem. Dowiedz się, co powinieneś wiedzieć o tej rasie i jakie cechy posiadają te piękne psy.

Bullmastiff - charakter i umiejętności - czyli podstawowe fakty

Tutaj znajdziesz dużo więcej szczegółów na temat tej rasy: https://zwierzaki.pl/bullmastiff

Bullmastiffy są na ogół spokojnymi i łagodnymi psami, które dosyć mocno przywiązują się do człowieka, dzięki czemu są świetnymi obrońcami dla całej rodziny oraz niezawodnymi przyjaciółmi. Psy te są na ogół opanowane i cechują się umiarkowanym temperamentem. Z pewnością dobrze sprawdzą się jako stróż domu, nadmienić jednak należy, że przywiązują się bardziej do właściciela, aniżeli do terenu.

"Zwierzęta tej rasy są bardzo otwarte i przyjacielskie, na pewno więc będą dobrym towarzystwem dla dzieci, nawet tych małych, jednakże pamiętać należy, aby dla bezpieczeństwa nie zostawiać ich sam na sam z maluchami, bowiem są to silne i wielkie psy" - dodaje redaktor z serwisu Zwierzaki.

Bullmastiffy są czujne i przy tym spokojne, będą więc mieć oko na okolicę i pilnować domostwa, a przy tym nie mają w zwyczaju biegać wzdłuż ogrodzenia i szczekać na przechodniów. Odstraszają bardziej swoim wyglądem niż faktyczną agresją.

Psy te także dość dobrze dogadują się z innymi zwierzętami, jeżeli więc planujemy mieć ich więcej, na pewno zaakceptują one dodatkowych towarzyszy. Należy pamiętać, że zaatakowany przez innego czworonoga może być agresywny i gwałtowny, warto więc przywiązać dużą wagę do jego wychowania. Są to średnio aktywne psy, wystarczy więc im 3-4 spacery dziennie, przy czym należy pamiętać, aby zawierał się w nich jeden dłuższy.

Jeśli jesteś miłośnikiem terierów, to koniecznie zajrzyj tutaj: www.klubteriera.pl

Bullmastiff - cechy ich wychowanie tej rasy - na co zwrócić uwagę?

Podkreśliliśmy już, że zwierzęta te są bardzo przyjacielskie i mocno przywiązują się do rodziny, będąc świetnymi przyjaciółmi. Są także łatwe w pielęgnacji i utrzymaniu oraz mało hałaśliwe. Idealnie nadadzą się do domu z dziećmi oraz zaakceptują inne zwierzaki. Należy jednak pamiętać o tym, że podczas ich dojrzewania utrzymanie może być dosyć kosztowne, a same pieski dość mocno gubią sierść oraz mogą być agresywne w stosunku do przedstawicieli tej samej płci. Bullmastiffy są inteligentne i szybko się uczą, a z racji tego, że to duże i silne czworonogi, trening i wychowanie należy zacząć jeszcze w dzieciństwie. Kluczem jest nauczenie psa posłuszeństwa oraz zapewnienie mu dużej ilości aktywności fizycznej. Dobrze jest również, kiedy psy mają zapewniony kontakt z innymi zwierzakami, dzięki czemu łatwiej się socjalizują. Warto także pamiętać, aby do 12 miesiąca życia nie forsować psa ciężkimi treningami i dać mu trochę więcej luzu, pozwalając mu samemu decydować o tym, jak długo będzie biegał na spacerze, a ile zajmie mu sam odpoczynek i wolne zwiedzanie okolicznych miejsc.

Bullmastiff w pigułce - najważniejsze informacje oraz zdrowie

Bullmastiffy pochodzą z Anglii, ich sierść cechuje się twardością oraz jest krótka i przylegająca, dzięki czemu zwierzaki te są łatwe w pielęgnacji. Ich umaszczenie z reguły jest płowe, delikatnie brązowe, z możliwymi białymi plamkami w niektórych miejscach. Psy te żyją od 7 do 12 lat, a ich koszty utrzymania są dosyć umiarkowane. Cena psa z rodowodem może wynieść nas od 3000 do 9000 złotych.    

Psy tej rasy mogą mieć niestety predyspozycje do dysplazji stawów biodrowych, jak to się ma w przypadku czworonogów większych ras, rzadziej jednak występuje u nich dysplazja łokciowa. Mają one także predyspozycje do występowania modzeli, zgrubień w pobliżu stawów łokciowych, które jednak nie wymagają leczenia, a ich powstawanie można zniwelować, zapewniając psu miękkie legowisko. Psy mają też także nieco skróconą kufę, należy więc pilnować ich przed przegrzaniem i nie wystawiać ich zbyt często na słońce, szczególnie w sezonie letnim. Nie nadają się również do mieszkania w kojcu, ponieważ ich krótka sierść nie zapewnia im odpowiedniej izolacji.

REKLAMA

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl