TworzymyGłos Regionu

Uważajmy na oszustów internetowych

Czwartek, 15 kwietnia 2021 o 10:44, autor: 0 773
Uważajmy na oszustów internetowych

Pomysłowość oszustów internetowych nie zna granic. Tylko nasza czujność, wnikliwość i zasada ograniczonego zaufania mogą uchronić nasze oszczędności zgromadzone na rachunkach bankowych. Pamiętajmy, aby ostrożnie korzystać z najnowszych rozwiązań techniki a indywidualne dane do logowania zachować dla siebie i nikomu ich nie udostępniać. Dane kart płatniczych nie podawać osobom co do których możemy mieć wątpliwości.

Pomimo policyjnych rad i wskazówek opisujących metody działania oszustów internetowych, ich pomysłowość nie zna granic i co rusz wymyślają kolejne możliwości pozbawienia nas oszczędności niekiedy całego życia. Bardzo często gubi nas brak zasady ograniczonego zaufania i przeświadczenie, że mamy do czynienia po drugiej stronie z osobą uczciwą. Bardzo często, jak wynika z policyjnych zgłoszeń tak nie jest.

Aby ustrzec się przed utratą pieniędzy z konta zalecamy stosowanie się do poniższych wskazówek:

  • nigdy nie udostępniaj swoich haseł, numerów kart płatniczych,

  • staraj się unikać zakupów oraz sprzedaży przedmiotów poza aukcją, wówczas dochodzenie swoich praw jest utrudnione,

  • unikaj zakupów przedmiotów o rażąco zaniżanej cenie, gdyż mogą one pochodzić z przestępstwa,

  • zachowaj korespondencję ze sprzedawcą, gdyż będzie ona stanowić dowód w sprawie,

  • płacąc kartą kredytową upewnij się, że połączenie jest bezpieczne (na dole strony internetowej powinien pojawić się symbol zamkniętej kłódki)

  • zawsze korzystaj ze sprawdzonych portali internetowych,

  • sprawdź jakie formy zapłaty umożliwia sprzedawca oraz czy jest wskazany adres i numer telefonu pod który w razie wątpliwości możesz zadzwonić,

  • sprawdzaj opinie o sprzedawcy i sklepie, w którym masz zamiar kupować,

  • otrzymując ofertę e-mailem, smsem nie korzystaj z linków. Na stronę sklepu wejdź wpisując adres w oknie przeglądarki, unikniesz w ten sposób stron podszywających się pod legalnie działające sklepy. 

(KPP Wschowa)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl