TworzymyGłos Regionu

I ZS otrzymał podziękowania z Ministerstwa Edukacji i Nauki [ZDJĘCIA]

Niedziela, 24 stycznia 2021 o 14:03, aktualizacja Niedziela, 24 stycznia 2021 o 14:33, autor: 1 445
I ZS otrzymał podziękowania z Ministerstwa Edukacji i Nauki [ZDJĘCIA]

I Zespół Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie otrzymał podziękowania z Ministerstwa Edukacji i Nauki za udział w akcji "Razem na Święta". Społeczność szkolna przygotowała szereg akcji wpisujących się w założenia projektu.

Nauczyciele odczytali bajki dla przedszkolaków. W szkole, pomimo nauczania zdalnego, nie zabrakło oryginalnych świątecznych dekoracji. Rozdano kartki świąteczne i pierniki pieczone przez nauczycieli.
 
To już trzecia edycja akcji. W sumie do inicjatywy przystąpiło 12 tysięcy placówek oświatowych, co stanowi rekordową liczbę zgłoszeń. W 2019 r. było ich ponad 10 tys., a w 2018 6 tys. W ramach "Razem na święta" organizowane są zbiórki darów dla potrzebujących, pomoc dla seniorów w przedświątecznych porządkach czy odwiedziny osób chorych i samotnych.
 
W roku 2018 w inicjatywę włączyli się uczniowie i nauczyciele z ponad 6 tys. placówek, a w 2019 roku z ponad 10 tys. Organizowali oni zbiórki darów dla potrzebujących, pomagali seniorom w przedświątecznych porządkach, odwiedzali osoby chore i samotne. 
 
„Razem na Święta” to akcja MEN, w która zachęca uczniów do niesienia pomocy innym. Ministerstwu zależy na budowaniu wspólnot i umacnianiu więzi międzypokoleniowych oraz kształtowaniu poczucia odpowiedzialności za drugą osobę. 
 
Udział w akcji wzięło udział także 1 LO we Wschowie, o którym pisaliśmy [TUTAJ]
 
Źródło: MEN, I ZS Wschowa.
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~.
24.01.2021 15:01

Staszic i Zan przejęte.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

wróć do głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl