TworzymyGłos Regionu

Nie marnuj jedzenia.

Zapełnij lodówkę społeczną!

Poniedziałek, 05 kwietnia 2021 o 21:15, aktualizacja Poniedziałek, 05 kwietnia 2021 o 21:45, autor: 14 1220
Nie marnuj jedzenia.

Pani Krystyna Zacharczuk - wschowska reprezentantka ruchu Szymona Hołowni Polska 2050 - zachęca do zapełnienia lodówek społecznych. Przyłączamy się do inicjatywy. Nie bądźmy obojętni na los potrzebujących!

Krystyna Zacharczuk

Dziś odwiedziłam wschowską lodówkę społeczną. Za każdym razem kiedy przechodzę, jest pusta. Dziś nie powinna być pusta.
 
Większość z nas ma pełne lodówki, są bardzo blisko nas ludzie których lodówki są puste. Zjesz wszystko co masz? A może jednak przygotowałaś/eś nieco za dużo?
 
Nie pozwól żeby się zmarnowało!
 
Zachęcam was dzisiaj do zapełnienia lodówek w waszym mieście.
A żeby było łatwiej się zmotywować do spaceru to może coś, co wielu z Was lubi czyli mały, świąteczny czelendż?
- Pójdź do najbliższej jadłodzielni.
- Zanieś choć kawałek ciasta, słoik bigosu czy wędlinę.
- Zrób zdjęcie sobie na tle lodówki lub samej lodówce.
- Wrzuć je na swoją tablicę i oznacz kilku znajomych którzy być może nie mają pojęcia, że w ich okolicy istnieją takie miejsca...
 
Pamiętajcie także, że lodówki są także w bardzo, bardzo wielu miastach na terenie całej Polski ! Nie wiesz gdzie? zapytaj, podpowiem!
 
Nominuję: Wszystkich znajomych i nieznajomych.

Lodówka społeczna we Wschowie znajduję się przy ul. Garbarskiej (wejście do Domu Dziennego Pobytu). Powstała z inicjatywy stowarzyszenia Katolicka Wschowa.

Przypominamy regulamin korzystania ze wschowskiej lodówki społecznej:

Regulamin korzystania ze społecznej lodówki:

  1. Ze społecznej lodówki może korzystać każdy, kto tego potrzebuje.
  2. Jedzenie ze społecznej lodówki bierzesz na własną odpowiedzialność.
  3. Nie bierz wszystkiego - dziel się jedzeniem z innymi potrzebującymi.
  4. Wkładaj tylko jedzenie przydatne do spożycia z aktualną datą ważności.
  5. Jeżeli w przygotowanym przez Ciebie posiłku występują alergeny napisz to na opakowaniu.
  6. Produkty o charakterystycznym zapachu wkładaj do szczelnych opakowań.
  7. Produkty płynne itp. umieść w szczelnym pojemniku, tak aby nie rozlały się podczas wyciągania.
  8. Nie niszcz lodówki, nie obklejaj jej swoimi ulotkami.

Źródło/foto: Krystyna Zacharczuk, Katolicka Wschowa

REKLAMA

Komentarze (14)

avatar

avatar
~Wschowa
05.04.2021 22:30

A to 2050 to aktualna data ważności? (zgodnie z punktem 4 regulaminu). Bo chyba pani Krystyna jedzenie zostawia z potrzeby serca i chęci pomocy, a nie z chęci zareklamowania ugrupowania politycznego.

avatar
~Anna
10.04.2021 01:22

W regulaminie jest wyraźnie napisane wkładaj produkty z przydatną datą ważności. Lansik ze zdjęć co jest w środku ale terminu brak.

avatar
~Wschowianin
05.04.2021 22:37

Inicjatywa jest dobra ale po co przy tym wszystko polityka to nie rozumiem. Ktoś chce promować idee czy partię Szymona Hołowni?

avatar
~obserwator
05.04.2021 23:50

promocja polityczna, pomoc potrzebującym jest tylko dodatkiem

avatar
~Mieszkanka
06.04.2021 11:22

Wstyd mi Krysiu że do tego się dojdzie żeby się promować wykorzystasz tych biednych ludzi .

avatar
~Urszula Chudak
06.04.2021 12:12

Nie bardzo rozumiem zgorszenia komentujących. Pani Krystyna przystępując do Ruchu Hołowni, zaczęła uprawiać politykę w bardzo oryginalny sposób. A to zapraszają do wiosennego sprzątania, a to zachęcają do zapełniania społecznej lodówki. Taki rodzaj "politykowania" bardzo mi się podoba, jest godny naśladowania i nie powinien podlegać krytyce. Widzieliście Państwo któregoś z naszych lokalnych vip-ów w tej roli?

avatar
~Krystian
06.04.2021 17:27

Po pierwsze i po drugie, a nawet i po trzecie jak to się ma do zachowania warunków sanitarnych w dobie panującej PANDEMII ???. Tyle się mówi o bezpieczeństwie antcovidowym, a tu proszę kto chce przynosi i nie wiadomo jaką żywność, z jaką data ważności i z jakimi warunkami zabezpieczenia przed bakteriami i tym najważniejszym COVIDEM ---- i proszę nawet pani wszechwiedząca wie, że tzw. "lodówki społeczne" jest bezpieczna przed bakteriami - salmonellą i wirusem covid !!!!!!!. Szok !!!!!.

avatar
~Mieszkaniec
06.04.2021 17:50

Pani Ulu ci co organizowali tom lodówkę promowali się politycznie prezentując logo . Uważam że jest to bardzo niemoralne .Ja osobiście wrzucam nakrętki do serduszka i wkładam żywność do lodówki ale nigdy nie przyszło mi na myśl się promować publicznie

avatar
~Do mieszkaniec
06.04.2021 19:58

Kto się promował politycznie prezentując logo z tych co ustawiali lodówkę? Najlepiej proszę podać imię i nazwisko oraz logo jakie zaprezentował

avatar
~Fws
06.04.2021 20:19

Problem tkwi w tym, że pani Krystyna promuje politykę i jej przejaw pomocy staje się nieszczery. Działanie na pokaz.

avatar
~Piotr
10.04.2021 01:16

Tak, często widuje. Tylko są osoby które pomagają i nie robią setki zdjęć przy "kielbasie" aby afiszować się z tym co zrobiły. Mamy tysiące wolontariuszy pomagają z potrzeby serca a nie dla medialnego oklasku, żeby zaistnieć. Pozdrawiam

avatar
~Eidi
07.04.2021 07:03

Proszę was nie krytykujecie panią Krysie bo będzie płakać jak jej idol pan Hołownia.

avatar
~POZDRAWIAM!
10.04.2021 09:19

Do forumowicza "Piotr" i jemu podobnych w naszym Wschowskim grajdołku , jak widać tobie myli się tak zwana "kiełbasa wyborcza" pod hasłem : ...."Polki i Polacy przez ostatnie sześć lat ostatnich rządów partii pisu i tej tak zwanej kolacji z Bożej Łaski + Ziobro + Gowin i ich liczne afery w tym sianie fałszu i obłudy w ostatniej kampanii wyborczej - prezydenckiej począwszy od kandydata na prezydenta pisu , Marszałek Sejmu, Premiera III RP jak to wmawiali nam wszystkim , a zwłaszcza SENIOROM , że nie ma u nas pandemii covid-19 i można iść na wybory do tego stopnia, iż powtarzali to jeszcze w miesiącu wrześniu 2020 roku !!!!!!!!. I co teraz mamy .......?????. Płac i Rozpacz naszych najbliższych !!!!!. A ty śmiesz krytykować Ta Panią co coś próbuje robić dla innych!!!!. A-A, A CO TY SAM ZROBIŁEŚ dla bliźniego swego hejterze od "kiełbasy" !!!!!!!!.

avatar
~Do Pozdrawiam
10.04.2021 15:06

Czytac czytac i jeszcze raz czytac. Zdjeci sa z kielbasa to raz, a dwa to moje zdanie i ponoc mam do niego prawo. Sa tysiace ludzi ktorzy pomagaja i nie afiszuja sie z tym po clym necie, nie maja na to czasu i to nie jest ich celem. Musialo cos zbolec ze taka spina i jad tryska. Krzyczec na inne parite i wytykac a samemu pluc czyli powtorka z rozrywki.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl