TworzymyGłos Regionu

Potrącenie 69-letniej pieszej we Wschowie!

Wtorek, 16 lutego 2021 o 10:27, autor: 7 2265
Potrącenie 69-letniej pieszej we Wschowie!

Wschowscy policjanci ustalają przebieg i wszystkie okoliczności zdarzenia drogowego do którego doszło wczoraj (15 lutego) o godzinie 18.00 na przejściu dla pieszych we Wschowie. Prosimy kierowców oraz niechronionych uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności. Niesprzyjająca aura, opady śniegu, niekiedy mgła, słaba widoczność pieszych, wydłużona znacząco droga hamowania utrudniają bezpieczeństwo na drodze.

Wczoraj (15 lutego) o godzinie 18.00 na przejściu dla pieszych przy ulicy Daszyńskiego we Wschowie doszło do potrącenia 69 - letniej pieszej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący osobowym fiatem 65 - letni mieszkaniec gminy Wschowa nie ustąpił pierwszeństwa pieszej znajdującej się już na przejściu. W wyniku zdarzenia 69 - latka odniosła obrażenia ciała w postaci urazu głowy. Kobieta trafił pod obserwację do wschowskiego szpitala. Zarówno piesza, jak i kierowca byli trzeźwi.

Kolejny raz, w trosce o bezpieczeństwo użytkowników dróg, policjanci apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, rozwagę, życzliwość i empatię na drodze.

Kierowco samochodu pamiętaj, że:

- droga hamowania z uwagi na opady śniegu, deszczu zostaje wydłużona,

- zachowaj bezpieczny odstęp od poprzedzającego pojazdu,

- zadbaj o prawidłowy stan techniczny pojazdu,

- zbliżając się do przejścia dla pieszych zachowaj szczególną ostrożność i ustąp pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.

Pieszy uczestniku ruchu drogowego:

- zadbaj o swoją widoczność - świeć przykładem - noś odblaski (zwłaszcza poza obszarem zabudowanym i stosuj się do obowiązujących przepisów),

- dbaj o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego. Nie wchodź na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych.

Pamiętajmy! Pośpiech nie jest naszym najlepszym doradcą. Wspólnie zadbajmy o nasze i innych bezpieczeństwo!

(KPP Wschowa)

REKLAMA

Komentarze (7)

avatar

avatar
~Wrrr
16.02.2021 11:43

A kto przejmuje się pieszymi. Pewnie obeznani z tematem uznają , że wbiegła nagle kierowcy pod koła.

avatar
~Wchowianin
16.02.2021 13:55

Komórka w ręku , słuchawki na uszach ,wymuszanie na przejściach dla pieszych bez zatrzymania się . To widzą dopiero Ci którzy siedzą za kierownicą ? Dopiero jak dojdzie do wypadku to każdy poszkodowany wie że nie ma szans ??????. Kierowca też choć bardzo chce zachować nie jest w stanie . Wielu ludzi na przejściu na ul niepodległości przy banku wychodzi zza samochodu to potencjalnie następne niebezpieczne miejsce . Tylko czekać ? :(

avatar
~Wrrr
16.02.2021 15:34

Pani 69 lat , komorka w reku , sluchawki na uszach ????? Zastanow sie o kim piszesz.

avatar
~Takie proste
16.02.2021 19:00

Proszę odpowiednio doświetlić przejścia oraz zamontować spowalniacze przed przejściem a nie na przejściu

avatar
~XXX
17.02.2021 13:18

Przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu Daszyńskiego/ Niepodległości/Westerplatte/Kostki są zdecydowanie niedoświetlone.

avatar
~Bora
18.02.2021 10:24

Napisałam już swój komentarz do tego artykułu w radio elka i go powtórzę jeszcze raz. To prawda, że przejścia dla pieszych we Wschowie są słabo oświetlone. Te lampy zawieszone na wysokich słupach nie oświetlają przejść dla pieszych, tylko przestrzeń wokół tych lamp. Ten, kto to projektował umieszczenie tych lamp, to chyba miał głowę w chmurach. A odnośnie pieszych, to też bujają w obłokach, bo przechodząc przez przejścia dla pieszych, to myślą, że są tylko i wyłącznie sami na drodze i wszystko im wolno, a jak dojdzie do potrącenia na pasach, to zawsze kierowca jest winien nigdy nie pieszy. A oni wchodzą na pasy bez żadnego zatrzymania się, wręcz wchodzą pod koła samochodu. A przecież nie świętymi krowami i kultura użytkowania dróg obowiązuje obydwie strony nie tylko kierowców. Piesi powinni uczyć się tej kultury od kierowców i pieszych z Wielkiej Brytanii, ponieważ doświadczyłam sama tego jak uprzejmi są tam zarówno kierowcy jak i piesi na własnej osobie. Także piesi ogarnijcie się, bo nie jesteście sami na drodze, a jak zapomnieliście, jak się przechodzi przez przejście dla pieszych, to wróćcie do szkoły, tam Was nauczą. A może przeczytajcie w internecie, bo przecież, jak przechodzicie przez pasy, to przeważnie wzrok macie wpatrzony w komórkę i nic Was nie obchodzi, bo przecież, "ja" jestem na przejściu dla pieszych i wszystko mi wolno!!

avatar
~Em-ka
21.02.2021 17:55

Ja tez mialam przykre zdarzenie i chcialam sama załatwić odszkodowanie . To co mi zaproponowal ubezpieczyciel to jeden smiech. Musialam skorzystac z uslug firmy odszkodowawczej. Nie trzeba szukac daleko. (...)

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl