TworzymyGłos Regionu

Premier zapowiedział otwarcie hoteli, kin, basenów.

Co z siłowniami i restauracjami?

Piątek, 05 lutego 2021 o 11:14, aktualizacja Piątek, 05 lutego 2021 o 11:51, autor: 2 738
Premier zapowiedział otwarcie hoteli, kin, basenów.

Dziś (5 lutego) odbyła się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego i Ministrów Piotr Glińskiego, Jarosława Gowina oraz Adama Niedzielskiego. Rząd zapowiedział kolejny etap odmrażania gospodarki. Nowe decyzje obowiązywać będą przez dwa tygodnie, począwszy od przyszłego piątku (12 lutego).

Premier Morawiecki zapowiedział otwarcie części miejsc, które do tej pory były niedostępne. Od połowy lutego nastąpi otwarcie hoteli, miejsc noclegowych do 50% obłożenia miejsc noclegowych. Podobnie z kinami i teatrami - do 50% dostępnych miejsc. Miejsca te zostaną otwarte warunkowo na 2 tygodnie w reżimie sanitarnym.

Decyzje obowiązywać będą od przyszłego piątku (12 lutego), tak aby wszyscy mogli się odpowiednio przygotować do zmian.

Według Premiera wirus najlepiej rozprzestrzenia się w pomieszczeniach zamkniętych. Restauracje, siłownie, kluby fitness i część działalności gospodarczych zostaje nadal zamknięta. Według nowych ustaleń dopuszczona zostanie wszelka aktywność  sportowa na terenach otwartych - chodzi o korty, sport amatorski na świeżym powietrzu, stoki narciarskie i baseny.

Od wielu tygodni obserwujemy stabilizację zachorowań, mamy sytuację lepszą jeśli chodzi o poziom zajętości łóżek covidowych i respiratorowych. Liczba zgonów jest cały czas niepokojąca i dlatego możemy dzisiaj mówić jedynie o kruchej stabilizacji. - powiedział Premier.

Musimy postępować bardzo ostrożnie, nie możemy sobie pozwolić na zbytnie luzowanie - argumentował PMM

-W ramach różnych tarcz pomocowych do polskich firm skierowano już ponad 182 mld zł. Od 3 tygodni funkcjonuje 2. tarcza PFR, z której pomocy skorzystalo ok. 41 tys firm. Łączna pomoc w ramach tylko tej tarczy to 4 mld 900 mln zł. - oświadczył Wicepremier Jarosław Gowin.

Źródło/foto: KPRM

REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Piotr
06.02.2021 00:02

Brawo! Wszystko ze zdrowym rozsądkiem. Najważniejsze nasze zdrowie.

avatar
~Cyc
06.02.2021 18:03

U nas nie ma z tym problemu bo nic z tych obiektów nie mamy

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

wróć do głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl