TworzymyGłos Regionu

Wiedzą o nich wszyscy, ale każdy lekceważy

- 3 przyczyny łysienia

Piątek, 23 kwietnia 2021 o 15:16, autor: 0 233
Wiedzą o nich wszyscy, ale każdy lekceważy

Coraz więcej włosów zostaje na szczotce? A może przy każdym myciu zauważasz włosy w odpływie? Nie ma co sobie powtarzać, że to nic takiego — to sygnały ostrzegawcze. Tylko co może je powodować i przed czym ostrzegają? Poznaj 4 najbardziej zaskakujące przyczyny wypadania włosów.

Łysienie androgenowe — lekceważona przyczyna łysienia

“Mnie to nie dotyczy”, “To raczej niemożliwe” - tak pewnie pomyśli sobie każdy, kto jest przed 30stką i zaczynają wypadać mu włosy. Okazuje się jednak, że łysienie można mieć w genach. Cierpi na nie połowa osób po 50 roku życia, jednak często dotyka też młode osoby. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Jego nazwa to łysienie androgenowe.

 

Ten rodzaj łysienia polega na coraz słabszej kondycji włosów spowodowanej skróceniem fazy ich rozwoju. Dodatkowo, po pewnym czasie przestają wyrastać nowe włosy. Na głowie występują charakterystyczne łyse powierzchnie, które u mężczyzn przebiegają od skroni po czubek głowy. Stąd wniosek, że jest to przyczyna słynnego łysienia na czubku głowy. U kobiet łysienie androgenowe zaczyna się od poszerzenia przedziałka.

 

Leczenie przebiega zazwyczaj miejscowo lub ogólnie. Żeby zadecydować, która z metod będzie najbardziej skuteczna, należy udać się do dermatologa lub trychologa. Przed diagnozą można też spróbować kuracji przeciw wypadaniu włosów, na przykład w gabinecie kosmetycznym w Kórniku. Ta metoda sprawdzi się, szczególnie jeśli włosy wypadają z powodu…

Pory roku jako przyczyna łysienia.

W czasie wiosny i jesieni włosy wypadają o wiele silniej. Ich sezonowe wypadanie to przypadłość, która dotyczy w mniejszym lub większym stopniu większości ludzi żyjących w klimacie umiarkowanym. Dlaczego tak się dzieje?

Odpowiedzialne są za to zmiany pogodowe, które mają miejsce w trakcie wiosny i jesieni, a także przesilenia. Kolejnymi objawami, potwierdzającym powód zwiększonej utraty włosów, są zmęczenie i senność.

Nie ma żadnego, skutecznego w 100% antidotum na “sezonowe łysienie”. Może jednak okazać się, że nieco poprawią sytuację częstsze spacery oraz odpowiednia suplementacja wspierająca wzrost włosów. Co więcej, można również przypilnować odpowiedniego ubioru: zimą nosić czapki, żeby nagła zmiana temperatury nie uszkodziła mieszków włosowych.

Źle dobrana pielęgnacja może być przyczyną łysienia.

Choć to hasło kojarzy się raczej z reklamą nowej odżywki do włosów — cale nie jest wyssane z palca. Łysienie może powodować nie tylko źle dobrany szampon czy odżywka, ale też nadmiar środków do pielęgnacji i stylizacji.

Żele, lakiery, pianki — to coś, czego nie znoszą ludzkie włosy. Są później obciążone, a po długotrwałym stosowaniu zaczynają wypadać. Rozjaśniacze i farby z drogerii również bardzo niszczą włosy. Ich skład pozostawia wiele do życzenia, przez co z każdą koloryzacją coraz bardziej kruszą włosy. Dlatego niezwykle istotne jest, żeby wykonywać farbowanie w salonach fryzjerskich, w których fryzjerzy bardzo dbają o jakość farb i stosowanych w nich składników.

Powody wypadania włosów mogą być naprawdę zaskakujące. Jeśli chcemy skutecznie zadbać o wyjątkowo słabe włosy, które wymagają silnego odżywienia, polecamy usługę leczenia łysienia, którą wykonuje na przykład gabinet kosmetyczny Kórnik.

REKLAMA

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl