TworzymyGłos Regionu

Uwaga rolniku! Zwrot podatku akcyzowego

Środa, 27 stycznia 2021 o 15:12, aktualizacja Czwartek, 28 stycznia 2021 o 11:24, autor: 0 391
Uwaga rolniku! Zwrot podatku akcyzowego

Uprzejmie informujemy, że od 1 lutego do 1 marca 2021r. rolnicy mogą składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej.

Szlichtyngowa:

W celu osobistego złożenia wniosku i sprawdzenia poprawności danych w nim zawartych oraz dołączonych faktur, należy umówić się telefonicznie z pracownikiem zajmującym się zwrotem, tj. Panią Agatą Jaroszewską – tel. 65 549 23 77.  

Poprawnie uzupełnione wnioski z fakturami dokumentującymi zakup oleju napędowego można złożyć w skrzynce podawczej znajdującej się przed siedzibą UMiG w Szlichtyngowej, ul. Rynek 1, od poniedziałku do piątku w godz. od 800 do 1500. Celem zapobieżenia dekompletacji składanych dokumentów, prosimy o umieszczanie ich w zamkniętej kopercie.

W przypadku zmiany sposobu przyjmowania wniosków, będziemy Państwa informowali na bieżąco.

Do wniosku należy dołączyć faktury VAT stanowiące dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 sierpnia 2020r. do 31 stycznia  2021r. w ramach limitu zwrotu podatku określonego na 2021 rok.

Limit zwrotu podatku akcyzowego w 2021r. wynosi: 

100 zł * ilość ha użytków rolnych

oraz

30,00 zł * średnia roczna liczba dużych jednostek przeliczeniowych bydła

 

  • W 2021 roku stawka zwrotu wynosi 1,00 zł na 1 litr zakupionego oleju napędowego.
  • Wnioski o zwrot podatku akcyzowego można pobrać w Urzędzie Miasta i Gminy Szlichtyngowa - punkt obsługi interesanta od dnia 01.02.2021r. do 05.02.2021r.
    w godz. od 800 do 900 lub ze strony internetowej www.szlichtyngowa.pl. Z uwagi na sytuację epidemiczną zaleca się korzystanie z formularzy zamieszczonych  na stronie internetowej.
  • Więcej informacji uzyskają Państwo pod numerem tel. 65 549 23 77.  

 

Druki do pobrania:

(Szlichtyngowa.pl)


Sława:

Informujemy, iż w terminie od 1 lutego do 1 marca 2021 roku w Urzędzie Miejskim w Sławie można składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej.
Z uwagi na zaistniałą sytuację związaną z epidemią COVID-19, w celu zachowania wszelkich środków ostrożności wnioski będzie można składać osobiście po uprzednio umówionym telefonicznie terminie z pracownikiem tut. urzędu tj. Beatą Matyjas, Anną Szewczyk nr telefonu do kontaktu: 68-355-83-36, w godzinach: od 8:00 do 14:30.
W przypadku zmiany sposobu przyjmowania wniosków będziemy Państwa informowali na bieżąco.
Wnioski o zwrot podatku wraz z niezbędnymi załącznikami można pobrać w Urzędzie Miejskim w Sławie – punkt obsługi interesanta lub ze strony internetowej https://bip.slawa.pl/.../Zwrot_podatku_akcyzowego.../
Wszelkie informacje dotyczące zwrotu podatku akcyzowego uzyskają Państwo na stronie internetowej lub pod numerem telefonu podanym powyżej.
Informacja Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi - https://www.gov.pl/web/rolnictwo/zwrot-podatku-akcyzowego
(slawa.pl)
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

wróć do głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl