TworzymyGłos Regionu

Minister Czarnek podziękował uczniom Zana [ZDJĘCIA]

Czwartek, 21 stycznia 2021 o 12:28, aktualizacja Czwartek, 21 stycznia 2021 o 12:49, autor: 3 725
Minister Czarnek podziękował uczniom Zana [ZDJĘCIA]

Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek podziękował uczniom i nauczycielom I Liceum Ogólnokształcącego we Wschowie za czynny udział w akcji "Razem na święta". W grudniu uczniowie z Zana przeprowadzili akcję wręczania mieszkańcom Wschowy słodkich upominków i kartek bożonarodzeniowych z życzeniami od społeczności szkolnej. 

To już trzecia edycja akcji. W sumie do inicjatywy przystąpiło 12 tysięcy placówek oświatowych, co stanowi rekordową liczbę zgłoszeń. W 2019 r. było ich ponad 10 tys., a w 2018 6 tys. W ramach "Razem na święta" organizowane są zbiórki darów dla potrzebujących, pomoc dla seniorów w przedświątecznych porządkach czy odwiedziny osób chorych i samotnych. 

 W roku 2018 w inicjatywę włączyli się uczniowie i nauczyciele z ponad 6 tys. placówek, a w 2019 roku z ponad 10 tys. Organizowali oni zbiórki darów dla potrzebujących, pomagali seniorom w przedświątecznych porządkach, odwiedzali osoby chore i samotne. 

„Razem na Święta” to akcja MEN, w która zachęca uczniów do niesienia pomocy innym. Ministerstwu zależy na budowaniu wspólnot i umacnianiu więzi międzypokoleniowych oraz kształtowaniu poczucia odpowiedzialności za drugą osobę. 
Źródło: MEN, I LO Wschowa
REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~Htd
21.01.2021 13:35

Akcje ministra Czarnka w Zanie. Taki powinien być tytuł artykułu.

avatar
~Senior
22.01.2021 11:12

W artykule napisano "Organizowali oni zbiórki darów dla potrzebujących, pomagali seniorom w przedświątecznych porządkach, odwiedzali osoby chore i samotne. „Razem na Święta” to akcja MEN, w która zachęca uczniów do niesienia pomocy innym. " Wręczanie słodkich upominków i kartek z życzeniami to nie jest pomoc. Pomocą w czasie pandemii byłoby zrobienie zakupów seniorom przed świętami.

avatar
~Seniorka!
22.01.2021 13:53

W państwie pis wszystko jest Narodowo ... pytanie ; - czy ogłoszą Narodową UPADŁOŚĆ ...?, bo patrząc na te wszystkie ich podatki od 2021 roku mamy "narodowe dojenie" ........ @/# i "narodowy bałagan" przy organizacji szczepień Senior +, a co będzie jak przystąpią do szczepienia Całego Narodu ??????.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

wróć do głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl